Provozované WEBy:   Totem.cz |  Čítárny |  Český film |  Seaplanet |  Humor/Hry/Flash |  Flash CHAT    Chcete svůj WEB? Napište nám 
Zpět na úvodní stranuISSN 1214-3529
Pátek 14.8.
Alan
Zde se můžeš přihlásit jméno:
heslo:
nové 

 Všechny rubriky 
 Výtvarno, kresby
 > Výtvarno, kresby
 > Kresby, skici
 > Malby
 > Koláže
 > Klasická grafika
 > Ilustrace
 > Blbůstky-pokusy
 > Experimenty
 > Prostorové objekty
 > Teorie, historie
 
    

   
 
 Napsat do fóra o>
   
  

Ve VAŠEM prostoru redakce Totemu nezodpovídá za obsah jednotlivých příspěvků.
Plenér pro Ovečku
Autor: Pollock (Občasný) - publikováno 24.10.2017 (20:03:49)
.. a taky pro Bernharda aby strýc věděl jak vypadá příroda když člověk aspoň vystrčí hlavu z okna a nesedí pořád v tý svý izolaci u kytičky ve vázičce..no a hlavně abych mu udělal radost konkrétní abstrakcí že :)


Poznámky k tomuto příspěvku
HáBé (Občasný) - 24.10.2017 > :-) :-) :-)
Body: 5
Doporučil 
<reagovat 
Ovečka (Občasný) - 24.10.2017 > líbí moc
Body: 5
Doporučil 
<reagovat 
MontyJack (Občasný) - 24.10.2017 > Asi máš super výhled! :o)
Body: 5
Doporučil 
<reagovat 
 Pollock (Občasný) - 24.10.2017 > MontyJack> na policejní stanici ..určitě jsem tě tam už viděl ;)
<reagovat 
 MontyJack (Občasný) - 24.10.2017 > Pollock> I to je možné...vysvětluje to, proč se mi tvůj obraz tak líbí...měl jsi dobrou inspiraci :o)
<reagovat 
 Pollock (Občasný) - 24.10.2017 > MontyJack> já jsem věděl co dělám abys mi tak zvedla sledovanost o:)
<reagovat 
 MontyJack (Občasný) - 24.10.2017 > Pollock> Tak to já jsem zase ráda prospěšná...až budeš zase potřebovat píchnout, dej vědět :o)
<reagovat 
 Pollock (Občasný) - 24.10.2017 > MontyJack> :D
<reagovat 
čtenář kolemjdoucí - 25.10.2017 > No konečně něco-oproti " Hlava , krajina , prostor "
velká paráda,balzám na oči-kdo by to bejval řek !
<reagovat 
 Pollock (Občasný) - 25.10.2017 > čtenář> No tak to jsem rád protože nikoho nenutim dělat závěry z toho malá co sem pridávám a i když jsem si uvědomoval ze současné věci které ukážu zůstanou dost nepochopené tak to dělám z důvodu abych získal alespoň nějakou reflexi a to z praxe funguje bohužel většinou tak ze kdyz mi průměrný divák řekne ze v obraze nic nevidí nebo je to pro něj příliš chaotické je to pro mě známka toho ze jsem a dobre cestě takže já si cením každého názoru a z každého se snažím i to minimum získat ..nebaví mě stále od začátku dokazovat svoji základní zručnost protože toto je starší věc pro mě docela základní řek bych dokonce stejně snadná jako Bernhardovo zátiší a i když vím že je docela slušná tak zůstat v této rovině by me osobně stačilo pouze v případě se bych byl samoliby idiot jako spousty výtvarníků kterým stačí ke spokojenosti styl a prodej jenže to je past pro každého tvůrce a nevěřím ze přináší nějaké zvláštní uspokojení z tvorby takže jsem sice přistoupil na Bernhardovu hru ale nemíním podobnými díly zahltit kdejakou galerii i když bych i mohl s ohledem na to kolik podobných grafik jsem natiskl ale fakt je ten ze i já podobne svoje práce hodnotím až s odstupem a často se jedná o věci které měly skončit v popelnici a jen zázrakem se tak nestalo proto na nich opravdu nelpim a nejsem typ člověka který se opaji vlastními úspěchy a moje obrazy třeba těžko najdete v mém ateliéru kde visí díla jiných umělců často mnohem lepších
<reagovat 
boval (Občasný) - 25.10.2017 >
Body: 5
Doporučil 
<reagovat 
čtenář M. - 25.10.2017 > Krásná je ta umírněná barevnost a v ní doteky kde se harmonie narušuje, je to ostatně znakem tvých děl, něco jako bys kombinoval krutost a křehkost, drama a klid. Tahle věc vypadá velice esteticky (jak je u tebe zvykem), citlivě, třeba jako ilustrace k nějaké nostalgické poezii. Začínám se smiřovat s tím že nechceš svůj potenciál rozvíjet a že vlastně ti vyhovuje být víceméně řemeslníkem, který se nechal semlet manýrou a nějakými osobními klišé jako většina lidí a vlastně si pohodlně žiješ ve svým sebeklamu "spontánního umělce - posla kosmických sfér a hlubokých citů a prožitků". No a lidi se rádi rozplývají nad ničím, které vypadá celkově příjemně a tajemně a kde mají spoustu možností, co si do díla mohou promítat... Na tomhle webu seš v bezpečí, lidi na tebe nemají nároky, nevědí nebo je jim jedno že ses za deset let nijak neposunul - nanejvýš technicky - a ani po tobě žádný vývoj nechtějí. Dávno víš že styl je podvod a že nechceš uváznout na mrtvém bodě a tak se snažíš neuváznout, přitom se motáš v kruhu a ještě k tomu věříš, že jsi na dobrý cestě... Je to tragédie ve které se plácáš se zavázanýma očima, možná to tak má být, jediný kdo to může změnit jsi ty sám.
<reagovat 
bernhard (Občasný) - 25.10.2017 > Aha tak ty s sebou do plenéru taháš barvy a tiskařskej lis, copak, to si ty tři čáry nepamatuješ? Takto konkrétní abstrakce fakt nevypadá, je to stále to stejné dokola :D Jinak já se za svoji izolaci narozdíl od tebe nestydím, kromě toho jsem tu už dvě krajinomalby ukazoval - ale plenéry to nebyly, to jen ty tady musíš lhát :) Toto je tvoje klasická abstrakce kterou si jen pojmenoval tak jak si ji pojmenoval, dal bych ruku do ohně za to, že když si to tvořil tak si na krajinu ani nepomyslel natož abys uprostřed ní stál. Tak přestaň kecat ty brepto :)
Body: 5
Doporučil 
<reagovat 
Li-po (Občasný) - 25.10.2017 > - Paráda,! LÍBÍ,!
Doporučil 
<reagovat 
Zeanddrich E. (Stálý) - 26.10.2017 > "

."
Doporučil 
<reagovat 
Čtenář - 26.10.2017 > Asi půjdu sám proti davu, ale toto dílko se mi nezamlouvá. Cítím v něm autorovu touhu vytvořit něco dobrého (je to tam hodně vidět), ale na mne vyzařuje neupřímnost a kalkul. Věřím, že kdo se abstraktní tvorbou dlouhodobě nezabývá, anebo se jí teprve začíná zabývat, tomu se toto dílko může zdát velmi dobré. Na mne nepůsobí, přesto autorovi fandím a držím palce a těším se, že příští příspěvek bude lepší.
<reagovat 
 bernhard (Občasný) - 26.10.2017 > čtenář> Tak tady bych se dovolil Pollocka naopak zastat, i když je to tvůj názor, ale co se týče "čisté abstrakce" tak v tom je tento autor mistr - vzhledem ke svým vlastním názorům na abstraktní umění to nemyslím jako umělecké pozitivum, spíše jako handikep ;), pollock totiž stále vidí ten posun umělce od reality k abstrakci lineárně jako vývojový začátek a konec kde abstrakce je top (já myslím že to je syntéza z obou světů, tedy city v kombinaci s rozumovou kontrolou a narativním vyprávěním, touhou něco sdělit kromě pouhého vizuálního "ukázání", prostě systémově podobně jako fungují dvě mozkové hemisféry a ten proces tvorby tak pracuje i např. v hudební kompozici nebo v literární tvorbě), ale k tomu jsme oba napsali hodně, možná až moc, a nemá smysl se dále přesvědčovat. Každopádně zde na totemu vystavuje dlouho, dával tu kdysi i odkazy na portfolia na jiných svých webech, takže celkově jsem od něj viděl dost prací, proto si stojím za názorem že abstrakci tvoří prvotřídní. Má vymakanou grafickou techniku ale to je asi vše - pokud bych se vrátil k tomu přirovnání k hudbě, viděl bych to asi jako kdyby skladatel neustále studoval (až do pokročilého věku) stupnice a tóny, tvořil z nich kompozice pouze v tom technickém smyslu, kdežto někdo jako Richard Wagner tvořící opery nebo symfonie...- no asi to je jasné co chci říct.
<reagovat 
 bernhard (Občasný) - 26.10.2017 > bernhard> A konkrétně tato grafika sice podle mě není krajina jak jsem psal výše, přesto jsem dal 5D protože esteticky to je bomba - pro umělce, jako obdivovat polosuché stopy štětce, ukapávání barvy při rychlém malování na plátno, je to pěkné ale duševně to moc nikam netahá. Otázka (na kterou mi tuším pollock dosud neodpověděl ačkoliv jsem se ho na to několikrát ptal) je pro jakou skupinu tvoří - pro obyč lidi, pro mainsteam, pro umělce, pro kritiky, pro hipstery, pro kámoše malíře, pro sebe... tato grafika je bomba pro estéty a vím že třeba Vladimír Boudník se snažil svýma grafikama tvořit v podstatě lidově, pokud bych ten jeho explosionalismus hodně zjednodušil, chtěl aby lidi co přijdou z roboty hledali v jeho obrazech tvary a snili.. no v jeho době to snad bylo ok, i když to stejně úplně neklaplo, každopádně dnes to zkoušet stejně nebo hodně podobně je, jak jsem již několikrát psal, passé
<reagovat 
 Pollock (Občasný) - 27.10.2017 > bernhard> neodpověděl jsem protože jsem myslel že ses rozloučil..asi třikrát :) ..no předně teda musím poděkovat za slova chvály a rád odpovím na konkrétní dobře položený dotaz, v současnosti jsem začal tvořit pro nadace a charity takže jednak pro lidi kteří mají jakýkoliv hendikep a to z různých důvodů a různými způsoby takže pro závislé dělám výstavy a workshopy a pro postižené třeba dělám věci pro benefice a hlavně pro děti ..tedy spojil jsem síly s lidmi kteří mají stejný záměr a začínám svoje grafiky pouštět do světa na různých obalech na sešity a další papírové (designové)výrobky protože jsem sice kdysi měl podobně idealistický sen jako Boudník ale i více tehdejších a dřívějších autorů..tedy udělat umění dostupné a pochopitelné pro širokou veřejnost a hlavně proto jsem šel do grafických technik abych tímto způsobem mohl rozšířit poměrně rychle a hlavně levně svoje grafiky do všemožných míst kde se lidi objevují..jenže i když jsem i skončil jako Boudník ve fabrice kde jsem tyto věci objevoval tak mne vyléčila doba protože dnes člověka nedonutíte zvednout prdel a zajít za kulturou i kdyby ji měl u rypáku a nabízet svoje díla levně vede jen k nedůvěře v kvalitu těkových prací protože lidé dnes mají kvalitu spojenou s velmi vysokou cenou a to bez ohledu na to jestli jde o žrádlo nebo umění..není to úplně špatná situace jen se musí vypustit ten sen o vzdělávání veřejnosti a proto jsem se zaměřil na děti a hendikepované takže ne protože bych byl samaritán to ze své povahy sice trochu jsem ale ne do takové míry abych obětoval svůj život lidem, protože už jsem ho obětoval umění a to že jsem dokázal tyto věci spojit je narozdíl od ukázky toho že se nedokážu vymotat z kruhu přesnej opak..jasně stanovený cíle a ujasněný myšlenky a potom jasný spolupráce na současných věcech a ne na práci do šuplíku..naposledy fakt naposledy tu postě opakuji že sem svoje zásadní práce nedávám a to si uvědomuji že jsem výše psal o tom že sem dávám současnou tvorbu ale to bylo myšleno na dobu ve který sem příspěvky byly přidány a tehdy byly aktuální a stejně tak to co jsem udělal včera sem rozhodně věšet nebudu protože to už jsou věci který jdou do dražeb a aukcí a nebudu se tady jednak vychloubat tím jak jsem dobrý a úspěšný když nejsem a nebudu obhajovat věci který to naprosto nepotřebují protože je ocení jiní mástři a jiná liga než na totemu :) ..takže i ty jsi mohl vidět jen zlomek toho co jsem teda na internet pověsil a to v takovém časové nesouslednosti že ti to naprosto nemůže dát obrázek o tom jak jsem na tom dnes to jaksi nechci protože já se chystám překvapit a to opravdu vyžaduje velmi detailně připravený koncept který se rovná život a tak tvorba musí být o životě a život musí být o tvorbě jinak to nebude protože jinak to nechci hawgh
<reagovat 
Věza (Občasný) - 30.10.2017 >
Body: 5
<reagovat 
P.V.Ctihodný (Stálý) - 27.10.2017 > Není to špatné ( lepší než ten nudný Čtverec ze 7. října ), ale už je to víc jak půl století, co podobné obrázky vytvářel jistý pan Boudník...
Body: 4
<reagovat 
 Pollock (Občasný) - 30.10.2017 > P.V.Ctihodný> ty jsi neuvěřitelný ubožák jednak se pořád opakuješ takže i já ti zopakuji že to je pro mě lichotka protože bych rád viděl ty tvoje srance které jsou určitě rozhodně tak dokonalé ainovativní že ti Boudník nesahá ani po kotníky i když si nejspíš myslíš že to byl nějaký prodavač párků na hlavním nádraží a udělat podobnou grafiku bys nedokázal ani kdybys žil 1000 let ale hlavně ukazuješ svoji totální debilitu tím že nejsi schopný přečíst ani komentář nad tímto kdy se řeší právě význam těchto prací a jejich datování takže s takovým čurákem který bude peskovat kvůli pravopisu a sám nedokáže přečíst víc než dvě věty se nemám o čem bavit a fakt bys mi udělal radost kdybys držel hubu a přestal komentovat moje práce klidně si boduj jak jsi zvyklý na to ti seru ale odepisovat stále dokola na ty stejný stupidní komentáře je horší než mluvit s malým děckem a jestli z někoho chceš za každou cenu dělat blbce tak hlavně přestaň u sebe protože zatím ses ukázal v takovým světle že se ti nedivím že nechceš ukázat tu svoji veletvorbu protože bys sklidil takovou kritiku kterou by to tvoje stařecký ego nepřežilo to je mi naprosto jasný ono už pojmenovat se ctihodný je vrchol a přál bych ti ab ses tak skutečně jmenoval abys to svoje vyhoněný ego musel překonávat což se snažíš dokazovat jen hubou a fakt ti to vůbec nejde takže ve skutečnosti bys za takový kecy sklidil pěknejch pár přes hubu a morálku by sis mohl narvat doprdele nebo by ti ji tam nejspíš nekdo pomohl naservírovat..což by ti nejspíš udělalo dobře ty buzerantská děvko
<reagovat 
 P.V.Ctihodný (Stálý) - 30.10.2017 > Pollock> Říkáš "pěknejch pár přes hubu" ? OK - navrhni místo setkání.
<reagovat 
 Pollock (Občasný) - 30.10.2017 > P.V.Ctihodný> chachacha tak to jsem mohl čekat od takovýho ubožáka že to jeho ego nebude zas tak vyhoněný jak se tváří ale jestli si myslíš že se snížím k ubližování dědečkovi tak to tě uklidním protože to bys musel mít aspon nějakou úroveň jinak totiž i kdyby na to došlo tak násilí z mé strany si musí člověk zasloužit a mít aspon nějakou úroveň a potom si hochu raději nepřej mě rozzlobit protože od tebe bych čekal leda že na mě zavoláš policajty až s tebou skončím a proto takový věci já řeším naprosto jinak takže násilí se ode mne osobně nedočká nikdo leda ti můžu zničit celej život a naprosto nevěřím že takovej žebrák se kvuli svým mindrákům který jsem mu dal sežrat bude ochotný nečemu takovýmu postavit takže zase jen děláš ramena a jak jsem u tebe zvyklý máš větší hubu než kuráž o který si v tvým případě nedělám žádný iluze tak si radši mysli že z tebe mám strach aby ses nemusel posírat strachy pokaždý když vystrčíš rypák z baráku ty ubohá kurvičko
<reagovat 
 čtenář Tichý typ - 30.10.2017 > Pollock> Jsi úplný charitativní hovno s ocáskem. Typický připosraný umělec. Na vlastním písečku jebat do lidí to joooooo, protože je tu bezpečno že? Konfrontace s realitou je už problém, tam už se síly vyrovnávají, mohla by tě tam dohnat morálka. Na tu ty sereš přece, tebe omlouvá, že jsi NADvěcí, protože jsi umělec. Můžeš se tak chovat k druhým však oni to pochopí a kdo ne je kurvička to je přece úplně jasný. Ty jim jen pomáháš. Někdo se k tobě tak zachoval a ty jsi byl úblížený a ted se tak chováš k druhým protože jsi pochopil konečně že takhle se chovat je normální. To je ta správná cesta k pochopení umění. Ty si to pochopil! Pomáháš lidem. Máš vyšší cíle. Vysvětluješ pozorovateli jak jsi ublížený. Jsi ubožák, ale nevadí i tak jsi dobrý umělec. Jen tak dál, těším se na dálší tvoje dílka.
<reagovat 
 Pollock (Občasný) - 15.11.2017 > čtenář> no jo to naprosto dokonale sedí od člověka který se schovává v anonymitě a plete si morálku se zažitými návyky protože morálka není obecná věc a každý má vlastní a pokud za morálku považuješ ctihodného výzvu za to že se nedokáže smířit s kritikou kterou by nejspíš nepřežil kdyby mě pozval do galerie před ty svý veledíla a ne na ulici jako ten největší ubožák narozdíl ode mne který zval lidi na výstavy osobně a jsem veřejná osoba takže se nemusím nikde schovávat tedy opravdu nevím jakou morálku máš ty když se ti zajídá práce pro děti a charity ..takovým debilkům skutečně nemám co dokazovat a jediný co jsem si uvědomil je fakt že nevím co ještě hledám tady protože jestli jsem měl nějaký cíl tak jsem ho už dávno dosáhl a po tom co se tu zavřela voda nad posledními příspěvky a diskuzemi to tu skutečně ztratilo poslední zbytky významu..takže nechám žít ty poslední ubohé jedince kteří sem dávají ty největší hovna jaký svět viděl jen protože právě oni jsou v bezpečí na webu kde se jim dostane pět bodů a ohromného ocenění "líbí" od zochrové, pravidelné výcvaky trosky bovala a blitky ctihodného velkého teoretika a jeho svalnatý jazyk a hlavně žádnou kritiku která by mohla uškodit i když kritizovat pokusy ojebat lidi filtrovanou fotkou předváděnou jako malbu nebo parafrázemi Lipových koláží, o kterých si začal každý myslet že tak jako on to dokáže taky když to vypadá tak snadno, to fakt není v lidských silách s takovým člověkem pohnout takže tento prochcaný píseček už nikdo nevyčistí a já se v něm rochnit nebudu.
<reagovat 
  Zrušit obrázky    Zrušit větvení  

Přidat vlastní poznámku a hodnocení k příspěvku
Autor má zájem o hlubší kritiku svého příspěvku
<jméno   e-mail>

Kontrolní otázka proti SPAMu: Kolik je osm + dvě ? 

  
  Napsat autorovi (Občasný)   Zařazeno v Galerii  
   


Copyright © 1999-2003 WEB2U.cz, Doslovné ani částečně upravené přebírání příspěvků a informací z tohoto serveru není povoleno bez předchozího písemného svolení vydavatele.

Design by Váš WEB

Addictive Zone Orbital Defender Game
free web hit counter