Provozované WEBy:   Totem.cz |  Čítárny |  Český film |  Seaplanet |  Humor/Hry/Flash |  Flash CHAT    Chcete svůj WEB? Napište nám 
Zpět na úvodní stranuISSN 1214-3529
Sobota 15.6.
Vít
Zde se můžeš přihlásit jméno:
heslo:
nové 

 Všechny rubriky 
 Próza
 > Próza
 > Povídky
 > Fejetony
 > Úvahy
 > Pohádky
 > Životní příběhy
 > Cestopisy, reportáže
 
    

   
 
 Napsat do fóra o>
   
  

Ve VAŠEM prostoru redakce Totemu nezodpovídá za obsah jednotlivých příspěvků.
Z chodníku na chodník
Autor: František Vyrut (Stálý) - publikováno 26.5.2023 (09:32:23)
Má místa se mění vzrůstajícím tempem. Body, ke kterým směřuji a na kterých následně stojím, vybírám podle určitého systému barev, vzpomínek prosakujících do minulosti a budoucnosti. Jen přítomnost neustále uniká lemována kalužemi nejistoty, pohledy souhlasu, hraním na slepou bábu, mraky nesouhlasu a deštěm radosti, pár kapek dopadne na mou tvář, již na okamžik prozáří blesk přítomnosti, aby opět zmizel. Zaměřuji pohled na špičky svých bot. Vše napovídá, že žijí přítomností, mají vyřešené zbylé dvě, na otázku, co je jim bližší, odpovídají minulost se zážitky, rády si je vypůjčují od básníků, spisovatelů, vědců, podvodníků velkého formátu, obyčejných lidí, s nimiž vstupují do normálního života, na který se čas od času těší..., vrazi ne!, křičí, také od člověka a jeho samoty srdce.
Vzhlédnu a nedaleko spatřím aukční síň, tržnici a bleší trh v jednom. Uši praskají pod náporem ran kladívka, jež odklepává závratné sumy nejhorším, zatímco umění, věda, obyčejné se svou prostou krásou krčí v koutu. Nenápadně pozoruji špičky ostatních a neshledávám rozdíly. Aspoň jedna utěšující zpráva. Utěšující?
Chystám se k přechodu. Na cestu mě doprovází hlazení pohledů, snažím se odpovídat stejně, takový krok se nepřiházívá každý den, krok na sebe váže další, ve spojení s povzbuzující silou jsem nadnášen. Vzápětí mě srazí dýky pohledů jiných, vysvobozují pružiny dalších, dostávám se na neznámé území, jen několik centimetrů od vozovky...V pravidelných intervalech, které jsem okopíroval od předchozích, otevírám a zavírám oči, nastavuji opatrně zrcadlo, jsem potěšen krásou vlastního pohledu, cítím vysvobození, úlevu, radost..., na potvrzení všeho zatancuji, v transu zválím všechny kouty a poté doprovázen pohledem zebry přecházím na protější stranu.


Poznámky k tomuto příspěvku
Zeanddrich E. (Stálý) - 9.6.2023 >

... .Body: 5
<reagovat 
 František Vyrut (Stálý) - 10.6.2023 > Zeanddrich E.> Děkuji a zdravím. Franta.
<reagovat 
  Zrušit obrázky    Zrušit větvení  

Přidat vlastní poznámku a hodnocení k příspěvku
Autor má zájem o hlubší kritiku svého příspěvku
<jméno   e-mail>

Kontrolní otázka proti SPAMu: Kolik je čtyři + pět ? 

  
  Napsat autorovi (Stálý)  
   


Copyright © 1999-2003 WEB2U.cz, Doslovné ani částečně upravené přebírání příspěvků a informací z tohoto serveru není povoleno bez předchozího písemného svolení vydavatele.

Design by Váš WEB

Addictive Zone Orbital Defender Game
free web hit counter