Provozované WEBy:   Totem.cz |  Čítárny |  Český film |  Seaplanet |  Humor/Hry/Flash |  Flash CHAT    Chcete svůj WEB? Napište nám 
Zpět na úvodní stranuISSN 1214-3529
Neděle 25.2.
Liliana
Zde se můžeš přihlásit jméno:
heslo:
nové 

 Všechny rubriky 
 Próza
 > Próza
 > Povídky
 > Fejetony
 > Úvahy
 > Pohádky
 > Životní příběhy
 > Cestopisy, reportáže
 
    

   
 
 Napsat do fóra o>
   
  

Ve VAŠEM prostoru redakce Totemu nezodpovídá za obsah jednotlivých příspěvků.
Nesmrtelnost
Autor: Lagertha (Občasný) - publikováno 12.1. (22:48:28)

Probudit se ve čtyři hodiny ráno s bušícím srdcem a studenym potem na zádech. Okna jsou zevnitř opocený a v pokoji je chlad. Čtyři ráno. Taková zvláštní hodina. Někdo vstává do práce, někdo jde teprve spát po kalbě. V tuhle dobu lidi tvořej. V tuhle dobu lidi brečej. V tuhle dobu lidi prožívaj svoje životní zážitky, kterejch budou možná litovat. A možná ne. Je osudová. Asi proto si KGB vybíralo pro svoje zatýkací zátahy hlavně ji.


Od sousedů se ozývá hekání a zvuky posouvajícího se nábytku. Hedonisti zkurvený. Sáhnu vedle pro polštář, abych si ho mohla hodit přes hlavu, ale narazim na něco teplýho a měkkýho. Jsou to vlasy, dlouhý vlasy. Píči. Je to chlap. Já nevim, ale nějak už mi tyhle věci poslední dobou moc nedávaj. Chvilková iluze vzájemný blízkosti, je to jako s jídlem. Najíte se, chvíli vám je fajn, ale za nějakej čas stejně začnete cejtit hlad...absenci, prázdnotu. Vnitřní. Doslova i obrazně. Už delší dobu nosim pentagram se špičkou dolu, kvůli individualismu. Nějak nechci, aby mi lidi lezli do hlavy. Při zabouchnutí nejsem ve svým středu. Přemejšlim nad tim, že bych strčila hlavu do trouby a zabila se, mám ale elektrickou, takže smůlička, a tak si jenom přetáhnu polštář přes hlavu a pokoušim se znova usnout, ale už to nejde.


Jsem na nákupu v Albertě. Zrovna tu čistěj podlahu. Cejtim syntetickou citronovou vůní, přesně tu, která mi vždycky připomene sračky, protože když se u nás v hospicu někdo posere na židli, kolegyně to pokaždý vezmou čisticím prostředkem s vůní citronu. Vybírám si jogurt, ze kterýho mě konečně nebude bolet břicho, a koutkem oka postřehnu nějakej černej stín. Dlouhovlasej týpek, černý kalhoty, glády, mikina Burzum. Vypadá dost neobvykle, skoro až étericky. Ten sem taky nepatří. Stejně jako já. U některejch lidí to prostě cejtíte. Vlastně by se dalo říct, že mě přitahuje, ale ne sexuálně nebo romanticky, spíš tak nějak...energeticky. Taky má v sobě to dobrý zlo.


Za udržování rozumný vzdálenosti ho pronásleduju. Bonbóny, sušenky, těstoviny, šunka, to všechno teď vůbec nepotřebuju, ale nemůžu tu přece chodit jen tak. Ve všem, co dělá, je krása. V tom, jak se natahuje do bedny pro meloun a přitom mu vlasy sjedou po zádech do očí. V tom, jak si od prodavačky přebírá sáček s padesáti dekama svíčkový a přitom mu vystoupnou a zbělaj klouby na levý ruce. V tom, jakej zvuk vydá při vydechnutí, když se náhodou celkem těsně vedle sebe přehrabujeme v rohlících.


Odejde a já se nedívám za nim, pořád stojim u pultu s rohlíkama, protože nechci vědět, kam šel, už ho nechci nikdy potkat. Nechci, aby se stal jenom dalším dílkem ve skládačce, všedností, rutinou, potřebuju si ho zachovat tak, jak si ho z těch několika pár minut pamatuju, jako když si zapíšete do paměti slunce probleskující skrz koruny stromů, jenom nedokonale, v hrubejch obrysech, bez foťáku. Takhle bydlíme v domku kousek od města a kousek od lesa, máme smečku vlků a občas trochu a někdy úplně utíkáme do naší dimenze. Dusivý ticha, nenaplněný očekávání, sexuální problémy, vybíjení si vzteku po práci, dohadování se o tom, kolik banánů koupíme... Máme pojistku pro to, že nic z toho mezi náma nikdy nenastane. Existence je presumpce nedokonalosti, ale takhle jsme bohové. Jenom v prchavosti je umělecký dílo.


Tam u pečiva z polotovarů jsi se na mě otočil a podíval se mi do očí, ani jsme nic nemuseli řikat, prostě jsme to věděli. Vlastně jsme si navzájem darovali to nejlepší, co jsme mohli; darovali jsme si nesmrtelnost.Poznámky k tomuto příspěvku
žaža (Stálý) - 14.1. > za začiatok mínus 1bod,troška odradzujúci a ani KGB by som sem neťahala ale celkovo sa mi to páčilo
Body: 4
Doporučil 
<reagovat 
 Lagertha (Občasný) - 14.1. > žaža> Děkuju. :)
<reagovat 
 Lagertha (Občasný) - 14.1. > žaža> Děkuju. :)
<reagovat 
  Zrušit obrázky    Zrušit větvení  

Přidat vlastní poznámku a hodnocení k příspěvku
<jméno   e-mail>

Kontrolní otázka proti SPAMu: Kolik je tři + deset ? 

  
  Napsat autorovi: Lagertha (Občasný)  
   


Copyright © 1999-2003 WEB2U.cz, Doslovné ani částečně upravené přebírání příspěvků a informací z tohoto serveru není povoleno bez předchozího písemného svolení vydavatele.

Design by Váš WEB

Addictive Zone Orbital Defender Game
free web hit counter