Provozované WEBy:   Totem.cz |  Čítárny |  Český film |  Seaplanet |  Humor/Hry/Flash |  Flash CHAT    Chcete svůj WEB? Napište nám 
Zpět na úvodní stranuISSN 1214-3529
Pátek 24.11.
Emílie
Zde se můžeš přihlásit jméno:
heslo:
nové 

 Všechny rubriky 
 Poezie
 > Poezie
 > Klasické verše
 > Básnické slovo
 > Všehochuť
 > Teorie poezie
 
    

   
 
 Napsat do fóra o>
   
  

Ve VAŠEM prostoru redakce Totemu nezodpovídá za obsah jednotlivých příspěvků.
Citát
Autor: zochrova (Stálý) - publikováno 13.11. (13:18:43)

Bůh je omyl...,

zaplatíte totiž za něj tím nejcenějším,

co máte:

vlastním životem!



Poznámky k tomuto příspěvku
Li-po (Stálý) - 13.11. > Zajímavý úhel pohledu,-
Body: 5
<reagovat 
Čtenář - 14.11. > jede druhej třetí - vy jste se taky hledali!
<reagovat 
 P.V.Ctihodný (Stálý) - 16.11. > čtenář> Myslíš jako : Otec, Syn a Duch Svatý ?
<reagovat 
zochrova (Stálý) - 21.11. > díky za zastání
<reagovat 
P.V.Ctihodný (Stálý) - 13.11. > Bůh svým životem platil za nás, ty ťuňťo .
<reagovat 
 čtenář náboženský fanatik - 14.11. > P.V.Ctihodný> No nevím, to je nutné zochrovou nazývat ťuňťou? Někdy má pravdu, tady třeba jo. Bůh je lidský konstrukt a mnoho lidí tomu konstruktu nesmyslně obětuje život. Filosoficky, teoreticky se dá dojít k existenci Boha, je nesmysl, aby z chaotické neřízené neinteligentní existence vznikl inteligentní život - a dá se předpokládat, že člověk se svými omezenými smysly a rozumem nevnímá většinu existence, kterou považuje za neexistenci a vesmírnou tmu - když to "nic" dokázalo stvořit tak namyšleného tvora, jako je člověk, tak to už je důkaz že nějaká inteligenční struktura v tom kosmu je. To jsou všechno filosofie a náhledy - zvířata jsou stvořená nemlich stejně a možná to cosi vnímají daleko přesněji, právě proto, že si do toho nelámou žádné náboženské myšlenkové konstrukty.
Bůh bez člověka neexistuje, to je realita. Je to lidský konstrukt - tisíc mnichů, tisíc náboženství.
Vy náboženský ťunťo.
<reagovat 
 P.V.Ctihodný (Stálý) - 16.11. > čtenář> Nějak vám nerozumím.Napřed tvrdíte, že Bůh je konstrukt (= výmysl), pak zas, že Bůh existovat musí...
Přikláním se k té druhé variantě.Z toho vyplývá, že nás stvořil a existoval i před tímto aktem.
P.S.: Termín "ťuňťa" nevnímám jako urážku, a věřím, že ani Zochrová ne.
P.S.II.: Hezký 17.listopad vám všem !
<reagovat 
 čtenář náboženský fanatik - 17.11. > P.V.Ctihodný> Nepopírám, že vesmír má inteligenci, strukturu a zřejmě je plně člověka přesahující, tzn., nejsme to schopní ani rozumově pochopit, ale vadí mi náboženské pojetí, jasné, dogmatické, točící se v kruhu nějaké bible, což je kniha třeba v mnohém moudrá, ale taky v mnohém prostě nesnesitelně zastaralá. A domnívám se, že zochrová docela vystihla fakt, že jakési vizi Boha mnoho lidí doslova obětuje život, nežijí jak mají, opět přežitek z náboženské éry. Je to složité. Kvůli náboženskému humusu třeba nerada říkám, že jsem věřící. Zavání to pánbíčkářstvím.
Zochrová jde proti náboženství, s tím jsem s ní zajedno. A ne, není ťuňťa a ne, žádný pánbíček neobětoval svůj život. To jste jako vzal kde? Chodíte s Bohem na kafe či na pivo? Odpověď jak z nedělní náboženské školy.
<reagovat 
 P.V.Ctihodný (Stálý) - 18.11. > čtenář> S Bohem každou neděli chodím na víno, ale o sobotách si radši píšu s (nábo)ženskými fanatiky.
1.Slovo "náboženství" hodně lidí pokurvilo.Já ho ale vnímám v jeho původním významu : Je to něco, co je založeno na-bohu.No, a jelikož v Boha věřím, je mi blízké i náboženství.
2.Bible je zcela aktuální.Svědčí o tom mimo jiné fakt, že je to nejprodávanější kniha na světě.Je ji ale třeba neustále aktualizovat a tím zpřístupňovat současným lidem.O to se v kostelích při kázáních či v nejrůznějších publikacích starají především kněží (např.L.Heryán : Exotem na této Zemi ), ale i řadoví křesťané ( např. G.K.Chesterton : Ortodoxie ).
3.Tím pánbíčkem, který obětoval svůj život, jsem měl na mysli Ježíše Krista.
<reagovat 
 čtenář náboženský fanatik - 19.11. > P.V.Ctihodný> Náboženství je ale strašná věc - křesťanství je nesnášenlivé a pořád touží někoho konvertovat, islám to samý, judaismus taky - ve skutečnosti to staví člověka proti člověku. Přitom je to taková kravina. Vy třeba pořád mluvíte o svaté trojici, což má být Otec, syn a duch svatý. Pro mě absolutně nepochopitelná myšlenka. Kdo dokáže uvěřit v neposkvrněné početí? Jedině šílenec.
Bůhví, jak to bylo s Ježíšem. Třeba se proběhl do Indie a zpátky a tady jeho osvícení prostě nepochopili. Celé náboženství mi připadá jako těžce nepochopitelná směska iracionálních bludů, možná že dřív to ještě jakž takž dokázalo lidi uspokojit, ale dnes? Myslím, že dnešní člověk chce rozumět a náboženství se rozumět nedá.

Přitom to, co nazýváme Bůh, je univerzální, je to v každé duši, dejme tomu původní jiskra bytí, nebo jak to nazývat - nejčernějšího afričana i nejbílejšího seveřana, ale i zvířat, rostlin a živých minerálů. Ale kdo to tak chápe z nábožensky uvažujících? Skoro nikdo. Náboženství rozděluje. Proto jsem už na náboženství vysazená. Pro mě jsou to vesměs kulturně podmíněné bludy založené na obraně teritoria.

Kéž by už šly všechny náboženství do kšá a začalo se nad věcmi mystiky a duchovního vnímání člověka uvažovat nanovo, bez dědictví náboženství i materialistického ateismu. No přát si to můžu a vy se mnou stejně souhlasit nebudete .-)
<reagovat 
 P.V.Ctihodný (Stálý) - 19.11. > čtenář> 

DEN SVÁTEČNÍ

Na konci mše v eucharistii
setkal jsem se s Bohem.Ka-
fe s přáteli jsme pak popili
a ještě vyhrála Bohemka


... a tak na diskutování nemám dnes moc chuť. Navrhuji proto menší pauzu, ve které si zkuste zodpovědět následující dvě otázky :
1. Jsem šťastná ?
2. Činím šťastnými lidi v mé blízkosti ?




<reagovat 
 čtenář náboženský fanatik - 20.11. > P.V.Ctihodný> Jo, jsem šťastná i lidi v mé blízkosti činím šťastnými, v rámci svých sil - jen mě tyhle věci odmala zajímají, jakože doopravdy, ne podle směšné biblické příručky. Zkrátka mi vadí, že když se řekne "víra", myslí se tím iracionální blábol. Vůbec to není iracionální, věřím ve spojení vědy a mystiky, ale je to děsná utopie.
On to není váš problém, jen mě občas dokážete namíchnout tím pánbíčkářstvím. Nějak se vám daří v mých očích reprezentovat to, co na náboženství nemám ráda - a to je jakási kolektivní iluze, že očividně nesmyslné teze jsou přece nezpochybnitelná pravda. Prostě dogmatické pitomosti, které dusily evropu pár set let.
<reagovat 
 P.V.Ctihodný (Stálý) - 20.11. > čtenář>  ... a jen co dusit přestaly, topí se Evropa ( i celý svět ) v krvi ( nacismus - 60 000 000 mrtvých, komunismus - 100 000 000 mrtvol ).
Ale zda-li vy osobně jste šťastná a díky vám i vaši bližní ( zkuste se jich ale někdy na to zeptat ), pak určitý vztah s Bohem asi máte, aniž si to uvědomujete. A to vám přeji.
<reagovat 
 čtenář náboženský fanatik - 20.11. > P.V.Ctihodný> Jo a tohle mi taky vadí - že si myslíte, že jste sežral všechnu moudrost světa - já si to neuvědomuju jo? Že mám vztah s nějakým vaším bohem? To si teda fakt neuvědomuju, s vaším pánbíčkem nemám vůbec nic společného. Jinak všelijaké možné i nemožné sféry o mě ánunk mají a dobré síly už mi X krát pomohly, bez pomoci vyšších sil bych už s největší pravděpodobností asi nebyla naživu. Ale vyprošuju si, že si něco neuvědomuju, respektive že mám jakýsi vztah s vaším pojetím Boha, což jsou dva chlapi a nějaký divný duch - s tímhle fakt nemám vůbec nic společnýho.

A vaše vidění je teda takové, že za velké války může stop křesťanství jo? Originální vidění, to vám teda povím. A co taková třicetiletá válka? Naprosto stejně obludný konflikt, jen tehdy ještě nebyl Cyklon B a bombardéry a na světě bylo asi desetkrát méně lidí - jinak to bylo úplně stejně na blití. A to křesťanský papalášci ještě byli v plné formě.
<reagovat 
 P.V.Ctihodný (Stálý) - 22.11. > čtenář> S Třicetiletou válkou máte pravdu, ale období renesance ( a následné tzv. osvícenství ) bylo již počátkem morálního úpadku, který koncentračními tábory a gulagy vyvrcholil.
S tím "mým" Bohem tomu ale moc nerozumí.Je přece jen jeden Bůh - bytost, která nás stvořila.
<reagovat 
 čtenář náboženský fanatik - 23.11. > P.V.Ctihodný> Vidíme to velice odlišně. Nemyslím si, že by období do roku 1000 bylo nějak morálnější než jiné a nejtemnější středověk 11. - 13. století vnímám jako temný v pravém slova smyslu, právěže kapku světla vidím až v té renesanci. Nesouhlasím s ideologií křesťanství celkově - nevadí mi Ježíš Kristus, komu by vadil, souhlasím s ideou, že žít se má dobře a správně, bez páchání bezpráví a utiskování druhých, na tom taky není nic, co by člověk nepochopil. Ale potlačování žen, ortodoxní odmítání sexu, odmítání např. homosexuálů, blokování racioánlího rozumu, vědy ... a nedá se vůbec říct, že tohle už je dávno za křesťanstvím. Dodnes se s tím "svatá" církev pere a dodnes se staví zpátečnicky.

Mě třeba fascinuje mýtus o Adamovi a Evě, kde se to tradičně "křesťansky" vysvětluje nějak tak, že had je pokušitel, strom poznání sex, žena hříšnice, která za všechno může a vyhnání z ráje je trest. Přitom ten mýtus je straší než křesťanství a s největší pravděpodobností odráží přechod od lovectví k zemědělství, kdy dost dobře právěže ženy objevily pěstitelství, šlechtění, proto strom poznání, jablko, které si dobré bez šlechtění prostě nevypěstujete a vyhnání z ráje do lopocení by odráželo fakt, že místo "bezstarostného", ale akčního a zábavného lovení zvěře je nutné dělat monotónní práci na poli. Se sexem, nebo hříšností ženy to nemá co dělat. Ale církev se toho non-stop chytá.

Nevím, proč vidíte v renesanci morální úpadek. Došlo k rozvolnění nezdravé upjatosti, nepřátelství k životu a taky se údajně oteplilo, dlouhodobě, asi to mělo vliv. Jinak vývojově to byl skok dopředu. Ale to je vaše vidění, které nejsem schopná sdílet.

To je stejné jako s tím Bohem. Tisíc mnichů, tisíc náboženství. Nikdo nemá tu představu Boha stejnou. Teoreticky se dá dojít k jakémusi jednotnému poli božského bytí, ale představu má každý svou, rozhodně nevěřím na lidskou podobu, spíš už dokážu uvěřit na xrozměrnou inteligenci - každý to má jinak.
<reagovat 
  Zrušit obrázky    Zrušit větvení  

Přidat vlastní poznámku a hodnocení k příspěvku
<jméno   e-mail>

Kontrolní otázka proti SPAMu: Kolik je devět + dvě ? 

  
  Napsat autorovi: zochrova (Stálý)  
   


Copyright © 1999-2003 WEB2U.cz, Doslovné ani částečně upravené přebírání příspěvků a informací z tohoto serveru není povoleno bez předchozího písemného svolení vydavatele.

Design by Váš WEB

Addictive Zone Orbital Defender Game
free web hit counter