Provozované WEBy:   Totem.cz |  Čítárny |  Český film |  Seaplanet |  Humor/Hry/Flash |  Flash CHAT    Chcete svůj WEB? Napište nám 
Zpět na úvodní stranuISSN 1214-3529
Sobota 17.11.
Mahulena
Zde se můžeš přihlásit jméno:
heslo:
nové 

 Všechny rubriky 
 Mystika, filosofie
 > Mystika, filosofie
 > Filosofie
 > Náboženství
 > Duševno, mystika
 > Literatura, odkazy
 
    

   
 
 Napsat do fóra o>
   
  

Ve VAŠEM prostoru redakce Totemu nezodpovídá za obsah jednotlivých příspěvků.
" Arbeit macht frei" - ( práce uvolňuje )!!!
Autor: guru1 (Občasný) - publikováno 8.10.2012 (14:26:13)

Arbeit macht frei!

Práce uvolňuje.

 

 

Ano nepřeslechli jste se. Mnozí z Vás si jistě vzpomenou kde ono heslo „Arbeit macht frei „ už viděli. Byl to nápis co se pyšně tyčil nad hlavní bránou vchodu do koncentračního tábora. Bylo to to první  co odsouzení na smrt při vchodu do koncentračních táborů viděli. Měli to oni nacisté chytře vymyšlené, že práce uvolňuje, ale dnes už víme, že to byl podvod. Práce v onich táborech neuvoňovala jak ono heslo slibovalo, ale nýbrž vedla k jisté smrti. Ale od čeho vůbec měla ta práce uvolňovat? Změnilo se něco od té doby?

Jistě ano změnilo. Dnes zde v globální společnosti nemáme žádné koncentrační tábory jako je měli nacisté. My máme humánní společnost, kde lidé pracují pro společnost a pro sebe, aby si mohli za své vydělané peníze koupit spoustu nepotřebných ( pardón přeci potřebných věcí). Vždyt panstvo přeci lidem ukazuje co je pro ně potřebné a bez čeho nemohou žít. Osobně si myslím, že idea „Arbeit macht frei“ se vůbec od těch dob nezměnila.

Práce  nás opravdu uvolňuje a osvobozuje od spousty pro nás důležitých věcí. Vždyť díky ní přestáváme myslet nad spousty jinými věcmi. Jsme jak bezduché stádo vycvičené k tomu, abychom pracovali na druhé, neboť většinou my z toho nic moc nemáme a, abychom moc nepřemýšleli tím pádem nereptali nad nespravedlností světa, politiky a spousty jinými věcmi. Proto se nám stádu oveček nakláda neustále více práce, za kterou později zaplatíme zdravím a nervy. Proto si sebou neustále nosíme onu kovovou kouli zvanou práce, kterou nám panstvo přikovalo na nohu i domů a do postele. Ano my s ní i spíme. Už si to snad ani neuvědomujeme, neboť je nám neustále předkládáno musíš pracovat, aby sis mohl něco dovolit. Ale co je to něco?

 

Musíme mít spoustu těch zbytečností, kterými se náš trh neustále zahrnuje? Mají to oni páni krásně vymyšlené za těžce vydělané peníze kasírují od nás daně, které jdou z části někam kam my nemáme přístup. O zbytek peněz nás připraví výdaje za bydlení, pohonné hmoty, které se neustále zvyšují, výdaje za jídlo, které neodpovídá kvalitě, kterou by mělo mít, ale i tak jeho ceny rostou a zbytek si od nás vezmou pojišťovny a zdravotnictví. Proč né, vždyť stádo oveček přeci tolik peněz na zbyt nepotřebuje oni se spokojí i s málem. A pokud budou remcat tak jim naložíme více práce se slibem, že si více vydělají, ale díky naší panské chytrosti je i tak o ten větší výdělek připravíme. Tak je to v dnešní společnosti zařízené, neboť profit je nadevše. Jen žádné slitování a morálka ta sem do dnešní vykořisťovatelské společnosti nepatří.

Proto i nadále funguje ono nacistami vymyšlené heslo „Arbeit macht frei“. Vůbec nic se nezměnilo. Akorát, že nás to nezabije hned jako v případě onich chudáků v koncentračních táborech, ale zabíjí nás to postupně jak uvedu níž. Postupně se stáváme nemyslícími roboty co dělají jen na to, aby se panstvo mělo ještě lépe, neboť oni chudáci se neměli nikdy dobře a my si mylně myslíme, že díky oné práci si můžeme spoustu věcí dovolit. Ano můžeme, ale za jakou cenu?

 Za cenu toho, že jsme z práce tak unavení, že nemáme kolikrát čas ani sami na sebe, že nemáme čas na rodinu, na partnera-či partnerku. Že mužská populace díky nadměrnému stresu z pracovního procesu začíná být celosvětově postupně impotentní ( to bylo dokázáno světovou studijí prováděnou po dobu 5–ti let ) a, že lidé začínají být čím dál více nemocní.

 Jeden americký vědec nedávno prohlásil, že pokud to nelidské pracovní tempo a stres co je všude na lidi vyvíjen takhle půjdou dál, bude v každém státě do 15 let 70% práceschopných obyvatel nemocných a vyčerpaných. Tím pádem budou jakékoliv práce neschopni.

 

A já se ptám kdopak bude na panstvo pak pracovat? Kdo bude pracovat, aby stát fungoval pokud bude více jak polovina práceschopných práce neschopno. Uvědomuje si to vůbec někdo? Né panstvo si to neuvědomuje a my také ne. My jsme zatížení hypotékamy, dluhy, povinnostmi a vychováni v tom, že musíme mít neustále více nepotřebných věcí, které jsou předražené a za, které zaplatíme svým zdravím. Jistě namítnete, že jsou i tací lidé co se jim jejich práce líbí a jsou v ní šťastni. Ano jistě, že jsou, ale kolik jich je v tom poměru k těm co do práce chodí jen, aby přežili. Ti musí radost ze své práce předstírat. Musí hrát onu nebezpečnou hru jako herec co denně hraje svou roli a to je, musí hrát, že jsou za práci vděční, šťastní a že si toho váží. Ale v duchu jsou nešťastní, nespokojení a postupně se oním stresem zabíjejí. Jak dnes mnozí vědí je stres příčinou mnohých nemocí. Nejde jen o infarkty, mozkové příhody, ale jde i o rakovinu. Tyhle nemoci pocházejí také ze stresu. A může chronicky nemocný člověk stoprocentně pracovat? Nemůže. Pak je z práce vyhozen a své ušetřené peníze vydá za návštevy lékařů, pobyty v nemocnicích a hlavně za léky.

Proto jak jsem se už zmínil je to vše od panstva nádherně vymyšlené a propočítané. A sice, že zbytek peněz o, kterém si myslíme, že je jen náš tak i ten se k panstvu někdy opět vrátí.

Když to shrnem a podtrhnem tak chodíme do práce skoro zadarmo.

 

Zde výpočet pracovního času člověka střední vrstvy za průměrný plat. ( tyto údaje vypočítal a zveřejnil v časopise Newsweek jeden Japonský ekonom v minulém roce, který se zabýval narůstající chudobou střední vrstvy ve světě. Když ony údaje zveřejnil přišel o práci, jeho webové stránky byly odstraněny a on po té spáchal sebevraždu.)

 Pracujeme většinou 8 - 9 hodin, ale z toho dostaneme zaplacené jen čistě pro nás 2 hodiny. Zbytek je určen panstvu. Neboť 2 pracovní hodiny jdou na daně a sociální dávky. Další 3 pracovní hodiny  jsou určené na poplatky za bydlení, elektřinu, vodu,odvoz popelnic, splátky a jiné.. Další 2 hodiny jsou určená na jídlo a oblečení.. Další zbytek 1-dné pracovní hodiny sežerou výdaje ve volném čase a benzín a co nám zbyde? Vlastně už jenom jedna pracovní hodina, která nám jde do kapsy- jakoby na šetření. Ale ušetřímě jí vůbec? Ano nějakou dobu dokuď nepříjde nějaká nepředvídaná událost a my budeme muset na ty ušetřené peníze sáhnout.

Tohle je realita kterou si vůbec už díky našemu vytížení ani neuvědomujeme.

 

Samozřejmě je důležité, abychom pracovali, ale je také důležité, aby se práce vyplatila všem.

Nelze pokračovat dále v nelidském tempu pracovního nasazení, kdy se na našem potu přiživují někteří cizopasníci. Nelze akceptovat to, že díky stresu a neustálemu se zvyšujícím pracovním nasazení jsme více nemocní a nemáme čas pro sebe. Nelze akceptovat, že hodnota práce a její odměna je nespravedlivě rozdělována. Že jen někteří z toho těží a jiní nemají skoro nic. Nelze dále tolerovat i to, že díky práci nemáme čas na rodinu, dětí, chození večer do přírody, na romantickou noční procházku ,na pozorování hvězd a na to abychom  se duchovně vyvíjeli a pracovali na sobě. K tomu potřebujeme mít čistou hlavu vyprázdněnou od stresu a myšlenek co bude zítra opět v práci. Zvládnu to? Zvládnu to pracovní nasazení? Neonemocním a pokud ano nevyhodí mě z práce? Kdo pak bude živit rodinu a splácet dluhy?

A co  z toho vznikne?

 

Strach, který se do nás zažere jako červotoč do dřeva a zadělává nám do budoucna na nemoce.

 To jsou zbraně, kterými nás panstvou vydírá a nutí bez ohledu na naše okolí a zdraví neustále více pracovat. Firmy šetří na lidech a co dřívě dělali 3 lidé musí dnes udělat jeden člověk. Takhle to, ale dál nejde. Když to tak půjde dál tak jednou všichni ulehnem a už se na svých nohách ani do práce nedošouráme. Co pak bude panstvo dělat? Kdo bude na ně pracovat? Vytvoří si umělé roboty, kteří za nás práci zastanou? Ano to mohou, ale co bude s námi? Kde vezme stát peníze pro nás, kteří budeme nemocní? Dají nám injekci z milosti, abychom ukončili náš život, neboť budeme pro společnost nepotřební? Kdo zaplatí ty všechny výdaje za zdraví nás všech? A hlavně kdo bude ty jejich roboty na práci udržovat v chodu a opravovat je? Na to nikdo z panstva nemyslí. Zatím se jede dle plánu dokavaď můžeme z lidí ždímat tak jedeme dál. Ale co bude až nebude už z koho ždímat?

 

Nó nevím jak společnost dopadne až se vyplní vize onoho vědce co prorokoval do 15-ti let přes 70% práce nechopných lidí. Také zapomínají na naše mladé, kteří z beznadějných vyhlídek na budoucnost propadají stále více drogám a alkoholu. Ti jsou už také odsouzeni za pár let k invaliditě, neboť si zkracují zdraví a nemohou pokud s tím už začali v mladickém věku později zdravě fungovat. Tím pádem jsou pro pracovní trh nepoužitelní. Ale kdo si to z panstva dnes uvědomuje?

Nikdo. Všichni dělají jakoby, že momentálně se nás to přeci netýká. Ale já si myslím, že každý stát, vláda a i chlebodárci by se měli dívat a plánovat do budoucna. A né žít jen přítomností. To je chyba, za kterou zaplatí i oni, ale pak už nebude kde brát ty zdravé. Nemocná společnost, která bazíruje jen na nelidském zisku a činí tím tak svůj lid nemocným  je odosuzená k záhubě.  To jsou i zákony přírody, z kterých bychom se měli učit.

 

Skutečně nevím co se musí stát, abychom všichni změnili názor, změnili sami sebe a tím i naše panstvo s našimi chlebodárci. Když nebudeme jednat doplatíme na to všichni a hlavně naše děti. To nejsou žádná prorocká slova to je skutečnost, která se brzo naplní. Vím, že mnozí z Vás budou tuhle úvahu posuzovat ze svého úhlu spokojenosti, ale zkusme se zamyslet nad tím, že je většina těch co jsou nespokojení. Skusme se sjednotit v názorech a nedívat se jen sami na sebe. V jednotě je síla a jen se sjednoceným názorem můžeme něco změnit ku prospěchu všech, neboť my všichni jsme svět a to co ho tvoří. Nikdy to nebyli jen  jedinci i když si to někteří myslí. Svět změníme poze jen tehdy, když přestanem mít strach a budeme myslet i na ostatní.

 Poznámky k tomuto příspěvku
Světlonoška (Občasný) - 8.10.2012 > Tak pojďme na demonstraci! Konečně se našel někdo jinej než jen já, kdo je toho názoru, že to, co se tu děje, je otrokářský systém. A nejen v oblasti práce!!!

Každý by měl dělat to, co ho baví, a jen tak dlouho, jak sám to bude vnímat, že je to ok a že to stačí. Jen tak by to tu bylo úplně jiné - svět by hned byl veselý, lidé šťastní a srdeční k sobě navzájem. Všeho by bylo dost. Jenže to bychom se o svá práva museli taky hlásit (což už se různě po světě děje, ale mělo by více), a to pořádně! Ne že bych byla pro defenestraci, ale pětadvacet ,,na holou'' by ,,páni'' dostat měli!
<reagovat 
 guru1 (Občasný) - 8.10.2012 > umbra> Díky Umbro,
to mě moc potěšilo, že taky nejsem sám. Už je čas abychom se semkli všichni dohromady a nečekali, že to za nás udělá někdo jiný. Pokud prosinec 2012 nic nezmění tak musíme svět změnit sami, nebo budou i naše děti žít v těch sračkách dál. Taky nejsem pro defenestraci, ale pořádně na holou a pak na pranýř to ano a taky zodpovědnost. Budu lhát, zneužívat pozici a funkci tak trest, aby si to ostatní zapamatovali a nepokoušeli se zkoušet to samé.
Guru
Guru
<reagovat 
 Světlonoška (Občasný) - 8.10.2012 > guru1> Tak počkat, o pranýři jsem nic neřekla. To už by ta def..byla lepší - větší jistota, že se nevrátěj a nevrátěj ,,to'' nám! :))

Jo, odpovědnost to pak bude chtít pořádnou - Každý sám za sebe :-)
<reagovat 
 guru1 (Občasný) - 9.10.2012 > umbra> Umbro,
souhlasím s tebou a tu zodpovědnost se musí naučit každý. Už i v antickém Sumeru byli špatní politici trestáni na výstrahu ostatním a fungovalo to. Oni tam vůbec měli na tu dobu před 5000-ti lety vyspělý sociální a spravedlivý systém. My si hrajem na civilizovanou společnost a máme barbarské myšlení, které nahrává jen nekalým živlům a jejím příživníkům. Tím se morálně a humánně stáváme podvratnou rasou. K čemu nám je vyspělá technologie, když si neumíme zajistit pořádek a spravedlnost pro každého a ne jen pro ty co patří k bohaté vrstvě a nebo mafii.
Guru
<reagovat 
 Světlonoška (Občasný) - 9.10.2012 > guru1> Jak říkají zasvěcenci - lidstvo ve svém ,,duchovním'' poznání dosáhlo dna, od kterého se prý odrazí. Tak uvidíme. Nashle ve čtvrté dimenzi?
<reagovat 
Čtenář - 11.10.2012 > ano, ano :)
<reagovat 
kranad=fernet (Občasný) - 10.10.2012 > Ty seš snad Petr Cibulka! Nic proti ničemu, sám bych vraždil, ale má to háčky:
1) moje vlastní blbost
2) všechno už tu kdysi bylo

Východisko: http://vymentepolitiky.cz/
<reagovat 
 guru1 (Občasný) - 11.10.2012 > Kranad> Děkuji přátelé za ohlasy. Jak píše Umbra lidé si musí sáhnout až na uplné dno, aby se změnili, ale já jsem přesvědčen o tom, že na tom dně už jsme. Nejde o to jen kecat, ale musí se něco dělat. Já říkám jedno, kdyby se lidé spojili za dobrou věc a šli do ulic tak žádné panstvo ani policie a ani vojsko nemá tolik patron, aby nás všechny postříleli. Nota béne si myslím, že i část chlapů u vojska a policie by se k lidem přidala. Myslím, že by se to dalo zařídit vše bez jediného násilí a sice, že stačí přestat na ně chodit do práce a zůstat doma. Stačí přestat kupovat ty jejich sračky co nám prodávají a budou na dně. Generální stávka by stát do týdne položila a pochybuji, že by nás nutili pod palbou jít pracovat. A střílet do lidí dnes jen tak zde v Evropě také nejde a postřílet všechny nemůžou. Kdo by pak stavěl stát kdyby byli všichni mrtví? Ale nevím co se musí stát, aby se lidi probudili a pochopili, že v jednotě je síla, a že jen společně změníme svět. Chce se to přestat jen dívat sám na sebe a vzít si příklad z francouzské revoluce. Jó to byli ještě lidi co věřili morálním zásadám a chtěli něco změnit. Dnes máme občany unavené, někteří naprosto zdementněli tím věčným vymíváním mozku a jiní dokavaď mají co papat tak neudělají nic.
Takže zbývá jen šok, který lidi probudí z jejich spánku a oni dostanou smrtelný strach o život. Jen v tom případě začnou přemýšlet a něco dělat.
Guru
<reagovat 
Bohumil Vědronecky (Občasný) - 4.1.2013 > Tak za á, já si především mylím, že žádný holocaust nebyl. Ba né, kecám, to byl jen takový německý špás na úvod, a teď vážně. S tou prací, jak si lidi nosí domů, to máš úplnou pravdu. Já třeba pracuji ve výrobně takových těch plastových pan, odborně Andul, a občas se mi stane, že si jí domů opravdu vezmu. A ta impotence, je taky bohužel nejspíš můj případ. Protože už asi 2 roky se s ní marně pokouším o potomka. A teď už opravdu vážně, mě ty tvý texty vždycky provokujou k humoru (možná řekneš nevalné úrovně), ale já si prostě nemůžu pomoct, možná je to tím, že ty tvý texty jsou moc vážný, ale čtu je, vlastně to asi myslíš dobře, tak se měj, a nic ve zlým.
<reagovat 
 guru1 (Občasný) - 10.1.2013 > Toník Zvoník> Děkuji Tonéku za ohlas a jsem rád, že vlastníš humor. I já mám rád smích a myslím si, že lidé co se rádi smějí a na něco pohlíži s humorem, tak žijí lépe a déle.
Guru
<reagovat 
Čtenář - 14.4.2013 > blbost, makat, makat. Kdo nechce- ať maže na ulici.Za totáče se práce předdstírala: ted´je to jinak. vyděláváte a užíváte si ta držtě huby a makejte.
<reagovat 
 guru1 (Občasný) - 15.4.2013 > čtenář> Ja myslím, že záleží na koho makáme. pokud jde o lživou, prohnanou, mafiánskou, skorumpovanou společnost, tak si myslím, že ta si nezaslouží, aby lidé na ní dělali. Pro rozvinutou duchovní společnost kde si je každý roven ano. Ale to zde na zemi zůstane science fiction bohužel.
Guru
<reagovat 
  Zrušit obrázky    Zrušit větvení  

Přidat vlastní poznámku a hodnocení k příspěvku
<jméno   e-mail>

Kontrolní otázka proti SPAMu: Kolik je jedna + pět ? 

  
  Napsat autorovi (Občasný)  
   


Copyright © 1999-2003 WEB2U.cz, Doslovné ani částečně upravené přebírání příspěvků a informací z tohoto serveru není povoleno bez předchozího písemného svolení vydavatele.

Design by Váš WEB

Addictive Zone Orbital Defender Game
free web hit counter