Provozované WEBy:   Totem.cz |  Čítárny |  Český film |  Seaplanet |  Humor/Hry/Flash |  Flash CHAT    Chcete svůj WEB? Napište nám 
Zpět na úvodní stranuISSN 1214-3529
Čtvrtek 24.1.
Milena
Zde se můžeš přihlásit jméno:
heslo:
nové 

  SEZNAM RUBRIK
 
    

   
 
 Napsat do fóra o>
   
  

Ve VAŠEM prostoru redakce Totemu nezodpovídá za obsah jednotlivých příspěvků.
Věžka-rekonstrukce
Autor: Lukáš H. (Občasný) - publikováno 14.10.2011 (19:30:24)
Rekonstrukce pravděpodobné podoby hradu Věžka u obce Druztová, severovýchodně od Plzně.


Poznámky k tomuto příspěvku
čtenářka (Občasný) - 16.10.2011 >
celkem se mi líbí

a ze zvědavosti jsem si vygůglila nějaké info..pro mě zajímavé info o původní Věžce. ..prý měla Věžka dva paláce.., zvnějšku žádné rohy atd...?
Pokud se neurazíš zde odkaz http://www.druztova.c-r.cz/index.php?page=historie

a děkuji :-)
<reagovat 
Lukáš H. (Občasný) - 17.10.2011 > Neurazil jsem se. Jde o mou interpretaci a myslím, že je celkem střízlivá. Co byl palác etc. bych si netroufl tvrdit. Držel bych se raději termínu obytné prostory. Na nejvyšší skalisko jsem umístil obytnou věž (příjde mi logické, že tam byla už s ohledem na název hradu) jako jádro hradu a kolem (základy) doloženou zástavbu, která navazovala na malé, kompaktní hradní jádro. Archeologicky je to zničené amatéry v 60. letech a tak je tu jistý prostor pro spekulace. Otázlou třeba je zda všechny relikty staveb jsou soudobé. Já bych si i vsadil na postupný vývoj do 15. století s následným přistavováním obytných a skladovacích prostor, tak jak se zvyšovaly nároky majitelů.
<reagovat 
Lukáš H. (Občasný) - 17.10.2011 > PS: To v pozadí je ledabyle skycnutý kostelík Máří Magdalény, aby byl dán přibližný úhlel pozorovatele k hradu a dnešnímu hřbitovu v Druztové. U kostela byl v době existence hradu kněžský dvorec s hospodářstvím, což by bylo také zajímavé téma.
<reagovat 
  Zrušit obrázky    Zrušit větvení  

Přidat vlastní poznámku a hodnocení k příspěvku
<jméno   e-mail>

Kontrolní otázka proti SPAMu: Kolik je sedm + dvě ? 

  
  Napsat autorovi (Občasný)  
   


Copyright © 1999-2003 WEB2U.cz, Doslovné ani částečně upravené přebírání příspěvků a informací z tohoto serveru není povoleno bez předchozího písemného svolení vydavatele.

Design by Váš WEB

Addictive Zone Orbital Defender Game
free web hit counter