Provozované WEBy:   Totem.cz |  Čítárny |  Český film |  Seaplanet |  Humor/Hry/Flash |  Flash CHAT    Chcete svůj WEB? Napište nám 
Zpět na úvodní stranuISSN 1214-3529
Čtvrtek 14.12.
Lýdie
Zde se můžeš přihlásit jméno:
heslo:
nové 
 
Vaši novou akci, sraz, pozvání můžete vložit ZDE
V této části stránek bychom rádi zveřejňovali různé zajímavosti, které souvisejí (ale nemusí) s činností našeho kulturního sdružení LORETA , které vydává Totem. Jeho členové tvoří redakci a chcete-li nás poznat blíže nebo se zapojit do našich aktivit, neváhejte a pojďte mezi nás.

ZVEME VÁS NA NÁSLEDUJÍCÍ KULTURNÍ AKCE


V pondělí 11.12.2017 od 19 hodin - autorské čtení povídek z Totemu, Pismaka, Literry a dalších autorů v podkroví pražské Jindřišské věže a na cestování po Skotsku

Milí přátelé,

před Vánoci se sejdeme mimořádně na pravidelném autorském čtení povídek v pražské kavárně Dobrá trafika na Újezdě (Újezd 37, dolní sál). Jako obvykle bude otevřeno čtením všem z vás, kteří rádi píšete povídky.


Hudbou proloží povídky Honza Jícha! (http://www.honzajicha.cz)


Ve druhé půlce večera proběhne poutavá cestovatelská beseda  a promítánís cestovatelem Tomášem Kohlem o jeho putování po Skotsku!


Více info: ctenivevezi@gmail.com (Petula Heinriche, Martin Zbornik)
Vstupné zdarma


Večery povídek z Totemu, Písmáka, Literry a dalších autorů spojené s cestováním probíhají v Jindřišské věži přes 11 let, fotografie z jednotlivých pořadů naleznete zde
Vylepšení Totemu 

V současné době děláme na vylepšení Totemu. Budeme rádi za Vaše nápady, pište na redakce.totemu@volny.cz


 

 BasenTydnem 
Mediálně podporujeme společný projekt Totemu, festivalu Májový svět a nakladatelství Česká moře Báseň týdne.Je určen pro podporu všem, kteří rádi píší poezie. Více informací, jak se zúčastnit naleznete zde
Budeme pokračovat po prázdninách, užijte krásné léto!


  Literáti na trati V - 31.12.2017  komentovat 
Literáti na trati V

aneb Próza (Poezie) mezi staničníky

motto: „Železnice je nekonečný příběh…“

.

Literární skupina ČZS FISAIC vyhlašuje již pátý ročník železniční knižní antologie Literáti na trati, která je příležitostí pro všechny autory, kterým je námětem, múzou či inspirací prostředí kolejí, vlaků a cestování. A protože autorů přibývá, budou letos knihy dvě: „Próza mezi staničníky“ a „Poezie mezi staničníky“.

Podobně jako vloni bude vaším úkolem dodání daného počtu stran textu, který se dotýká železnice a odkoupení alespoň dvou výtisku knihy. Uvítáme ukázky z knih, články, poezii i prózu, pohádky, povídky, kresby či fotografie. Přidat se může každý! Jedinou podmínkou je naplnění názvu knihy – jsme „Literáti na trati“. Ať už profesí či láskou k železnici.

Je jedno, zda jste ostřílený autor nebo si píšete jen tak pro radost. Podělte se o svoje dílo s ostatními Staňte se součástí dnes již sedmdesátičlenné party a vytvořme společně další díl antologie známých i neznámých autorů, které spojuje souprava dobře rozjetého mezinárodního vlaku! Seberte tedy odvahu a pojďme do toho! „Stojí to za to!“

Další informace získáte na webu http://fisaic-l.blog.cz/, e-mailové adrese: frantisek.tylsar@seznam.cz nebo na tel. čísle +420 776 58 2331.

Fanda :-) Tylšar

vedoucí skupiny a tvůrce knihy

.

PODMÍNKY A RÁMCOVÝ PLÁN PRO PŘÍPRAVY KNIHY31. března 2018 - Nejzazší termín pro odeslání příspěvku, který musí splňovat následující náležitosti:Text posílejte pouze v elektronické podobě (sepsané na počítači) v běžném textovém editoru (ne pdf!)
Délka textu – próza – max. 11 000 znaků vč. mezer!
Délka textu – poezie – max. 5 stran po 33 řádcích vč. nadpisů a mezer
Publikovat můžete v knize prózy nebo v knize poezie, popř. v obou.
K textu je potřeba dodat jednu stránku povídání o autorovi + fotografii.
Délka textu o autorovi – 1600 - 1700 znaků vč. mezer!
Kratší texty nejsou překážkou, delší jen po dohodě s editorem knihy.
Pokud si nejste jisti jazykovou správností, nechte si text ještě před odesláním zkontrolovat, např. češtinářem.
Texty s velkým množstvím chyb nebo velmi nízké literární úrovně mohou být vyloučeny.
Vyhrazujeme si právo využít jen část zaslaných materiálů.
Zasláním textů autor souhlasí s jejich uveřejněním bez nároku na autorský honorář.
Jednotlivé kroky budou s přihlášenými autory konzultovány prostřednictvím e-mailu či telefonu.
31. května 2018 - Bude hotova konečná verze knihyTexty, které pošlete, zapracuji do knihy a pošlu zpět k autorské kontrole.
Na návrh autora provedu změny, znovu vše zkonzultujeme a bude-li vše v pořádku, vložíme do tiskové verze.
To vše musíme zvládnout do konce května.


01. srpna 2018 - budou hotovy korektury, cílová sazba a návrh obálky - kniha bude předána k tiskuK tomuto datu je potřeba mít také zaplaceny své výtisky, abych mohl určit počet knih pro tisk. Předběžná cena za knihu prózy v pevné šité vazbě s lacetkou je 300,- Kč/ks, za knihu poezie v pevné šité vazbě s lacetkou je 250,- Kč/ks.
Kniha bude předána nakladateli k tisku.


Říjen 2018 - Distribuce knih, slavnostní křest a autogramiádaV podstatě to bude stejné jako v minulých letech.Pokud jste noví autoři, nemusíte se ničeho bát. Pravidelně vás budu o všech krocích informovat, průběžně budu zasílat další informace tak, abychom veškerou práci společně včas dotáhli do konce.Takže nyní vás čeká první krok. Přihlásit se k projektu (napsat mail, zavolat) a poslat svůj příspěvek.Fanda :-) Tylšar

Vaši novou akci, sraz, pozvání můžete vložit ZDE
  
   
 
Design by Váš WEB