Provozované WEBy:   Totem.cz |  Čítárny |  Český film |  Seaplanet |  Humor/Hry/Flash |  Flash CHAT    Chcete svůj WEB? Napište nám 
Zpět na úvodní stranuISSN 1214-3529
Čtvrtek 13.12.
Lucie
Zde se můžeš přihlásit jméno:
heslo:
nové 

 Všechny rubriky 
  Co? Kdy? Kde?
 > Co? Kdy? Kde?
 
    

   
 
 Napsat do fóra o>
   
  

Ve VAŠEM prostoru redakce Totemu nezodpovídá za obsah jednotlivých příspěvků.
Beseda se spisovatelem Ludvíkem Vaculíkem
Autor: valendas (Občasný) - publikováno 26.2.2010 (11:31:31)

Beseda se spisovatelem Ludvíkem Vaculíkem


Autorské čtení a beseda prozaika, fejetonisty a publicisty Ludvíka Vaculíka se koná ve středu 31. března 2010 od 18:30h v divadelním sále brandýského zámku. Předprodej vstupenek probíhá v Knihovně Eduarda Petišky, I. Olbrachta 36, Brandýs n/L. Vstupné činí 40 Kč. Upozorňujeme zájemce, že kapacita míst je omezená.

Ludvík Vaculík (*1926) je jednou z největších osobností české literatury 20. století. Od počátku 70. let řídil sa­mizdatovou edici Petlice, v níž vyšlo několik stovek titulů domácích zakázaných autorů. Patřil k zakládajícím členům Charty 77. Z jeho díla si připomeňme např. román Sekyra, jenž je považován za autorův vstup do literatury, hororové dílo Morčata, které vyšlo v samizdatu, klíčový román Český snář, který je otevřenou výpovědí o čelních představitelích neoficiální kultury v 70. letech včetně milostných pletek samotného Vaculíka. Je i uznávaným autorem celé řady fejetonů, v nichž po svém navázal na českou fejetonistickou tradici a žánr fejetonu přetvořil na útvar o poznání útočnější a kritičtější. V roce 2008 byl vyznamenán Státní cenou za literaturu "za dosavadní literární a publicistickou tvorbu s přihlédnutím k bilanční próze Hodiny klavíru".

Na místě budete mít možnost zakoupit si autorovu knihu a získat podpis této legendy literatury. Srdečně Vás zveme na neopakovatelné setkání.


Lucie Valentová

Knihovna Eduarda Petišky

Poznámky k tomuto příspěvku
Mbonita (Občasný) - 26.2.2010 > chjo škoda,že to mám tak z ruky a je to v půli týdne.
<reagovat 
  Zrušit obrázky    Zrušit větvení  

Přidat vlastní poznámku a hodnocení k příspěvku
<jméno   e-mail>

Kontrolní otázka proti SPAMu: Kolik je čtyři + jedna ? 

  
  Napsat autorovi (Občasný)  
   


Copyright © 1999-2003 WEB2U.cz, Doslovné ani částečně upravené přebírání příspěvků a informací z tohoto serveru není povoleno bez předchozího písemného svolení vydavatele.

Design by Váš WEB

Addictive Zone Orbital Defender Game
free web hit counter