Provozované WEBy:   Totem.cz |  Čítárny |  Český film |  Seaplanet |  Humor/Hry/Flash |  Flash CHAT    Chcete svůj WEB? Napište nám 
Zpět na úvodní stranuISSN 1214-3529
Pátek 18.8.
Helena
Zde se můžeš přihlásit jméno:
heslo:
nové 

 Všechny rubriky 
 Próza
 > Próza
 > Povídky
 > Fejetony
 > Úvahy
 > Pohádky
 > Životní příběhy
 > Cestopisy, reportáže
 
    

   
 
 Napsat do fóra o>
   
  

Ve VAŠEM prostoru redakce Totemu nezodpovídá za obsah jednotlivých příspěvků.
K věci
Autor: po-kus (Nový) - publikováno 9.8. (18:52:42)


Poznámky k tomuto příspěvku
po-kus (Nový) - 9.8. >

totem is fine

přitom ale fine dává překladač:
podstatné jméno
pokuta
fine, penalty, mulct
sloveso
pokutovat
fine, penalize
přídavné jméno
jemný
fine, gentle, soft, delicate, subtle, bland
vynikající
a jiné atd atd

TADY SE MUSÍ PROVÉST NĚJAKÁ ZÁSADNÍ SYSTÉMOVÁ ZMĚNA VE VÝUCE. Asi si dám inzerát.
Ale počkej, pozor. Na to se musí jít v klidu. Slovenština, Angličtina, poezie.
Bystrý uši, tvrdost ve víře, chuť kritizovat, přitom... počkej. Ta změna musí být zásadní...

<reagovat 
po-kus (Nový) - 9.8. > každé děcko, líp ví všecko

<reagovat 
po-kus (Nový) - 10.8. > Zalíval jsem čaj, když brzy ráno někdo nečekaně zvoní. Otevřel jsem a... pak už bylo všechno jinak. Zalíval jsem čaj horkou vodou. To je to poslední, co si pamatuju z předchozího života.

<reagovat 
po-kus (Nový) - 10.8. > Doufám, že bych se na definici lásky s nikým nedohodl.
<reagovat 
po-kus (Nový) - 10.8. > definice poezie: ta slova se tam neberou jen tak
<reagovat 
po-kus (Nový) - 11.8. > Vlastně je dobře, že sama píšeš málo. Korekcemi druhých nejen prospěješ, ale očividně si je pak i pořádně užiješ. Kde jsem to viděl? Ovládala hejno ptáků sněhobílou vlajkou. Něco mezi práskáním bičem a tancem.
<reagovat 
po-kus (Nový) - 11.8. > Jednu tvář budu mít jen pro jednu vybranou. Vy ostatní se prosím spokojte s propagačními ukázkami.
<reagovat 
po-kus (Nový) - 11.8. > Jeden má, druhý umí. Nikdo nevládne vším, spolupracovat se musí.

<reagovat 
po-kus (Nový) - 11.8. > život je moje práce
<reagovat 
po-kus (Nový) - 11.8. > A pak přjde čas, kdy začneš dělat spíš co musíš než co chceš. Teprve pak se začínají věci dít. Do tý doby to byly jen sny a představy. Nebyly špatný, ale realita... je realita.

<reagovat 
po-kus (Nový) - 11.8. > Líbí, napsal by mi totemman. Ale jsou i nomen omen - Totem woman! Ty jsou... ty jsou!
<reagovat 
po-kus (Nový) - 11.8. >
Plynou leta, člověk věci přehodnocuje. Nemusí zapomínat ani odpouštět, ale - posuny významů a nové spojitosti přicházejí. Třeba na největšího manipulátora. Ano, hýbal s námi, využíval naše dovednosti k vlastnímu účelu, ale - něco se dělo! Zisky plynuly jemu, ale nebýt jeho snah, nebyly by vůbec. Jsem moc zvědav, jak mi tohle zhodnotíš: i kdyby dělat zlo, pořád lepší než nedělat nic.

Všechno, co si hodlám pevně myslet, musí projít testem. Příslušnost k lety ověřené náboženské tradici je sice opak mého přístupu, ale... nehodlá li se stavět do rozporu k citlivosti svých intimních partií, stále je poctivým náhledem na věc. Že z hodně odlišného úhlu pohledu, možná až protikladného, je pro onen test ideální. Podmínkou kvalitního spojení nejsou společné zájmy, ale společné hodnoty.

<reagovat 
po-kus (Nový) - 11.8. > Říkali mu, že je přelétavý a s tím i umřel. Ale možná byl jen hodně kritický. Příliš poctivě hledal a příliš málo měl štěstí. Když se to sejde - statistika je neúprosná - poklad nemusí najít ani nejlepší z prospektorů.
<reagovat 
po-kus (Nový) - 11.8. > I nejchladnějšího čumáka zahrál by ti nejlíp erotoman. Širší klaviatura je vždy výhodou. Důvěřuj svým prstům.

<reagovat 
po-kus (Nový) - 11.8. > Závěr povídky (S1a2 dělají na zahradě soukromou seznamovací grilovačku, společně s jejich takřka dospělými dětmi M1a2. Čtyři lidé, dva párečky, všichni takřka až k pláči krásní): M1: Tak víte co? My se jdeme projít. // S1: Prosim. Ale mám podmínku. Nepřijdete dřív jak v 7. // S2: Ale zas ne pozdějc než 8. // M2: Můžeme mít taky jednu podmínku? // S12(dvohlas): Ne! // M2: My už nechceme žádný sourozence. // S12: Ven!!!
<reagovat 
po-kus (Nový) - 11.8. > Člověk nesmí lhát. Je třeba ujasnit si, co doopravdy chce. Trvat na tom, nepodřídit se očekávání většiny. Neni to lehký, ale - dá se to. Pak už je skoro vyhráno. Zůstává posledních deset let... zvládnout se podle toho i chovat.
<reagovat 
po-kus (Nový) - 11.8. > Vzniká nová nad-osa povídek. Je tak nová, že ani orientační označení k poznámkám nesnese nic ze včerejška. Totem přišel náhodou, ale hodí se. Soubor toho jména kdysi přejmenoval jsem na dvě totožné slabiky s agresivními korunkami v prvních písmenech. Nastal čas. Něco ti k tomu poviem není Něco ti k tomu napíšu.
<reagovat 
po-kus (Nový) - 11.8. > Jednu nevýhodu tenhle masomlejnek nápadů má. Když tě zaujme jeden z útržků, nejspíš přehlídneš jiný. Který by si alespoň malou pozornost také zasloužil. Ale co, však zas poslouží jinému. Na serveru s tradicí a náležitou sledovaností jistě nic neproteče vniveč;). (ukládám všechno, neboj)
<reagovat 
po-kus (Nový) - 11.8. > Nejmíň ze všech, dostávám déček. Ale na to, že jsem zatim nenapsal ani písmeno dílka, jich zas tak málo neni;).
<reagovat 
po-kus (Nový) - 11.8. > To je nezbytnost, taková trojjedinost JáTyOn. Hodlá li se člověk prodat, ať nejchápavějšímu pánu.

<reagovat 
 po-kus (Nový) - 11.8. > po-kus> Ale bylo by to, co? Ani písmeno a na čele tradičního literárního serveru. (jednou jsem byl druhej)
<reagovat 
po-kus (Nový) - 11.8. > I nezpěvnější jazyk má mezi sebou slova, která se to snaží ostatním kazit. Ve slovenštině například svako.
<reagovat 
po-kus (Nový) - 11.8. > Jak jsem k tomu přišel, k závislosti na slovenštině? Není v tom nic os, jen ta krása, ta krása. A když pak vezmu to nejznělejší a teprve NÁSLEDNĚ začnu myslet, nejen že o zisk nepřicházím - on se násobí! Např: (sleduje jeho boji s nadržeností) Sú to pretěky, hej?
<reagovat 
po-kus (Nový) - 11.8. > Je spousta věcí, co už dělat nechci, ale stejně někdy budu muset. Rozlišit kdy, to už zvládám. Teď jen nenechat se unést snadností, snahou zaujmout za každou cenu a jinejma hloupostma. Je třeba trénovat. S tebou.

Nechť mám sprostý slovo zapovězený do vzdálenosti půl kilometru od tvých uší. Ať se má natěšenost bez vyzvání demonstruje jen tím jediným neovlivnitelným stavem. A květiny! Co tě znám, všechny jsou pod tvojí ochranou. Na ně já ani křivej pohled!

<reagovat 
po-kus (Nový) - 11.8. > V knihovně. Ona si čte, on píše. Rodinný standard. Ona si čte, on píše. V rodinné knihovně s postelí.
<reagovat 
po-kus (Nový) - 12.8. > Zemřel Marián Varga a já se to dozvěděl až teď. Střežme náš společný, oběžný systém. TOHLE NENÍ JENOM MOJE TÉMA! Až si budu chtít štěstím zaplakat, nechci na to být sám. - - - - - - - - - - -
<reagovat 
 mystikus (Stálý) - 15.8. > po-kus> Marián ti netleská? že dodýchal své včera dnes a zítra? Dodýchal před týdnem, znám ho https://www.discogs.com/Karel-Kryl-Dv%C4%9B-P%C5%AFle-Lunety-Aneb-Rebelant-O-L%C3%A1sce/master/1112012
<reagovat 
  Zrušit obrázky    Zrušit větvení  

Přidat vlastní poznámku a hodnocení k příspěvku
Autor má zájem o hlubší kritiku svého příspěvku
<jméno   e-mail>

Kontrolní otázka proti SPAMu: Kolik je tři + osm ? 

  
  Napsat autorovi: po-kus (Nový)   Nepublikovat mimo Totem.cz  
   


Copyright © 1999-2003 WEB2U.cz, Doslovné ani částečně upravené přebírání příspěvků a informací z tohoto serveru není povoleno bez předchozího písemného svolení vydavatele.

Design by Váš WEB

Addictive Zone Orbital Defender Game
free web hit counter