Provozované WEBy:   Totem.cz |  Čítárny |  Český film |  Seaplanet |  Humor/Hry/Flash |  Flash CHAT    Chcete svůj WEB? Napište nám 
Zpět na úvodní stranuISSN 1214-3529
Úterý 25.9.
Zlata
Zde se můžeš přihlásit jméno:
heslo:
nové 

 Všechny rubriky 
  Grafika
 > Grafika
 
    

   
 
 Napsat do fóra o>
   
  

Ve VAŠEM prostoru redakce Totemu nezodpovídá za obsah jednotlivých příspěvků.
Artfull
Autor: Pollock (Občasný) - publikováno 12.7.2017 (23:25:09)


 čtenář kritik - 20.7.2017 > čtenář> Ne, umělec by neměl žít v utrpení, když má člověk depresi, sotva vyleze z postele, natož aby bral do ruky štětec. Bav se volném čase, klidně i estrádně, ale jakmile předstoupíš před plátno nebo plech, zábava končí. Právě proto není možné pracovat v ateliéru s ostatníma lidma nebo nedej bože kamarádama. Ono je to rozpoložení v jakém jsi tvořil pak v tom díle patrno. A tragédie v díle být musí, resp. bude automaticky pokud jsi přirozený. Uvědomění že bytí je k ničemu a život nemá žádný smysl je pro člověka s otevřenýma očima naopak osvobozující zjištění, nic proč brát do ruky žiletku. Pocit štěstí je totiž v podstatě negativní věc, právě proto, že postrádá bolest.
Ještě krátká citace z dopisu Franze Kafky. Mimochodem, to byl takovej pozér, že si přál svoje veškeré dílo spálit v krbu jak jistě víš. Ono to je spíš tak, že jací jsme sami, takoví se vidíme v ostatních, že?

"Je dobře, když se ve svědomí otevřou rány, neboť tím zcitliví pro každé hryznutí. Myslím, že by se vůbec měly číst jen takové knihy, které koušou a bodají. Jestliže nás kniha, kterou čteme, neprobudí ranou pěstí do lebky, k čemu pak tu knihu čteme? Aby nás obšťastnila, jak píšeš? Můj Bože, šťastni bychom byli právě, i kdybychom knihy neměli, a takové knihy, které nás obšťastní, bychom v nouzi mohli napsat sami. My však potřebujeme knihy, které na nás zapůsobí jako neštěstí, jež nás bude velmi bolet, jako smrt někoho, koho jsme měli raději než sebe, jako bychom byli zahnáni do lesů, pryč od všech lidí, jako sebevražda, kniha musí být sekerou na zamrzlé moře v nás. To si myslím."
<reagovat 

Reagovat na tuto poznámku u příspěvku
Autor má zájem o hlubší kritiku svého příspěvku
<jméno   e-mail>

Kontrolní otázka proti SPAMu: Kolik je dvě + jedna ? 

  
  Napsat autorovi (Občasný)   Zařazeno v Galerii  
   


Copyright © 1999-2003 WEB2U.cz, Doslovné ani částečně upravené přebírání příspěvků a informací z tohoto serveru není povoleno bez předchozího písemného svolení vydavatele.

Design by Váš WEB

Addictive Zone Orbital Defender Game
free web hit counter