Provozované WEBy:   Totem.cz |  Čítárny |  Český film |  Seaplanet |  Humor/Hry/Flash |  Flash CHAT    Chcete svůj WEB? Napište nám 
Zpět na úvodní stranuISSN 1214-3529
Sobota 21.7.
Vítězslav
Zde se můžeš přihlásit jméno:
heslo:
nové 

 Všechny rubriky 
 Fotografie
 > Fotografie
 > Krajiny
 > Příroda
 > Zvířata
 > Makro
 > Zátiší
 > Portréty
 > Akty
 > Architektura
 > Experimenty
 > Fotodokumenty
 > Fotoreportáž
 > Cestopis
 > Sport
 > Abstrakce
 > Rodinné foto
 > Ostatní
 
    

   
 
 Napsat do fóra o>
   
  

Ve VAŠEM prostoru redakce Totemu nezodpovídá za obsah jednotlivých příspěvků.
Zmar mlýna v Královicích
Autor: romann (Stálý) - publikováno 9.10.2007 (11:50:23)

Na okraji Prahy je bývalá vesnička Královice, kam chodím na výlety již mnoho let. Je tam starobylá tvrz, valy prastarého osídlení a kostelík sv.Markéty s hřbitovem, který je vidět do dáli. Až nyní jsem našel další zajímavé místo, o kterém nikdo nepíše, tak to zkusím sám.

Fotografují se totiž často architektonicky zajímavá místa, ale ta, kde je vidět zmar lidských snah už méně. Lidé se mu vyhýbají, i když i ten má svou divokou krásu. Nejprve jsem našel u turistické cesty zanešený rybník, kde sinice vytvářejí dojem travnatého povrchu. Za ním jsem k svému překvapení našel v hustém porostu zbytky dvou domů:

 

undefined

 

Pohled dovnitř domu byl úděsný, propadly se i stropy sklepa. Až zde jsem pochopil, že se jedná o bývalý mlýn, mlýnské kolo se nedá s ničím splést:

 

undefined

 

A co z toho vyplývá? Jak je psáno v bibli- prach jsi a v prach se obrátíš, to platí i pro lidské příbytky. Kdysi to jistě byl krásný mlýn se zahradou, celé generace mlynářů tam staletí pracovali. Až donedávna. Příroda tu rychle vítězí nad dílem člověka. Bere si vše zpátky. Má zkrátka poslední slovo. Podobný osud začíná v nedalekém mlýně na Podleském rybníce v Dubečku.

Další foto na http://mujweb.cz/Sport/romann/mlyn.docPřidat vlastní poznámku a hodnocení k příspěvku
Autor má zájem o hlubší kritiku svého příspěvku
<jméno   e-mail>

Kontrolní otázka proti SPAMu: Kolik je devět + devět ? 

  
  Napsat autorovi (Stálý)  
   


Copyright © 1999-2003 WEB2U.cz, Doslovné ani částečně upravené přebírání příspěvků a informací z tohoto serveru není povoleno bez předchozího písemného svolení vydavatele.

Design by Váš WEB

Addictive Zone Orbital Defender Game
free web hit counter