Provozované WEBy:   Totem.cz |  Čítárny |  Český film |  Seaplanet |  Humor/Hry/Flash |  Flash CHAT    Chcete svůj WEB? Napište nám 
Zpět na úvodní stranuISSN 1214-3529
Pátek 20.7.
Ilja
Zde se můžeš přihlásit jméno:
heslo:
nové 

 Všechny rubriky 
  Mystika, filosofie
 > Mystika, filosofie
 > Filosofie
 > Náboženství
 > Duševno, mystika
 > Literatura, odkazy
 
    

   
 
 Napsat do fóra o>
   
  

Ve VAŠEM prostoru redakce Totemu nezodpovídá za obsah jednotlivých příspěvků.
Alternativní kultura
Autor: romann (Stálý) - publikováno 4.9.2009 (13:54:40)

On je to vlastně nepřesný výraz. Dotyční si svůj životní styl vždy nevybírali mezi alternativami, ale sami ho vytvářejí podle svých představ. Je to tedy zvláštní životní styl. Bylo to tak vždy a vždy bude, a je to tak správně. Různé mnišské řády, poustevníci, zasvěcenci či heretici nebyli ničím jiným.

Už myšlenka odtrhnout se od davu a vystoupit s něčím novým je tvůrčí. Právě rozmanitost těchto v podstatě paralelních civilizací tvoří žádoucí tvůrčí pluralitu života a je škoda, je jich není více. Jakoby konzumní životní styl byl ten nejlepší?

Ale i oni se dostávají do problémů ze zákonitého rozporu mezi svými byť dobře míněnými přáními a tvrdou realitou při naplňování svých představ. Různí extrémisté, fanatikové jak náboženských ši politických směrů udělali spoustu nedobrého. Ale o to přece jde si tento propastný rozdíl uvědomovat a pochopit i závěry z něj.

Každý si totiž do všeho promítá sám sebe i se svými nedostatky. Ego hledá řešení, ale bez intuice ho těžko najde, ale to by muselo chtít intuici poslechnout. Pokud se do toho nezapojí, nelze velkou kvalitu alternativní kultury očekávat.

 Poznámky k tomuto příspěvku
Věza (Stálý) - 4.9.2009 >
Doporučil 
<reagovat 
Mbonita (Občasný) - 7.9.2009 >
Body: 5
<reagovat 
g morr (Občasný) - 8.9.2009 >
Body: 1
<reagovat 
ariel (Občasný) - 8.9.2009 >
Body: 1
<reagovat 
  Zrušit obrázky    Zrušit větvení  

Přidat vlastní poznámku a hodnocení k příspěvku
<jméno   e-mail>

Kontrolní otázka proti SPAMu: Kolik je osm + čtyři ? 

  
  Napsat autorovi (Stálý)  
   


Copyright © 1999-2003 WEB2U.cz, Doslovné ani částečně upravené přebírání příspěvků a informací z tohoto serveru není povoleno bez předchozího písemného svolení vydavatele.

Design by Váš WEB

Addictive Zone Orbital Defender Game
free web hit counter