Provozované WEBy:   Totem.cz |  Čítárny |  Český film |  Seaplanet |  Humor/Hry/Flash |  Flash CHAT    Chcete svůj WEB? Napište nám 
Zpět na úvodní stranuISSN 1214-3529
Úterý 17.9.
Naděžda
Zde se můžeš přihlásit jméno:
heslo:
nové 

 Co se má zobrazovat 

Příspěvky
Kolekce
Autoři
Poznámky
Vyhledat příspěvek
 Seznam všech rubrik
Seznam rubrik
Próza
Poezie
Zpovědi, pocity
Miniatury,blbůstky
Recenze, názory
Překlady
Fotografie
Výtvarno, kresby
Grafika
Comics
Multimédia
Mluvené slovo
Hudba
Film
Divadlo
Co? Kdy? Kde?
Mystika, filosofie
Citáty
Vtipy
Cizojazyčný koutek
Odpadkový koš
Soutěže na Totemu
  

  
 Zajímavé odkazy
 Redakce Totemu
 Seznam Anket 
 Společná tvorba
 

 Tvé další možnosti

 Publikovat nový příspěvek
 Publikovat foto, obrázek
 Publikovat formulářem
 NápovidaNápověda

 Pomůžeme, poradíme

Potřebujete-li radu, napište nám zprávu na redakce.totemu@volny.cz.
   

 
 
 
Poznámky u příspěvků od vybraného autora : 1.strana
 
Typ zobrazení: nejnovější poznámky vlastní poznámky poznámky u vlastních příspěvků
U příspěvku:Cyril a Metoděj
hloupy ivan (Občasný) - 19.11.2014 > čtenář> :)
U příspěvku:dnešní
hloupy ivan (Občasný) - 21.10.2014 >
U příspěvku:081714
hloupy ivan (Občasný) - 25.9.2014 > dobré je to
U příspěvku:pokoj ráno
hloupy ivan (Občasný) - 21.9.2014 > je to hezký :)
U příspěvku:z metra
hloupy ivan (Občasný) - 9.9.2014 > čtenář> je jich mraky - v posledních měsících kreslím málokdy nějak jinak, zato v metru několikrát do týdne...jiná věc je to skenovat, vybírat a publikovat. Třeba na to dřív nebo později dojde. Jen budete zklamaný/-á co se dokončování týče. Už z principu je jich hodně nedokončených: jsou to črty na které je často jen velmi málo času a i jinak bývají ztížené podmínky... zároveň většinou pociťuju nechuť k tomu následně dokreslovat. Jindy zase kreslím napozorované fyziognomie zpětně. To je zajímavá disciplína s proměnlivým výsledkem :)
U příspěvku:z metra
hloupy ivan (Občasný) - 9.9.2014 > pořezaná_sluncem> (: děkuju
U příspěvku:deblický les
hloupy ivan (Občasný) - 7.9.2014 > čtenář> Já tomu rozumím tak, že snaha po zjednodušení, kterou chválíte je zároveň to, co se vám nelíbí a označujete to za tvrdost nevykreslené ruky - drátovitost je do značné míry manýra: může se vám nelíbit, můžete s ní nesouhlasit...
Ale jasně, přirozeně, na lince, na té kreslířské ruce, je hodně co zlepšovat a na prostoru, objemu taky.
A proč se vlastně nepřihlásíte, když píšete takové komentáře?
U příspěvku:deblický les
hloupy ivan (Občasný) - 6.9.2014 > čtenář> No on tak tmavý "nekvalitní" je ten obrázek - je to kreslené na tmavošedě (čínskou tuší) tónovaném papíře. Fotografie není snad zvlášť kvalitní, ale barevný tón nebo světlost odpovídá předloze - samozřejmě záleží na monitoru. Kreslené je to předevčírem a ten les je velice temný, je to skutečně ponuré místo.
U příspěvku:Klíčník
hloupy ivan (Občasný) - 8.5.2014 > hmmm, dobrý
U příspěvku:marocký deník
hloupy ivan (Občasný) - 7.5.2014 > Thumb> ale jo, máš pravdu - bylo to po ránu při vědomí, že je málo času a pozdním uvědomění jak velké sousto jsem si vlastně vzal. Ale zase, má to aspoň nemálo atmosféry toho místa.
U příspěvku:předpředpředpředvčerejší
hloupy ivan (Občasný) - 29.4.2014 > čtenář> Nu snad, dosud jsem ten rozdíl takhle pregnantně neviděl :) - možná jsem věčný začátečník a od posledně se zlepšuji. Je to výborné vědět, že dělám po letech najednou rychlé pokroky, jakkoliv je nevidím, to je prima.
Jinak souhlasím s tím, že kresba Pořezané je vzdušnější, má větší perspektivní hloubku a že si obraz, řekněme, více vodí, plánuje, rozvrhuje - přistupuje ke kresbě jako k obrazu s předem daným rozvrhem. Její výsledek je v řadě ohledů jistě o mnoho lepší, než ten můj.
Komentář, i když anonymní, není sprostý. Toho si vážím.
U příspěvku:Jaro
hloupy ivan (Občasný) - 27.4.2014 >
U příspěvku:předpředpředpředvčerejší
hloupy ivan (Občasný) - 26.4.2014 > baska> to je jasná věc - ostatně, já to tu nepublikuju jako nějakou soutěž nebo závod - baví mne sem dát obrázek, který jsme kreslili ve stejnou dobu na stejném místě. Konečně, přijde mi, že to pro zdejší komunitu může být zajímavé zpestření. Co se týče kreslení architektury, městských vedut atd. - to je něco, v čem se Pořezané těžko můžu vyrovnat. Její pérovky mají svébytnou manýru, jsou to obrázky, jejichž autorku, kdo viděl nějaké její práce, lehko rozpozná.
U příspěvku:předpředpředpředvčerejší
hloupy ivan (Občasný) - 24.4.2014 > pořezaná_sluncem> nojo, idylka
vidíš, bylo by pěkné, kdyby si našinec dokázal uchovat podobný kontrast mezi vrchní slupkou každodennosti a svým nitrem... ovšem, jasně, pod mostem je naděláno a ty lodi, ty taky nejsou všechny hezký
U příspěvku:Slunce mezi stromy
hloupy ivan (Občasný) - 24.4.2014 > místy mi ta stylizace přijde trošku bezradná, ale zajímavé to docela je...možná to zkoušet víc stylizovat, vyhladit, zjednodušit - ne snad snížit množství ploch, ale víc dbát na jejich vzájemné působení, na vnější tvary...
U příspěvku:dnešní
hloupy ivan (Občasný) - 24.4.2014 >
U příspěvku:dnešní
hloupy ivan (Občasný) - 24.4.2014 > :)
U příspěvku:...
hloupy ivan (Občasný) - 10.1.2014 > hm, podivuhodná ta měsíčitě havranovitá stylizace tváří,jako by byly lepené z papíru. Pozoruhodné jsou ty stany, které tvoří světlo lamp, všechno je to v takovém roztoku...
vlastní sdělení mi asi trochu uchází,ale dost tomu důvěřuju, i když třeba právě tou stylizací ústředních tváří, té sanice v popředí třeba, si nejsem tak docela jistý
U příspěvku:Kominík
hloupy ivan (Občasný) - 4.1.2014 > To jsou teda horizonty!!...je to hodně dobrý, líbí se mi obsah potud, pokud ho chápu: jakkoliv čtenář píšící o oknech a o nose má pravdu.

Zrušil bych tu branku pro "čtenáře" (myslím typ toho druhého, ten první by se jistě klidně přihlásil)...ty co se bojí říct něco za sebe, byť by to "sebe" byla i jen prachsprostá nicka nicku. Je to škvíra pode vraty, odkud štěkají psíci: tu a tam chňapnou po noze ze závisti, že ti druzí volně chodí. Otevřít vrata, budou čuchat ke každýmu lejnu jen aby jim nikdo nepohlédl do očí. Celý život stráví u té škvíry při zemi, až po letech zcepení a nic...snad jen že jednou dvakrát za život někoho hryzli.
U příspěvku:pozvánka
hloupy ivan (Občasný) - 19.12.2013 > čtenář> (: děkuju
Kdybyste chtěl někdo přijít, tak vězte, že čtvrtky a pátky je zavřeno. Výstava je prodloužena do 19. ledna.

U příspěvku:...
hloupy ivan (Občasný) - 1.12.2013 > dobré je to,písmo hůř čitelné, zato pěkně živlové, prima gesta
zdravím!
U příspěvku:...
hloupy ivan (Občasný) - 8.11.2013 > jakpak jsi na tohle přišel?!
U příspěvku:pozvánka
hloupy ivan (Občasný) - 31.10.2013 > pořezaná_sluncem> děkuju, budu se na vás těšit
h
U příspěvku:včerejší
hloupy ivan (Občasný) - 13.9.2013 > tohle se Ti povedlo moc, myslím, že víc než vždy
U příspěvku:zahrada
hloupy ivan (Občasný) - 16.7.2013 >
U příspěvku:dnešní
hloupy ivan (Občasný) - 24.6.2013 > je to krásný, je to ultrasuprnajs - krajina s přilbou hlíny a horou v jezeře... chtěl bych mít taky takovou
U příspěvku:Pod chodidly deště
hloupy ivan (Občasný) - 8.6.2013 > fotograficky je to neslavný, nezajímavý - to, že fotím živel nestačí...skoro bych řek, že je docela těžký vyfotit zajímavě a smysluplně něco takovýho, jakkoliv se zdá, že většina těch, kdo disponují fotoaparátem, je opačnýho názoru.
U příspěvku:prazvláštní růženec
hloupy ivan (Občasný) - 10.5.2013 > čtenář> děkuju, budu nad tím přemýšlet
U příspěvku:prazvláštní růženec
hloupy ivan (Občasný) - 9.5.2013 > čtenář> Děkuju za komentář. Já jsem se snažil dostat nad pocit. V textu nastiňuju několik aspektů magistrály, který mi připadají dost zásadní - víc by mi pro báseň přišlo moc. Snažím se, aby to co píšu, mívalo nějaký aktuální smysl, aby se to dotýkalo reálného. Zároveň ale nemám ani ambici ani schopnosti psát "velepísně doby".

Já mám vlastně dojem, že zájem o poezii (jakkoliv je nyní skutečně velice malý) spíš mírně stoupá a že má naději na to, že bude mít zase nějaký společenský význam. Myslím, že důvody nezájmu o poezii neleží jen v ní (jakkoliv si za mnoho může sama), ale spíš v povrchnosti, v malé ochotě zhluboka číst a snažit se porozumět, v dost nízkém citu pro metaforu v současné společnosti, která je zvědavá hlavně jen na instantní zážitky a vjemy zprostředkovávané ponejvíce efektním obrazem.

Tím se samozřejmě vůbec nechci vyvinit, pakliže jsou mé básničky slabé. Jsou to říkadla, za básníka se nepovažuju.
U příspěvku:prazvláštní růženec
hloupy ivan (Občasný) - 9.5.2013 > Světlonoška> díky
U příspěvku:Portrét-01
hloupy ivan (Občasný) - 7.5.2013 >
 
1.strana poznámek
 další >>>  
     
    Copyright © 1999-2003 WEB2U.cz, Doslovné ani částečně upravené přebírání příspěvků a informací z tohoto serveru není povoleno bez předchozího písemného svolení vydavatele.

Design by Váš WEB

Addictive Zone Orbital Defender Game
 
free web hit counter