Provozované WEBy:   Totem.cz |  Čítárny |  Český film |  Seaplanet |  Humor/Hry/Flash |  Flash CHAT    Chcete svůj WEB? Napište nám 
Zpět na úvodní stranuISSN 1214-3529
Středa 15.8.
Hana
Zde se můžeš přihlásit jméno:
heslo:
nové 
 
Vaši novou akci, sraz, pozvání můžete vložit ZDE
V této části stránek bychom rádi zveřejňovali různé zajímavosti, které souvisejí (ale nemusí) s činností našeho kulturního sdružení LORETA , které vydává Totem. Jeho členové tvoří redakci a chcete-li nás poznat blíže nebo se zapojit do našich aktivit, neváhejte a pojďte mezi nás.

ZVEME VÁS NA NÁSLEDUJÍCÍ KULTURNÍ AKCE


Milí přátelé,


v pondělí 17.9.2018 od 19 hodin  Vás zveme na další pravidelné autorské čtení povídek do podkroví do podkroví pražské Jindřišské věže. Jako obvykle bude otevřeno čtením všem z vás, kteří rádi píšete povídky.

Ve druhé půlce večera proběhne poutavá beseda s cestovatelem Zdeňkem Skarkou o jeho putování po Moldavsku!

Vstupné  50Kčvíce info: Petula, Martin ctenivevezi@gmail.com
Večery povídek z Totemu, Písmáka, Literry a dalších autorů spojené s cestováním probíhají v Jindřišské věži přes 11 let, fotografie z jednotlivých pořadů naleznete zdeVylepšení Totemu 

V současné době děláme na vylepšení Totemu. Budeme rádi za Vaše nápady, pište na redakce.totemu@volny.cz  Večer šparků a literatury - 15.8.2018  komentovat 
Milí přátelé,

přijměte pozvání na večer šperků a literatury, který se koná dne 15. srpna 2018 od 18.00 hod v Domě čtení Městské knihovny Praha, Ruská 1455/192, Praha 10 (metro A Strašnická nebo např. bus 175 projíždějící přes zastávky metra Flora a Florenc zastavuje přímo před knihovnou na zastávce Pod Rapidem).

Vstup volný.


Na večeru představí svoji tvorbu 2018 - katalog "Seasons" známý český šperkař Hanuš Lamr. Verše pro kolekci "Seasons" (a další vlastní) přednesou: Marie Šťastná, Robert Wudy a Běla Janoštíková.

Bližší informace v srpnovém programu Domu čtení Městské knihovny Praha.
  Historické procházky se spisovateli za spisovateli - 6.9.2018  komentovat 
Historické procházky se spisovateli za spisovateli, po nichž se jmenují naše ulice

Historické vycházky seznamují posluchače se zajímavostmi ze života spisovatelů, po nichž nesou jména názvy ulic na Praze 5. Návštěvníky pokaždé provádí a vyklad podává současný spisovatel prózy či poezie, lidé se dozví mnohé zajímavosti týkající se historie místa a okolí, v němž se daná ulice nalézá.

Programy, na které je vstup zdarma, se konají každý první čtvrtek od 18:30 hodin v následujících měsících: červen 2018, září 2018, říjen 2018, listopad 2018, prosinec 2018.

Start každé procházky je u čísla popisného č.1 v dané ulici.

Příjemná červnová vycházka Bieblovou ulicí s básnířkou a spisovatelkou Radanou Šatánkovou byla věnována jak životu Konstantina Biebla, tak i ulici a okolním místům – podívali jsme se například ke zdobeným domům v ulici na Václavce, k památníku Milady Horákové či k dochovaným i zmizelým významným usedlostem.

Již 6. září se mohou návštěvníci těšit na další poutavou vycházku po Arbesové náměstí – tentokrát s básnířkou, dramatičkou a mimo jiné i spisovatelkou řady dětských knížek, Jarmilou Hannah Čermákovou.

Budou následovat:
4. října: provádí Jiří Kačur, Peroutkova ulice
8. listopadu: provádí Petula Heinriche: Holečkova ulice
6. prosince: provádí Martin Zborník, Hlaváčkova ulice

Přehled procházek, které se konají za laskavé podpory MČ Prahy 5, můžete najít na internetové adrese www.ceskamore.cz

Vaši novou akci, sraz, pozvání můžete vložit ZDE
  
   
 
Design by Váš WEB