Provozované WEBy:   Totem.cz |  Čítárny |  Český film |  Seaplanet |  Humor/Hry/Flash |  Flash CHAT    Chcete svůj WEB? Napište nám 
Zpět na úvodní stranuISSN 1214-3529
Čtvrtek 22.8.
Bohuslav
Zde se můžeš přihlásit jméno:
heslo:
nové 

 Všechny rubriky 
 Poezie
 > Poezie
 > Klasické verše
 > Básnické slovo
 > Všehochuť
 > Teorie poezie
 
    

   
 
 Napsat do fóra o>
   
  

Ve VAŠEM prostoru redakce Totemu nezodpovídá za obsah jednotlivých příspěvků.
<předchozí ve sbírce předjitřní recitace
Autor: farišta (Občasný) - publikováno 8.2.2012 (11:17:52)

počáteční slova jsi vypustila jako bubliny do bahna stoupají pomalu velmi pomalu stoupají ementálem nočního pajzlu až ke stropu příští slova mají zase čepelky a dělají průseky v realitě zhmotňují přítomnost mojí a tvojí jako by říkaly jste tady jste teď u stolu s politým ubrusem pod ventilací odkud se linou staleté horké mastnoty no a ty lámeš vzduch rukama jak by ses zakusovala dlaní do nesmírného kopce rachotí přebíraná slova o sebe se třou a vydávají zvuky ty jim dáváš zvuky nutíš je poletovat a snášet žonglování dávíš ty verše jsi Sybila bez masky prší ty šutráky jsem zasypaný a diriguju a neustáváš a každým dalším zvukem oblečeným do slov prázdní se tvé tělo až to vypadá že pohazuješ kapesním vesmírem až se vzneseš až víříš v zahuleném lokálu pohyblivá uprostřed pohybu odlétáš a opadávají ti pera plná inkoustu až jsi docela nahá pak víc nahá a nakonec už jako bys nebyla - vyprázdněná zevnitř i zvenku stala ses součástí zvuků a kolotání a rozdělila ses do skulin mezi slovy a v okamžiku nasaje všechno ventilace a slova utichnou v posledním táhlém stenu a s nimi se vypaříš do mrazivé noci jenom sedím a diriguju dokud je co dokud se vrata nezabouchnou dokud nedostanu další pivo a pak je ticho a jen se chlastáPoznámky k tomuto příspěvku
libusepalkova (Občasný) - 8.2.2012 >
Body: 5
<reagovat 
čtenář zjihu - 9.2.2012 > Ahoj, není tu ta, z které to bylo recyklováno a já se teď nemůžu rozhodnout, která je lepší, jelito jen bez entrů chilli jelito přeorané ? ale je to dobré, i když bych radši ten tvar, můj mmomentální pocit.
Hrabal to není, přece, Hrabal nerovná se nekonečná věta bez háček a čárků a semtam chlastání bez urážky Hrabal už prostě není a smiřte se s tím
<reagovat 
 farišta (Občasný) - 9.2.2012 > čtenář> je to přeorané, recyklované. původně to byla momentální hospodská črta pro jednu slečnu, která improvizovala ve verších ve 3 ráno, taková odpověď. ale přepsal a domyslel jsem to na pokraj básničky, proto jsem rozhodl o prozaickým tvaru. k zachování atmosféry rychlého sledu epický roviny jsem zvolil kompaktní bezinterpunkční styl.recyklace mě poslední dobou baví. vlastně je to tak, že když píšu, je to proud myšlenek, který vypadá asi takhle, ale pak škrtám a češu text do veršů. a teď jsem přidal fázi tři - přetavení zpátky do pseudosurového stavu. takhle násobený proces textu by mohl dát pokaždé jinou básničku, přičemž by se mohla vytvářet vodící nit a každá verze by byla samostatným textem. moc žvaním. díky, že ses stavila.
<reagovat 
Anděla.Čertíková (Občasný) - 8.2.2012 > Tak to klobouk dolů..že by se zrodil nový Hrabal?
Body: 5
Doporučil 
<reagovat 
 farišta (Občasný) - 9.2.2012 > Anděla.Čertíková> hrabal jsem se s tím, ale na Hrabala jsem nemyslel. ale beru to jako nezaslouženou poklonu.
<reagovat 
benkroft (Občasný) - 9.2.2012 > jsem zasypaný
Body: 5
Doporučil 
<reagovat 
PetrSuk-Zbraslavský (Občasný) - 9.2.2012 > a pak je ticho a jen se chlastá
Body: 5
<reagovat 
František Vyrut (Stálý) - 19.4.2012 > ..."odkud se linou staleté horké mastnoty...kapesním vesmírem...v zahuleném lokálu..."
Body: 5
Doporučil 
<reagovat 
 František Vyrut (Stálý) - 19.4.2012 > František Vyrut> ...ještě dodávám:vynikající, vždyť to nemusí být Hrabal, mimochodem Joyce píše taky proudem vědomí a je to inspirativní pro každého, kdo si to přetaví...mně se to líbí.
<reagovat 
  Zrušit obrázky    Zrušit větvení  

Přidat vlastní poznámku a hodnocení k příspěvku
Autor má zájem o hlubší kritiku svého příspěvku
<jméno   e-mail>

Kontrolní otázka proti SPAMu: Kolik je jedna + čtyři ? 

  
  Napsat autorovi (Občasný)   Nepublikovat mimo Totem.cz  
 
 
10 18 26 27 29 36 39 41 46 48 49 50 51 52 55 60 63 66 67 68 69 70 72 75 (76)
 

 


Copyright © 1999-2003 WEB2U.cz, Doslovné ani částečně upravené přebírání příspěvků a informací z tohoto serveru není povoleno bez předchozího písemného svolení vydavatele.

Design by Váš WEB

Addictive Zone Orbital Defender Game
free web hit counter