Provozované WEBy:   Totem.cz |  Čítárny |  Český film |  Seaplanet |  Humor/Hry/Flash |  Flash CHAT    Chcete svůj WEB? Napište nám 
Zpět na úvodní stranuISSN 1214-3529
Čtvrtek 19.5.
Ivo
Zde se můžeš přihlásit jméno:
heslo:
nové 

 Všechny rubriky 
  Poezie
 > Poezie
 > Klasické verše
 > Básnické slovo
 > Všehochuť
 > Teorie poezie
 
    

   
 
 Napsat do fóra o>
   
  

Ve VAŠEM prostoru redakce Totemu nezodpovídá za obsah jednotlivých příspěvků.
Zákaz
Autor: Hanako (Občasný) - publikováno 3.11.2020 (19:40:00)
Vše zamrzlo. Nebe je jasné, modré, nehybné. Jen párkrát týdně rozřízne modř dvojplošník z Točné. Můžu chodit na náměstí a do pole, vařit nám obědy, nalít si víno. Ustrnulá v letargii stojících dní, čekám na zázrak. Prázdné nebe. Trochu zpomaleně, ale spořádaně, zaznamenávám do deníku provoz kolem domu: cyklisty v gumových oblecích, přilbách a maskách, běžce s lahvemi a krokoměry v rukou, chodce s holemi a batohy na zádech. Psy venčící svoje pány. Měřím čas mezi snídaní a smrtí, která visí ve vzduchu nad námi, vzdálenost objetí ustrnulých na půl cesty, počet polibků a nedotýkajících se rukou. Zapisuji pach strachu, smutek prázdných zastávek, rutinu cest na nákup a zpět. Utírám hřbety knih, rozkrájená, opepřená slova ti servíruju k večeřím. Zasním se, v tančírně v útrobách domu na Andělu propuká víření nohou, štiplavého rumu ve sklenicích, dýmu z věčně zhasínajících cigarillos a nekonečných, páchnoucích doutníků. Špičky bot, boky: uno dos tres cuatro cinco seis, vláčná objetí ve vydýchaném vzduchu, polibek chutnající po c. libre, večírky přelévající se do dalšího rána. Je ovšem zákaz. Běguni trčí doma. Nalévám drink, myju boty, cídím dalekohled, přerovnávám sešity se zápisky z cest. Nedočkavě čučím z okna, nestálá, doutnající, zamlžená.


Poznámky k tomuto příspěvku
Gogin (Stálý) - 8.11.2020 > dobrý - takový správně bezdějový
Body: 4
<reagovat 
Zeanddrich E. (Stálý) - 9.11.2020 >

Ano -našponovaná doba, ..., stejně jako
pružinka v hodinkách,..., přinejmenším
jednou ..za čas musí zase/
přejít do stavu meditace :)


Body: 4
Doporučil 
<reagovat 
  Zrušit obrázky    Zrušit větvení  

Přidat vlastní poznámku a hodnocení k příspěvku
Autor má zájem o hlubší kritiku svého příspěvku
<jméno   e-mail>

Kontrolní otázka proti SPAMu: Kolik je osm + pět ? 

  
  Napsat autorovi (Občasný)  
   


Copyright © 1999-2003 WEB2U.cz, Doslovné ani částečně upravené přebírání příspěvků a informací z tohoto serveru není povoleno bez předchozího písemného svolení vydavatele.

Design by Váš WEB

Addictive Zone Orbital Defender Game
free web hit counter