Provozované WEBy:   Totem.cz |  Čítárny |  Český film |  Seaplanet |  Humor/Hry/Flash |  Flash CHAT    Chcete svůj WEB? Napište nám 
Zpět na úvodní stranuISSN 1214-3529
Pátek 20.5.
Zbyšek
Zde se můžeš přihlásit jméno:
heslo:
nové 

 Všechny rubriky 
 Próza
 > Próza
 > Povídky
 > Fejetony
 > Úvahy
 > Pohádky
 > Životní příběhy
 > Cestopisy, reportáže
 
    

   
 
 Napsat do fóra o>
   
  

Ve VAŠEM prostoru redakce Totemu nezodpovídá za obsah jednotlivých příspěvků.
Jízda s Puškinem
Autor: František Vyrut (Stálý) - publikováno 17.11.2021 (17:45:57)
Vracím se k veršům, které jsme probírali nedávno ve škole, vzpomínám na hodiny s vyučujícími, literaturou a rozborem básně Slavík a růže. Děkuji, paní profesorko, a vám také, paní profesorko. Osud - můj, lidí, se kterými jsem se setkal - je slovo, jež mě napadá při četbě básně Kvítek, společně se závěrečnou slokou. Co ta dívka, se kterou jsem přišel o panictví, jak mě zkušeně vedla nedaleko kulturního domu na jedné taneční zábavě. Hvězdy s měsícem se stydlivě odvracely, zatímco ve tmě utopený skleník praskotem skla a dřeva vzrušeně naslouchal, asi věděl, že ona přijde do jiného stavu. Nakonec jsme se dohodli, šli před komisi, tenkrát k tomu účelu byly zřízeny, ptali se na intimnosti, o nichž jsem si myslel, že o nich směly vědět hvězdy s měsícem a skleník. Co asi dělá dívka, jež měla na jiné taneční zábavě krásné tričko, pod ním to muselo být ještě krásnější, dodal jsem si odvahy, přistoupil k ní a nejistým hlasem se zeptal, kde ho koupila. V p----i, zněla odpověď. Jak se asi má v jízdě životem kamarádka Jana, která vzpomínky zkonkretizovala do jízdy na kole z jiné zábavy tím, že si sedla na štangli a po rozjezdu vstrčila nohu do předního kola. Spolužáci nevěřili a někteří mi přáli slovy: je dobře, že jsi dostal na držku. Vracím se zpět, pohled zaostřuje do svých dálek a před očima vyskakuje další stránka. Dýchavičná lokomotiva ke mně vysílá další signály ve formě popílku. Odpovídám četbou sonetu Básníkovi a několikrát šeptám verše o králi a odměně. Během nich usínám, probouzím se, vlak brzdí v hlavě a ve stanici. Sklepávám popílek ze zpocené hrudi, zážitky sklepnu do duše a vystupuji v ***.


Poznámky k tomuto příspěvku
Zeanddrich E. (Stálý) - 19.11.2021 >


..:)
Doporučil 
<reagovat 
 František Vyrut (Stálý) - 20.11.2021 > Zeanddrich E.> Děkuji a zdravím. Franta.
<reagovat 
  Zrušit obrázky    Zrušit větvení  

Přidat vlastní poznámku a hodnocení k příspěvku
Autor má zájem o hlubší kritiku svého příspěvku
<jméno   e-mail>

Kontrolní otázka proti SPAMu: Kolik je šest + čtyři ? 

  
  Napsat autorovi (Stálý)  
   


Copyright © 1999-2003 WEB2U.cz, Doslovné ani částečně upravené přebírání příspěvků a informací z tohoto serveru není povoleno bez předchozího písemného svolení vydavatele.

Design by Váš WEB

Addictive Zone Orbital Defender Game
free web hit counter