Provozované WEBy:   Totem.cz |  Čítárny |  Český film |  Seaplanet |  Humor/Hry/Flash |  Flash CHAT    Chcete svůj WEB? Napište nám 
Zpět na úvodní stranuISSN 1214-3529
Sobota 18.11.
Romana
Zde se můžeš přihlásit jméno:
heslo:
nové 

 Všechny rubriky 
 Poezie
 > Poezie
 > Klasické verše
 > Básnické slovo
 > Všehochuť
 > Teorie poezie
 
    

   
 
 Napsat do fóra o>
   
  

Ve VAŠEM prostoru redakce Totemu nezodpovídá za obsah jednotlivých příspěvků.
Citát
Autor: zochrova (Stálý) - publikováno 13.11. (13:18:43)

Bůh je omyl...,

zaplatíte totiž za něj tím nejcenějším,

co máte:

vlastním životem!Poznámky k tomuto příspěvku
Li-po (Stálý) - 13.11. > Zajímavý úhel pohledu,-
Body: 5
<reagovat 
Čtenář - 14.11. > jede druhej třetí - vy jste se taky hledali!
<reagovat 
 P.V.Ctihodný (Stálý) - 16.11. > čtenář> Myslíš jako : Otec, Syn a Duch Svatý ?
<reagovat 
P.V.Ctihodný (Stálý) - 13.11. > Bůh svým životem platil za nás, ty ťuňťo .
<reagovat 
 čtenář náboženský fanatik - 14.11. > P.V.Ctihodný> No nevím, to je nutné zochrovou nazývat ťuňťou? Někdy má pravdu, tady třeba jo. Bůh je lidský konstrukt a mnoho lidí tomu konstruktu nesmyslně obětuje život. Filosoficky, teoreticky se dá dojít k existenci Boha, je nesmysl, aby z chaotické neřízené neinteligentní existence vznikl inteligentní život - a dá se předpokládat, že člověk se svými omezenými smysly a rozumem nevnímá většinu existence, kterou považuje za neexistenci a vesmírnou tmu - když to "nic" dokázalo stvořit tak namyšleného tvora, jako je člověk, tak to už je důkaz že nějaká inteligenční struktura v tom kosmu je. To jsou všechno filosofie a náhledy - zvířata jsou stvořená nemlich stejně a možná to cosi vnímají daleko přesněji, právě proto, že si do toho nelámou žádné náboženské myšlenkové konstrukty.
Bůh bez člověka neexistuje, to je realita. Je to lidský konstrukt - tisíc mnichů, tisíc náboženství.
Vy náboženský ťunťo.
<reagovat 
 P.V.Ctihodný (Stálý) - 16.11. > čtenář> Nějak vám nerozumím.Napřed tvrdíte, že Bůh je konstrukt (= výmysl), pak zas, že Bůh existovat musí...
Přikláním se k té druhé variantě.Z toho vyplývá, že nás stvořil a existoval i před tímto aktem.
P.S.: Termín "ťuňťa" nevnímám jako urážku, a věřím, že ani Zochrová ne.
P.S.II.: Hezký 17.listopad vám všem !
<reagovat 
 čtenář náboženský fanatik - 17.11. > P.V.Ctihodný> Nepopírám, že vesmír má inteligenci, strukturu a zřejmě je plně člověka přesahující, tzn., nejsme to schopní ani rozumově pochopit, ale vadí mi náboženské pojetí, jasné, dogmatické, točící se v kruhu nějaké bible, což je kniha třeba v mnohém moudrá, ale taky v mnohém prostě nesnesitelně zastaralá. A domnívám se, že zochrová docela vystihla fakt, že jakési vizi Boha mnoho lidí doslova obětuje život, nežijí jak mají, opět přežitek z náboženské éry. Je to složité. Kvůli náboženskému humusu třeba nerada říkám, že jsem věřící. Zavání to pánbíčkářstvím.
Zochrová jde proti náboženství, s tím jsem s ní zajedno. A ne, není ťuňťa a ne, žádný pánbíček neobětoval svůj život. To jste jako vzal kde? Chodíte s Bohem na kafe či na pivo? Odpověď jak z nedělní náboženské školy.
<reagovat 
 P.V.Ctihodný (Stálý) - 18.11. > čtenář> S Bohem každou neděli chodím na víno, ale o sobotách si radši píšu s (nábo)ženskými fanatiky.
1.Slovo "náboženství" hodně lidí pokurvilo.Já ho ale vnímám v jeho původním významu : Je to něco, co je založeno na-bohu.No, a jelikož v Boha věřím, je mi blízké i náboženství.
2.Bible je zcela aktuální.Svědčí o tom mimo jiné fakt, že je to nejprodávanější kniha na světě.Je ji ale třeba neustále aktualizovat a tím zpřístupňovat současným lidem.O to se v kostelích při kázáních či v nejrůznějších publikacích starají především kněží (např.L.Heryán : Exotem na této Zemi ), ale i řadoví křesťané ( např. G.K.Chesterton : Ortodoxie ).
3.Tím pánbíčkem, který obětoval svůj život, jsem měl na mysli Ježíše Krista.
<reagovat 
  Zrušit obrázky    Zrušit větvení  

Přidat vlastní poznámku a hodnocení k příspěvku
<jméno   e-mail>

Kontrolní otázka proti SPAMu: Kolik je jedna + tři ? 

  
  Napsat autorovi: zochrova (Stálý)  
   


Copyright © 1999-2003 WEB2U.cz, Doslovné ani částečně upravené přebírání příspěvků a informací z tohoto serveru není povoleno bez předchozího písemného svolení vydavatele.

Design by Váš WEB

Addictive Zone Orbital Defender Game
free web hit counter