Provozované WEBy:   Totem.cz |  Čítárny |  Český film |  Seaplanet |  Humor/Hry/Flash |  Flash CHAT    Chcete svůj WEB? Napište nám 
Zpět na úvodní stranuISSN 1214-3529
Pátek 20.7.
Ilja
Zde se můžeš přihlásit jméno:
heslo:
nové 

 Všechny rubriky 
 Výtvarno, kresby
 > Výtvarno, kresby
 > Kresby, skici
 > Malby
 > Koláže
 > Klasická grafika
 > Ilustrace
 > Blbůstky-pokusy
 > Experimenty
 > Prostorové objekty
 > Teorie, historie
 
    

   
 
 Napsat do fóra o>
   
  

Ve VAŠEM prostoru redakce Totemu nezodpovídá za obsah jednotlivých příspěvků.
Rectangle
Autor: Pollock (Občasný) - publikováno 1.10.2017 (11:22:09)


 čtenář pryč z divadla - 6.10.2017 > bernhard> Jasně, absolutní abstrakce jako přenos "všeho" pomocí ryze obrazovýho jazyka je na okraji. Ten okraj ale má svůj význam. Abstrakce přišla s tím že vystaví divákovo oko podstatě věci a nebude ho zatěžovat obsahem, že obsah rozptyluje od "čistýho" vnímání. Protože, jakkoli osobitě obsah zobrazíš, oko se musí soustředit na to "co" a na to "jak". Kdokoli kdo nedělá úplnou abstrakci, chce tohle skloubit a ví, že má mnohem víc možností i naděje že bude jeho záměr čitelnější. Zatímco abstrakce diváka na jednu stranu osvobozuje od "jasného" obsahu, zároveň vyžaduje aby vnímal nejen estetiku ale právě možnost obsahu zobrazeného výtvarnými prostředky a ten nebude nikdy pro dva diváky stejný. V divákovi se rozehrají různé asociace které se koneckonců mohou záměru i vzdalovat, ale to je právě to co autor abstrakcí musí v začátku přijmout. Formát dělá strašně moc, jasně, ale malý formát může mít taky svoje pozitiva, působí intimně, v grafice nebo v kresbě má svoje opodstatnění. Samozřejmě zase jde o to, jestli tak působit má. Potom v kontextu celé tvorby autora má význam všechno. Jinak, už tady zaznělo že pollock svoje zásadní díla nezveřejňuje - cpát svoje zásadní díla na internet, to přece nemá smysl, když si vezmeš že bys měl před sebou nějakou orientační fotku, ze které nemůžeš mít logicky zážitek jako z realu včetně toho formátu a dalších vlastností.

Ale je šlechetné, jak se snažíš v pollockovi probudit touhu o světovosti :) a vidíš, jak jsi zůstal nepochopen. Kdyby ti ukázal že dokáže v technice jako udělal třeba Dual vyšvihnout na zeď aspoň 6x3m svou verzi posledního soudu nebo frontu důchodců v lídlu, kde budou konkrétní prvky naprosto zřetelné a zároveň technika bude jedinečná - tak by to byl důkaz o jeho Umění? Zatímco dokud bude dělat trapnou abstrakci a navíc v malým formátu, je to k ničemu. Jednoho by to málem zlomilo a začal by křičet "pryč s trapnou abstrakcí!" - jenže takový přístup (dělat co se čeká) znovu umělce degraduje na řemeslníka a vůbec to nevede k jeho tvůrčímu ani osobnímu vývoji ani k větší "hodnotě" obrazu - jenom by autor šel na ruku většině lidí, galeristům i veřejnosti, protože to je to co "všichni" chtějí, konkrétní definovatelný obsah v jedinečné technice, "chceme vidět co tu ještě nebylo, ale téma ať je nám obecně blízké, lidské a nadčasové". Ale to přece nechceš, aby kdokoli, třeba tady pollock, dělal co všichni chtějí, vždyť chceš aby následoval svoje instinkty.
<reagovat 

Reagovat na tuto poznámku u příspěvku
Autor má zájem o hlubší kritiku svého příspěvku
<jméno   e-mail>

Kontrolní otázka proti SPAMu: Kolik je sedm + devět ? 

  
  Napsat autorovi (Občasný)   Zařazeno v Galerii  
   


Copyright © 1999-2003 WEB2U.cz, Doslovné ani částečně upravené přebírání příspěvků a informací z tohoto serveru není povoleno bez předchozího písemného svolení vydavatele.

Design by Váš WEB

Addictive Zone Orbital Defender Game
free web hit counter