Provozované WEBy:   Totem.cz |  Čítárny |  Český film |  Seaplanet |  Humor/Hry/Flash |  Flash CHAT    Chcete svůj WEB? Napište nám 
Zpět na úvodní stranuISSN 1214-3529
Neděle 22.7.
Magdaléna
Zde se můžeš přihlásit jméno:
heslo:
nové 

Vybraný autor
romann

Stálý
Na Totemu: 10609x
Napsat zprávu

Vzkaz ostatním:
mystika.mysteria.cz

 Příspěvky autora 
 Kolekce autora 
 Poznámky autora 
 Autor doporučuje 
 Autor si uložil 
 Ostatní doporučují 
 Ostatní si uložili 
 

 Co se má zobrazovat 

Příspěvky
Kolekce
Autoři
Poznámky
Vyhledat příspěvek
 Seznam všech rubrik
Seznam rubrik
Próza
Poezie
Zpovědi, pocity
Miniatury,blbůstky
Recenze, názory
Překlady
Fotografie
Výtvarno, kresby
Grafika
Comics
Multimédia
Mluvené slovo
Hudba
Film
Divadlo
Co? Kdy? Kde?
Mystika, filosofie
Citáty
Vtipy
Cizojazyčný koutek
Odpadkový koš
Soutěže na Totemu
  

  
 Zajímavé odkazy
 Redakce Totemu
 Seznam Anket 
 Společná tvorba
 

 Tvé další možnosti

 Publikovat nový příspěvek
 Publikovat foto, obrázek
 Publikovat formulářem
 NápovidaNápověda

 Pomůžeme, poradíme

Potřebujete-li radu, napište nám zprávu na redakce.totemu@volny.cz.
   

 
 
 
Poznámky u příspěvků od vybraného autora : 1.strana
 
Typ zobrazení: nejnovější poznámky vlastní poznámky poznámky u vlastních příspěvků
U příspěvku:Záměry psychonautů
romann (Stálý) - 15.6. > Slovo Bůh v jejich knihách vůbec nenajdeme, a to je velmi podivné...
U příspěvku:Záměry psychonautů
romann (Stálý) - 15.6. > Například Charvát, dr.Grof, ani Leary a ostatní nepíšou podstatu toho, co v tripech vlastně prožili. Že uviděli Boha se všemi Jeho atributy jako Dokonalost, Věčnost a Nekonečnost. A On jim ukázal Stvoření jako svou myšlenku s filozofickou logikou jež má. I božské světy a cestě k nim. O návratu do Dokonalosti postupným rozpouštěním omezenosti v mnoha životech.
U příspěvku:Záměry psychonautů
romann (Stálý) - 15.6. > Hlavní problém je však se zátěžemi. Jsou známé i jako temná noc duše, psychospirituální krize nebo šamanská nemoc.
U příspěvku:Superdivočina Padouchov
romann (Stálý) - 25.4. > Další fotky jsou na http://yuung.sweb.cz/Padouchov.zip
U příspěvku:Elegantní důkaz Boha přes hudbu
romann (Stálý) - 2.2. > čtenář> tak o tom napiš lepší článek, místa je tu dost
U příspěvku:Elegantní důkaz Boha přes hudbu
romann (Stálý) - 2.2. > Právě jsem to asi po stotisícáté zažil. ..
Při poslechu hudby se od vás nic nežádá, jen pasivně poslouchat hudbu a nechat se vtáhnout do úžasného světa nad naším světem. Myšlenky se vám zastaví samy.
U příspěvku:Duch Svatý v Písmu
romann (Stálý) - 23.11.2017 > ještě další citáty:
2Kor 12, 2 Znám člověka v Kristu, který byl před čtrnácti lety vytržen až do třetího nebe - nevím, zda v těle, nevím, zda mimo tělo, Bůh to ví. A znám takového člověka, který byl vytržen do ráje a uslyšel nepopsatelná slova, která člověku nepřísluší mluvit.
Zj 1,10 A v Pánův den jsem byl ve vytržení Ducha a uslyšel jsem za sebou mocný hlas, jako zvuk polnice, jak říká: "Já jsem Alfa i Omega, Ten první i poslední.
Zj 4,2 A hned jsem byl ve vytržení Ducha: a hle, v nebi stál trůn a na tom trůnu někdo seděl. 3 Ten, který seděl na trůnu, byl na pohled podobný kameni jaspisu a karneolu; a kolem trůnu byla duha, na pohled podobná smaragdu. 4 Okolo toho trůnu bylo čtyřiadvacet trůnů a na těch trůnech jsem viděl sedět čtyřiadvacet starců, oblečených do bílých rouch; a na hlavách měli zlaté koruny. 5 A z toho trůnu vycházelo blýskání a hromobití a hlasy. A před trůnem hořelo sedm ohnivých pochodní, což je sedm duchů Božích.
U příspěvku:Mystérium krve
romann (Stálý) - 21.11.2017 > O jehovistech si nedělám iluze. znám je...
U příspěvku:Mystérium krve
romann (Stálý) - 8.11.2017 > P.V.Ctihodný> já nikdy bezbarvou krev neviděl.
Pokud víno kněz promění na krev, mělo by být červené, ale toho se všichni panicky bojí...
O tom, zda transfuzi ano či ne, bychom se měli ptát Boha. Ten je Autoritou, ne my...
Copak On je mýtus, nebo je snad němý?? Ne, je Všemohoucí. Ptejte se Ho a bude vám odpovězeno... a zcela jasně...
U příspěvku:Hledání individuality
romann (Stálý) - 6.3.2017 > Jen experti vědí
Rozebírat téma chyb a omylů není populární, avšak velmi důležité. Chybná rozhodnutí nás poškozují a i když se mnozí snaží vydávat své omyly za správná rozhodnutí, nijak je tím nenapraví.
Základem správných rozhodnutí jsou pravdivé informace. Žijeme sice ve věku informací, ale chybných informací je stejně, ne-li víc než dříve. Jen se snažit je vidět a nezakrývat si oči.
Záleží na zdroji informací. Jsou tři hlavní, mezi nimi jsou obrovské rozdíly.
Nejméně kvalitní je úroveň laiků. Jejich názory o té či oné věci jsou v naprosté většině zcela naivní až nesmyslné i neúplné. Laiků je nejvíce, takže mají v době, kdy všichni mluví do všeho největší rozšíření. Naštěstí je to známé, takže se dost lidí pídí po kvalitnějších informacích, říkejme jim odborné. Ty jsou v učebnicích, příručkách i odborných knihách.
Bohužel je málo známé, že i tyto bývají často chybné. Pokud se podle nich řídíme, ať je to popis dovolenkové destinace, kapitola z historie či nějaká náboženská otázka, ani většinou nevíme o tom, že jsme přejali chybu. Až delším přemýšlením, skládáním různých informací zjistíme, že informace má vady. Že je odborná jen zdánlivě.
Takže existuje ještě vyšší úroveň zdroje informací, kterou je možno nazvat expertní. Najít ji je ovšem těžké. Neobejdeme se bez praxe v oboru vyhodnocování informací. I internet není zárukou, že správnou informaci nalezneme. Až po delší praxi v oboru se již v problému orientujeme a zjišťujeme, že vše je opravdu jinak. Že vlastně správné řešení a správné informace skoro nikdo nemá. Že se informace často z různých důvodů cenzurují.
Pomoci nám může i dobrý rádce, pokud ho seženeme. Zvláštní možností je použití intuice. Pokud se naučíme ji rozvinout, postupně nás přivádí k velmi kvalitním informacím ze všech oborů. To však umí hodně málo lidí a není bohužel zájem se to naučit. Proč? Nechceme aby nám někdo mluvil do života, byť by to bylo k našemu dobru.. A máme strach z neznámého, podivného světa intuice.
U příspěvku:Dalo se 1.sv.válce zabránit?
romann (Stálý) - 30.12.2016 > to řeší a dobře spolek http://eprv777.cz/16.12. bylo sté výročí vraždy Rasputina, to byl velký mág, sláva mu
http://www.matrix-2001.cz/clanek-detail/6318-syndrom-rasputin-opet-oziva-a-vynoruji-se-nove-prekvapive-okolnosti/
http://www.mzone.cz/clanek/kdo-byl-rasputin-pozoruhodny-zivot-a-brutalni-smrt-tajemneho-mystika/
https://www.crg.cz/sekce/historie/referaty/20-stoleti/rusko/rasputin/index.htm
Kdyby car poslechl jeho rady, zrušil by mobilizaci a první, ba i 2.sv.v. by nebyla...
U příspěvku:Dalo se 1.sv.válce zabránit?
romann (Stálý) - 26.11.2016 > Stěžejní otázkou války jsou důvody mobilizace Ruska. Vždyť to byla sebevražda, neměli nejmenší naději vyhrát. Je za tím asi sebedestruktivita. Ruská ruleta, hlaveň revolveru do úst, otočit bubínkem a stisknout spoušť, hop nebo trop. Zajímavá je otázka, co by se stalo, kdyby atentát nebyl. Jak by se Evropa vyvíjela dál. Nebo kdyby Rusko nemobilizovalo. Nebo kdyby německá vojska nešla na Francii ale jen na Rusy... Na to je nutné dobře znát situaci v Evropě. Největší nebezpečí bylo z Německa. Po sjednocení se velmi rychle rozvíjeli. Vadilo jim ale, že se to neprojevuje na jejich pozici v Evropě. I kolonií měli málo. Byli ochotni bojovat a měli na to všechny předpoklady. Rusy by s R-U brzo porazili a přivlastnili by si velkou část jeho území. Rovnováha sil v Evropě by byla zničena. Pak by se možná vrhli na zbytek Evropy a ovládli ji. Dopadlo by to možná hůř než 1.sv.válka... upravil a doplnil to na http://intago.sweb.cz/strategie-velke-valky.htm
U příspěvku:Dalo se 1.sv.válce zabránit?
romann (Stálý) - 25.11.2016 > Pro další studium doporučuji krom wikipedie též http://www.valka.cz http://www.palba.cz atd. Vzácností je britský seriál, poslední díl je 28.11 ct2 17,20 pod názvem 37 dní...
U příspěvku:Ke kořenům duchovnosti
romann (Stálý) - 28.2.2012 > ano, viděla jsi někdy ve vytržení ducha Království boží? Mluvila jsi někdy s Kristem? Jinak jsou to jen řeči.
Kristus mnohokrát varoval před farizejstvím, ale bohužel křestané o tom nechtějí slyšet. Proto se mluví o zesvětštění církve. Je bohužel v úpadku a proto Učitelka církve, sv.Terezie Ježíšova nemá žáky.
U příspěvku:Ke kořenům duchovnosti
romann (Stálý) - 27.2.2012 > to nestačí jen přijmout, to je málo. NZ je plné pokynů. A komu není něco jasného, tak se má ptát Krista nebo Ducha sv., který byl kvůli tomu seslán.
Já to dělám, a vy?
U příspěvku:Ke kořenům duchovnosti
romann (Stálý) - 26.2.2012 > podle ovoce poznáš strom a já jsem Mu po 30ti letech stále blíž! Učí mna Tajemství Stvoření a často ukazuje své Království boží. Myslíte si, že se dá splést s peklem? Nedá.
Měli byste se nad sebou zamyslet. Vždyt Kristovi nadávali úplně stejně. A On také nebyl vždy pln milých slov. Pamatujete, jak se rozčílil nad učedníky, kteří neuměli kohosi vyléčit? Řekl-jak ještě dlouho vás mám snášet? Ale mám zkušenost, že většina duchovních lidí bibli vůbec nečetla!
A co jsem konkrétně vytrhl z konceptu? A co nepochopil?
U příspěvku:Ke kořenům duchovnosti
romann (Stálý) - 27.12.2011 > nevím jak ty, ale já když čtu bibli, neustále nacházím v evangeliích pokyny, co má křestan dělat, jsou jich stovky.
Když Kristus řekl dokonáno, znamenalo to, že už nemusíme nic dělat? To tedy ne, vždyt jen přijmout Boha jaký opravdu je (a to bez rozhovorů s Ním a bez vytržení ducha jak v Letnicích ani nejde,) je práce na léta. Když vidíš Jeho atributy a prožíváš je, ne jen o nich čteš-Věčnost, Nekonečnost v nekonečně nekonečen směrů, všude Dokonalost, tak padáš v ohromení na zem a třeseš se. Tělo ti hoří ohněm a až pak tě napadne, že právě o křestu ohněm mluvil Kristus.
A prožít to, je právě ta mystika. Měl by sis přečíst, co mystika je, definici, protože tak popíráš mystičku sv.Terezii, oficiální Učitelku církve:
http://cs.wikipedia.org/wiki/Mystika
http://cs.wikipedia.org/wiki/Terezie_z_Avily
Píšeš-zatimco ostatni nabozenstvi, jejich problem, odsouvaji nekam dal do budoucna a tim cloveka zenou do zahuby.-nevím, kdes to vzal, znám jich pár a do budoucna nic neodsouvají Proč se tak vztekám? Protože po 2000 letech křestanství nejsou ani křestanům jasné základy Kristova učení. Ani papež to neví.
Není to snad důvod?
U příspěvku:Ke kořenům duchovnosti
romann (Stálý) - 26.12.2011 > R.Samildanach> já žasnu, prý- krestanstvi rika: ,,Nemusis uz delat nic. Je dokonano. Ty to jen prijmi."- tohle že je křestanství? Dám desítky citátu Krista, které to vyvracejí. Třeba -Hledejte Království boží... či Budte dokonalí... či Následujte mne
A mystika? Stačí si přečíst definici, je to přímé poznání Boha, i bez bible. Slovo mystika vůbec nemusíte používat!
Kam jsme se za těch 2010 let posunuli? Leda dozadu! :-(
U příspěvku:Makyo a zenový buddhismus
romann (Stálý) - 25.12.2011 > jde hlavne o stupen prijeti Boha-Reality
Copak Osho...
U příspěvku:Ke kořenům duchovnosti
romann (Stálý) - 23.12.2011 > Neboj, Boha nelze nepoznat, přesahuje nás o mnoho řádů, kdepak ego, to nemá šanci proti Jeho Hypergenialitě
proč si nechceš přečíst tu knihu? To tu mám zase psát elaboráty? Do tří vět se to nevejde, tak prostě-předělá tě On. A pořádně.
Je naprosto logická, ne jak my.
Všichni známí mystikové psali a každý měl proces trochu jiný.
U příspěvku:Ke kořenům duchovnosti
romann (Stálý) - 23.12.2011 > Bůh pochopitelně v nás je, ale máme k Němu zablokovaný přístup, to je to ego.
Tys tu knihu asi nečetl, vždyt to tam je, v Etapách mystického vývoje.
Ale nečti a sám dělej, pust se do mystiky, není to těžké. Pak budeš moci sám psát knihy ze svých zkušeností. A uvidíš, že vše je jinak, než psali popularizátoři mystiky, kteří Boha ani nikdy neviděli, ale co knih o Něm napsali... :-)
Prostě navaž osobní kontakt s Bohem, jinak se nikam nedostaneš. Stačí chtít a už to jedeeeeeeee
U příspěvku:Ke kořenům duchovnosti
romann (Stálý) - 23.12.2011 > claim-tys neslyšel, že jsme byli vyhnaní z Ráje? A o tom je celá duchovnost! O návratu!
A k tomu dalšímu si přečti http://mystika.mysteria.cz/download/ma4.zip
U příspěvku:Ke kořenům duchovnosti
romann (Stálý) - 23.12.2011 > claim-máš v tom guláš. Lidé si vykládají bibli jak se jim zlíbí, aby se jim to hodilo do krámu. To je právě to ego které dělá stálé problémy a hříchy.
Já jsem vlastně médium jako proroci. Je to takový telepatický mobil. Stačí zmáčkout Jeho a už komunikace nastává. Já ale odpovědi nevymýšlím, přicházejí od Něj.
Ale hlavně jste všichni zapomněli na článek, kde je-Proč je vlastně tají? Mají své zkušenosti, které jsou kupodivu stejné s věřícími i nevěřícími. Kdo však prostudoval bibli, jistě zná i odpověď. Vše v ní bylo předpovězeno.
Kdo dá první ty odkazy na NZ? Nebo to mám zas udělat sám?
U příspěvku:Ke kořenům duchovnosti
romann (Stálý) - 22.12.2011 > 1/jsem veden Bohem, já si cestu nevolím, jako žádný mystik
2/A o kom jiném by psal? Je to jasné, že o sobě. A pokud se nemýlím, byl při honech na křestany
3/nezajímá mě církev, jsem veden přímo Bohem, ne nějakým prostředníkem a ten mne vede jako Učitel na božské Univerzitě, přesně jak říkám. Prostě mám osobní vztah k živému Bohu.
4/člověk není schopen správně posoudit nic, na to je příliš hloupý, neznalý zákonů Stvoření. Ani bibli nelze vykládat jednotně, jsou tisíce sekt, všechny se na ni odvolávají.
Nejsi ty také dognmatik stylem o Bohu bez Boha?
5/Proč by New Age mělo být špatně? Copak jsou všechny křestanské společnosti ty pravé? Jen Bůh to může posoudit, ale krom mystiků se Ho nikdo neptá!
6/Bůh není v bibli, Bible jsou jen lidská slova. Bůh je totiž Živý, ale tos ještě nepochopil. Proč Ho hledáš v bibli, když je Věčně Všudypřítomný a Dokonalý? Prostě se zeptám v modlitbě a odpověď přijde, a dokonalá. Ne ze mne. Chápeš?
U příspěvku:Ke kořenům duchovnosti
romann (Stálý) - 22.12.2011 > 1/každý se může nazývat jak chce, ale prorok, to je něco jiného, ale kouknu se.
2/mystický zážitek je prostě vidět Boha se všemi Jeho atributy
3/nejít maso může být pokrytectví, zakrývat, že jsem agresivní. Duchovní to není vůbec. Duchovní je přijmout Boha jako Realitu
4/To ano, ale mystický zážitek je něco docela jiného, těžko popsatelného
U příspěvku:Makyo a zenový buddhismus
romann (Stálý) - 21.12.2011 > učitel zenu, viz odkaz výše, mi nabídl vysvětlení zenu, ale po debatě po mailu mi napsal, že ruší dohodu se mnou, že nebude doma. Kdo není schopen obhájit své myšlenky, za co stojí?
A do mystiky dělám už 20 let, a úspěšně... viz mystika.mysteria.cz
Nikde není víc diletantismu, než v mystice, bohužel... Kdo z mystiků Boha opravdu viděl? Mohu s klidným svědomím říci, že já ano a mockrát...
U příspěvku:Debaty o mystice
romann (Stálý) - 31.10.2011 > pochybuji, že jich je mnoho. Leda těch bludných. pokud tvým učitelem není sám Bůh, nemáš šanci. Představ si školu bez učitele. To je asi fraška, že. A takhle se duchovnost dělá, proto ten diletantismus všude. :-(
U příspěvku:Hrdá vznešenost Boha
romann (Stálý) - 24.10.2011 > Kristus je mým osobním učitelem. A i Jeho napadli, že má zlého ducha. Od té doby jsou trestáni... Urážka Ducha Sv.je dle bible neodpustitelná.
U příspěvku:Makyo a zenový buddhismus
romann (Stálý) - 24.10.2011 > ale ano, před 30 lety, a znám spoustu lidí z jogy a zenu, abych mohl říkat to, co říkám. Jeden z nich napsal dokonce toto:
http://janhavelka.blog.idnes.cz/c/133534/5-Radikalni-detoxikace-ducha.html
druhý toto
http://blog.baraka.cz/2010/04/ctena-minulost-nefunguje/
a to dělá zen už desetiletí...
U příspěvku:Hrdá vznešenost Boha
romann (Stálý) - 18.10.2011 > nahlédl jsem v neděli do Království nebeského
http://4639.blog.wz.cz/2011/10/Trifazova-meditace-c-174.html
U příspěvku:Makyo a zenový buddhismus
romann (Stálý) - 13.10.2011 > 1/to víš, že jsem to zkoušel před 30ti lety...
2/Buddhu prý museli přemlouvat, aby mnišky povolil, ostatně se mu nedivím, ženy jsou příliš pudové, ten problém je i v bibli
3/ale pár dobrých mystiček bylo, to jo...
 
1.strana poznámek
 další >>>  
     
    Copyright © 1999-2003 WEB2U.cz, Doslovné ani částečně upravené přebírání příspěvků a informací z tohoto serveru není povoleno bez předchozího písemného svolení vydavatele.

Design by Váš WEB

Addictive Zone Orbital Defender Game
 
free web hit counter