Provozované WEBy:   Totem.cz |  Čítárny |  Český film |  Seaplanet |  Humor/Hry/Flash |  Flash CHAT    Chcete svůj WEB? Napište nám 
Zpět na úvodní stranuISSN 1214-3529
Sobota 19.1.
Doubravka
Zde se můžeš přihlásit jméno:
heslo:
nové 

 Všechny rubriky 
 Próza
 > Próza
 > Povídky
 > Fejetony
 > Úvahy
 > Pohádky
 > Životní příběhy
 > Cestopisy, reportáže
 
    

   
 
 Napsat do fóra o>
   
  

Ve VAŠEM prostoru redakce Totemu nezodpovídá za obsah jednotlivých příspěvků.
CMUNDA ANČI KOUŘ
Autor: j.f.julian (Stálý) - smazáno


Poznámky k tomuto příspěvku
Zeanddrich E. (Stálý) - 17.2.2018 > "

Asi v r. 1990-92 jsem u parku před budovou tehdejší ..Geodezie -či snad již ..Katastru ? v Břeclavi- při návratu z
oběda potkal ..romskou cca 5-7 letou holčičku; zaujala mne již ..zdálky svou širokostí a stabilitou ducha :), ..., a rovněž nezvykkle ..dospělým výrazem ve tváři.

Slunce pálilo ..po italském způsobu, jak mívá ..zde u nás na jihu ve zvyku..., klenba korun vysokých starých stromů však vytvářela alespoň zde dole v parku příjemné mikroklima .. :) .

Vedla nějaký spor s asi dvěma ..romskými kluky přibližně stejného věku; když přišel jsem blíže, zaslechl jsem, jak se ..slzami v hlase -možná i v očích – naléhavě, ale víceméně již rezignovaně říká: ..vraťte mi ten slabikář.. .

Bylo to podobné, jako by mluvila ..k rychlonohé a lehkomyslné dvojici kůzlátek; její prosba byla pominuta jak závan větříku, a chlapci ..se ztratili i se vším, co snad ..nepatřičně měli ve své moci.

Nemohl jsem jít dál.. .

Věděl jsem, jak jsou ..romští rodiče citliví ohledně promluv ..gádžů směrem ke svým dětem -a zvláště pak k dcerám -, …, a bydliště holčičky bylo pravděpodobně navíc ..téměř přes ulici, ..., v rohovém ..romském domě naproti ..Katastru. .

Vytáhl jsem z kapsy z kapsy kalhot ..zmačkanou padesátikorunu -ta tehdy platila ..o dost více než platí dnes- vždyť vydělávalo se tehdy většinou jen cca 100 -150 Kč ..čistého za den – a pokynul jsem k prodejně literatury cca 50 m směrem k centru vzdálené :

– ..na, běž si tam koupit ten slabikář, jestli ho tam mají.. .

(( ...)). Otočila se ke mně, ..., podívala se ..tisíce let starým pohledem do mých očí a potom na bankovku, ..., a ..zjevně se rozhodla pominout ..nejméně dvě nařízená pravidla, když mi smutně řekla:

..ne, tam ho nemají, ten byl ze školy.. .

Otočila se a pomalým, ..těžkým krokem -podobně jako když rytíř bez koně vědom si svého údělu poslušně kráčí ..k dračí sluji- odešla směrem k onomu rohovému domu ((...)).

Schoval jsem po chvíli ..peníz zpět do kapsy, ..., a bohatší ..o sytý zážitek -daleko, ..daleko sytější než předchozí oběd :) -vždyť vydržel mi již téměř 30 let :) - jsem se se odebral ..zpět sloužit.. :) .

(( ...)).
."

<reagovat 
 j.f.julian (Stálý) - 17.2.2018 > Zeanddrich E.> ještě ho máš schovanej...
<reagovat 
 Zeanddrich E. (Stálý) - 17.2.2018 > j.f. julian>


 "..jo, já mám ..zážitků spousty, ..., mohl bych je přehazovat vidlema.. :). Nejsem škrt, přihodím ještě jeden, když je dneska ta sobota, a tady to tak žije.. :); tu je: ..jedu ráno


rozespalý ..s kamionem do logistického centra. Jsem ospalý, a těším se na kafe. Dostal jsem mobilem SMSku, že mám nacouvat k vykládacím vratům číslo dvě.. . Nejedná se o jednoduchou věc, nalepit se zadkem návěsu přesně na tu díru ve zdi haly - když by to člověk posunul jen kousek stranou, nepůjde přinejmenším půlka dveří vzadu otevřít, a člověk musí


vyjet, a couvat znovu.. . Nacouval jsem přesně, musel jsem sám sebe pochválit. Zkontroloval jsem to ještě zvenčí , a jdu přes vrátného branou do skladu nechat si otevřít ta vrata . Přijdu k vratům číslo dvě, otevřeme - a kamion ..n.ikde ! Únava ze mě v tu

ránu úplně spadla, i bez kafe. Vzadu jen hluboké prázdné nádvoří topící se ve tmě; kdybych alespoň světla ještě zahlédl ! ..Kdepak, museli být velice rychlí, museli čekat někde ve tmě ve dvoře. ..Člověk se v duchu kolikrát samozřejmě připravuje na situaci, že o auto přijde, ale na dvoře u skladu to fakt zrovna tedy nečeká. Obsluha je ohromená podobně jako já, ...; já šahám pro mobil, že zavolám Policii, obsluha běží také pro telefon, že zavolá na vjezdovou bránu, proč je pustili ven. Jako by to teď nebylo jedno. Přemýšlím, jestli jsem zamčil dveře..; ..-určitě ano, tedy tak na 99 % určitě, jak se říká.. . Musí to tedy být machři, zámek


otevřeli v okamžiku. ... . Diktuji klidně údaje operátorovi na Policii, a najednou vidím, že se člověk z obsluhy rukou zavěsil za okraj otvoru, vyhlédá ..vpravo vlevo, a mávl na mne. ..Jdu

se tedy také podívat - a můj kamion stojí na vratech číslo tři, které jsou odtud ovšem ..hezký kousek stranou, ..velice přesně zaparkován , se zadkem přesně na vratech, tak, jak jsem ho tam před chvílí já sám nechal .. :).."
<reagovat 
Čtenář - 24.2.2018 > ANČO, TY MÁŠ PREJ STYDKÁČE JAK VOKRAJE VOD VANY??!!
<reagovat 
BIVOJ STALKERŮ (Občasný) - 15.2.2018 > judlo judlo
Body: 5
Doporučil 
<reagovat 
 Čtenář - 20.2.2018 > BIVOJ STALKERŮ> judlýno joudová ukaž nám fazoli jak si ji mrskáš u veršů juliána!!
<reagovat 
  Zrušit obrázky    Zrušit větvení  

Přidat vlastní poznámku a hodnocení k příspěvku
Autor má zájem o hlubší kritiku svého příspěvku
<jméno   e-mail>

Kontrolní otázka proti SPAMu: Kolik je šest + šest ? 

  
  Napsat autorovi (Stálý)  
   


Copyright © 1999-2003 WEB2U.cz, Doslovné ani částečně upravené přebírání příspěvků a informací z tohoto serveru není povoleno bez předchozího písemného svolení vydavatele.

Design by Váš WEB

Addictive Zone Orbital Defender Game
free web hit counter