Provozované WEBy:   Totem.cz |  Čítárny |  Český film |  Seaplanet |  Humor/Hry/Flash |  Flash CHAT    Chcete svůj WEB? Napište nám 
Zpět na úvodní stranuISSN 1214-3529
Úterý 5.7.
Cyril a Metoděj
Zde se můžeš přihlásit jméno:
heslo:
nové 

 Všechny rubriky 
 Fotografie
 > Fotografie
 > Krajiny
 > Příroda
 > Zvířata
 > Makro
 > Zátiší
 > Portréty
 > Akty
 > Architektura
 > Experimenty
 > Fotodokumenty
 > Fotoreportáž
 > Cestopis
 > Sport
 > Abstrakce
 > Rodinné foto
 > Ostatní
 
    

   
 
 Napsat do fóra o>
   
  

Ve VAŠEM prostoru redakce Totemu nezodpovídá za obsah jednotlivých příspěvků.
Literární Františkovy Lázně opět ožívají
Autor: Martin (Stálý,Redaktor) - publikováno 1.12.2016 (21:07:06)

Je krásný podzimní den. V Praze nastupujeme co by pozvaní z Totemu já, Petula, Šedé do auta, kterým míříme k Františkovým Lázním na obnovený 19. ročník Literárního festivalu Františkovy Lázně. Cesta z Prahy trvá necelé tři hodiny a již večerní město nás vítá doslova lázeňsky – prameny vod tryskají z nebe, rychle se ubytujeme a běžíme do Divadla Boženy Němcové na slavnostní zakončení 19.ročníku LFL (dále www.literarnifrantiskovylazne.cz), kde nás již vítá objetím hlavní organizátorka festivalu, Alenka Vávrová. Českoněmecké čtení spisovatelů Rainera Königa a Josefa Formánka doprovází německo-česká multižánrová kapela z Mnichova TITUS. Čestnými hosty večera jsou  hosté Vladimír Páral a s kytarou jako obvykle spjat, básník Jiří Dědeček. Pořadem velmi pěkně provází spoluorganizátorka LFL, Olga Kupec a moderátor Petr Jančařík.

Po tomto velmi vydařeném večeru nás čeká naprosto nevídaná literární událost – o den později vyráží Happeningový vlak literátů a muzikantů  z Chebu ku Františkovým Lázním. Na zdejším nádraží Alenka Vávrová vesele moderuje přednes poezie, na který přichází mezi mnohými i spisovatel Vladimír Páral, patron celé výpravy. Sotva přijede vlak z Chebu, vystupuje mezi z něj i letitá organizátorka chebských kulturních akcí, Marie Mudrová. Vlakem míříme až do německého městečka Hof, kde se společně se starostou Františkových Lázní Janem Kuchařem a s vedoucím odboru kultury knihovny v Hofu panem Peterem Nurmbergerem účastníme prohlídky zdejší knihovny v Hofu. Lázeňský déšť neustává, ale nevadí. Vlak se opět rozjíždí a vesele uhání nazpátek. Ve vlaku zpívá Jiří Dědeček s kytarou, Zbyňka Šolcová s harfou, DUO Many + Honza alias  SAXOFON  + VALCHA, v neposlední řadě kytarové Duo Good Time přidává na pohodové atmosféře. Lidé si připravili pro ostatní drobné dárečky, Alenka Vávrová moderuje různá literární vystoupení.

Klobouk dolů před takovým organizátorským výkonem, děkujeme a těšíme se za rok zas!


undefined

undefined

undefined

undefined

undefinedPoznámky k tomuto příspěvku
Mima (Občasný) - 3.12.2016 > ...to je lidu na nádraží !:-)..., zdá se, že událost byla asi povedená, každé znovuobnovení čehokoliv má svůj význam, a co bude dál, se teprve ukáže ...:-) Dík za zprostředkování ...
Body: 5
<reagovat 
  Zrušit obrázky    Zrušit větvení  

Přidat vlastní poznámku a hodnocení k příspěvku
<jméno   e-mail>

Kontrolní otázka proti SPAMu: Kolik je tři + dvě ? 

  
  Napsat autorovi (Stálý,Redaktor)   Zařazeno v Galerii  
   


Copyright © 1999-2003 WEB2U.cz, Doslovné ani částečně upravené přebírání příspěvků a informací z tohoto serveru není povoleno bez předchozího písemného svolení vydavatele.

Design by Váš WEB

Addictive Zone Orbital Defender Game
free web hit counter