Provozované WEBy:   Totem.cz |  Čítárny |  Český film |  Seaplanet |  Humor/Hry/Flash |  Flash CHAT    Chcete svůj WEB? Napište nám 
Zpět na úvodní stranuISSN 1214-3529
Neděle 22.7.
Magdaléna
Zde se můžeš přihlásit jméno:
heslo:
nové 

 Všechny rubriky 
 Fotografie
 > Fotografie
 > Krajiny
 > Příroda
 > Zvířata
 > Makro
 > Zátiší
 > Portréty
 > Akty
 > Architektura
 > Experimenty
 > Fotodokumenty
 > Fotoreportáž
 > Cestopis
 > Sport
 > Abstrakce
 > Rodinné foto
 > Ostatní
 
    

   
 
 Napsat do fóra o>
   
  

Ve VAŠEM prostoru redakce Totemu nezodpovídá za obsah jednotlivých příspěvků.
Zmije
Autor: romann (Stálý) - publikováno 24.8.2009 (12:15:47)

Prvně jsem v sobotu viděl zmiji. Přítulné zvíře. 

Z Wiki http://cs.wikipedia.org/wiki/Zmije_obecn%C3%A1 Etologie -Zmije je plachý had, který před člověkem prchá. Zaskočena se stáčí do spirály, esovitě stahuje přední část těla a hrozí útočníkovi, popřípadě proti němu provádí výpady hlavou (obvykle se zavřenou tlamou a bez skutečného úmyslu uštknout).

Obvykle jde o nočního tvora, který je přes den ukryt nebo se vyhřívá na sluníčku a potravu loví v noci, výjimkou jsou jeho horské populace, které loví i nebo převážně za dne, neboť v noci zde na ně bývá příliš zima. V České republice je výskyt zmije v nížinách ojedinělý, typickým areálem rozšíření jsou naopak výše položené oblasti s nadmořskou výškou nad 600 metrů včetně nejvyšších horských poloh.

 

Pozorovali jsme ji delší dobu nad Josefodolskou přehradou v Jizerkách ve výšce 800m. V sobotu bylo zataženo, max.15 st. Přesto byla velmi čilá. Nelze říci, že byla zaskočena. Neprchala,  vůbec jsme ji nevadili, naopak se postupně přibližovala k nám, viz balík fotek http://intago.sweb.cz/zmije.zip
.

undefinedPoznámky k tomuto příspěvku
romann (Stálý) - 24.8.2009 > ženy děda měl tři zmije a když jedna zaútočila proti holi a ještě se mu otřela o kalhody, přerazil ji tou holí, inu podpl.těžkého dělostřelectva :-)
<reagovat 
Uther Pendragon (Občasný) - 4.9.2009 > Jsou to krásné potvůrky.. Když jsem jezdíval na gympl, občas jsem je na zastávce chytal, vyhřívaly se mezi kolejnicemi..
<reagovat 
  Zrušit obrázky    Zrušit větvení  

Přidat vlastní poznámku a hodnocení k příspěvku
Autor má zájem o hlubší kritiku svého příspěvku
<jméno   e-mail>

Kontrolní otázka proti SPAMu: Kolik je čtyři + šest ? 

  
  Napsat autorovi (Stálý)  
   


Copyright © 1999-2003 WEB2U.cz, Doslovné ani částečně upravené přebírání příspěvků a informací z tohoto serveru není povoleno bez předchozího písemného svolení vydavatele.

Design by Váš WEB

Addictive Zone Orbital Defender Game
free web hit counter