Provozované WEBy:   Totem.cz |  Čítárny |  Český film |  Seaplanet |  Humor/Hry/Flash |  Flash CHAT    Chcete svůj WEB? Napište nám 
Zpět na úvodní stranuISSN 1214-3529
Středa 12.12.
Simona
Zde se můžeš přihlásit jméno:
heslo:
nové 

 Všechny rubriky 
 Mystika, filosofie
 > Mystika, filosofie
 > Filosofie
 > Náboženství
 > Duševno, mystika
 > Literatura, odkazy
 
    

   
 
 Napsat do fóra o>
   
  

Ve VAŠEM prostoru redakce Totemu nezodpovídá za obsah jednotlivých příspěvků.
Hledání
Autor: Danny23 (Občasný) - publikováno 2.10.2003 (14:58:29)
Když jsem se narodil, zaplavily mě barvy, zvuky, tvary, vůně... Netrvalo dlouho a začal jsem v nich hledat nějaký řád, nějaké spojitosti abych se měl čeho chytit. Podnětů přibývalo, byly stále složitější, když tu náhle nastala smrt. Nevadí, narodil jsem se již o něco moudřejší znovu, v jiné sféře, kde proud tvarů a barev prýštil také. Lépe jsem se zorientoval a po nějaké době jsem byl schopen sám kombinovat vjemy ve složitější celky a dokonce ve vodotrysku tónů a pohybů vytvářet objekty nové. Následovalo několik zrození a smrtí, během nichž jsem si uvědomil, že některé útvary jsou projekcí jiných bytostí, hledajících a zkoušejících podobně jako já. O dalších několik úrovní dále jsem s nimi již dokázal komunikovat a vzájemně si vyměňovat poznatky z mnohých životů hledání. Stále jsem však nepřestával zobecňovat, hledat za rejem tvarů, barev, slov, čísel a tónů skryté příčiny a řády. Začal jsem vytvářet teorie, abstrakce týkající se mnohovesmíru kolem mě. Mnohokrát se mé systémy ukázaly jako nedostatečné, mnohokrát se stavba zhroutila a já jsem, obohacen, začínal znovu od píky. Ponořil jsem se do víru životů a všechno začalo postupně dávat smysl. Systémy vjemů, systémy těchto systémů, systémy systémů těchto systémů, vše začalo pozoruhodně zapadat do sebe a z mnohosti vjemů se začal postupně vynořovat jeden jediný Systém, dalo by se i říct jeden jediný Vjem. Nezlobte se, nebudu Jej nijak nazývat, nijak omezovat, dávat jakékoli přívlastky, škatulky, aproximace... všechny jsou zavádějící. Prostě Všechno se slévalo Tam Nahoře a já jsem si uvědomil, že nebude trvat dlouho a já se již nebudu muset ani narodit, ani zemřít.


Poznámky k tomuto příspěvku
čtenář Jeťva - 21.10.2003 > to dává smysl:)
<reagovat 
  Zrušit obrázky    Zrušit větvení  

Přidat vlastní poznámku a hodnocení k příspěvku
<jméno   e-mail>

Kontrolní otázka proti SPAMu: Kolik je osm + jedna ? 

  
  Napsat autorovi (Občasný)  
   


Copyright © 1999-2003 WEB2U.cz, Doslovné ani částečně upravené přebírání příspěvků a informací z tohoto serveru není povoleno bez předchozího písemného svolení vydavatele.

Design by Váš WEB

Addictive Zone Orbital Defender Game
free web hit counter