Provozované WEBy:   Totem.cz |  Čítárny |  Český film |  Seaplanet |  Humor/Hry/Flash |  Flash CHAT    Chcete svůj WEB? Napište nám 
Zpět na úvodní stranuISSN 1214-3529
Středa 25.5.
Viola
Zde se můžeš přihlásit jméno:
heslo:
nové 

 Všechny rubriky 
 Divadlo
 > Divadlo
 > Recenze
 > Zajímavosti
 > Dramata
 
    

   
 
 Napsat do fóra o>
   
  

Ve VAŠEM prostoru redakce Totemu nezodpovídá za obsah jednotlivých příspěvků.
Agadir opět zazářil!
Autor: pirin (Občasný) - publikováno 21.12.2008 (01:13:10)

Po úspěšné březnové dramatizaci povídky Vúlajt autorky Mileny Fucimanové se v úterý 2. 12. 2008 v brněnském Klubu Leitnerova znovu představil soubor Divadla hudby a poezie Agadir.

 

V poetické koláži sestavené z veršů několika méně známých brněnských básníků a prozaiků (Angelos Morfeas, Taťána Maťátková, Zdeněk Volf, Ladislav Jurkovič, Petr Moučka a Miroslav Hule) se pokusila scenáristka M. Fucimanová o ucelené zachycení tvorby výše zmíněných osobností, které během roku 2008 dostali samostatný prostor v Mahenově památníku v Brně v pravidelném pořadu Agadir uvádí…

 

V prosincovém večerním představení Agadiru na Leitnerce pod názvem Na každého čeká jeho verš se projevila zkušenost scenáristky, jíž se podařilo znamenitým způsobem propojit verše všech šesti básníků, takže v člověku, neznalém poetické tvorby jednotlivých interpretů, vyvolala opravdu pocit, že jde o texty jediného autora.

 

V jednoduché výpravě a na spoře osvětleném jevišti zachycujícím ponurou atmosféru opuštěného nádraží podali skvělý herecký výkon hlavní protagonisté večera - Danica Bronišová a Matouš Hořínek. Jejich role osamělého milenecké páru, hledajícího trochu lidského tepla, něhy a útěchy v laciném vínu i ve vzájemném objetí, působila velice věrohodně a přirozeně. Na scéně se kromě nich střídaly další dvě výrazné  dvojice – v pěveckých partiích zaujali Václav Jeřábek a Petra Winklerová (též výborná houslistka) v laškovně laděných  duetech, zatímco v dospěláckých rolích náhodných spolucestujících se blýskly mladinké sestry Karolina a Vendula Strnadovy – ty sklidily nadšený potlesk za nádherně předvedený „snový“ břišní tanec…Nelze opomenout i perfektní práci osvětlovačky Hany Buchtové, jejíž citlivé světelné přechody na jednotlivé aktéry umocnily aktuální dění na scéně. 

 

V tomto jedinečném a úspěšném vystoupení potvrdil soubor Divadla hudby a poezie Agadir znatelný posun k umělecké profesionalitě.

 

Ten, který jako obvykle nenápadně řídil celé představení zády k publiku a čelem ke klavíru – autor hudby a režisér Agadiru Ondřej Fuciman – se zasloužil o jeho téměř bezchybný průběh a zejména o vyvážené propojení hudby i slova, které zcela jistě zanechalo vynikající dojem nejen u spokojených diváků, ale i přítomných autorů veršů… Podaří-li se mu do budoucna udržet soubor Agadiru v tomto složení, můžeme se těšit na další neméně kvalitní představení.

 

Těm, kteří neměli štěstí, a nemohli premiéru a patrně i derniéru poetické koláže Na každého čeká jeho verš zhlédnout na vlastní oči, nabízí Divadlo Agadir alespoň autentické fotografie z vystoupení na Leitnerce a přehled nových akcí v roce 2009 na své webové stránce www.agadir.cz. 


Přidat vlastní poznámku a hodnocení k příspěvku
<jméno   e-mail>

Kontrolní otázka proti SPAMu: Kolik je dvě + sedm ? 

  
  Napsat autorovi (Občasný)  
   


Copyright © 1999-2003 WEB2U.cz, Doslovné ani částečně upravené přebírání příspěvků a informací z tohoto serveru není povoleno bez předchozího písemného svolení vydavatele.

Design by Váš WEB

Addictive Zone Orbital Defender Game
free web hit counter