Provozované WEBy:   Totem.cz |  Čítárny |  Český film |  Seaplanet |  Humor/Hry/Flash |  Flash CHAT    Chcete svůj WEB? Napište nám 
Zpět na úvodní stranuISSN 1214-3529
Čtvrtek 18.1.
Vladislav
Zde se můžeš přihlásit jméno:
heslo:
nové 

 Všechny rubriky 
 Poezie
 > Poezie
 > Klasické verše
 > Básnické slovo
 > Všehochuť
 > Teorie poezie
 
    

   
 
 Napsat do fóra o>
   
  

 
BŘEZOVÉ LISTÍ
Autor: j.f. julian (Stálý) - publikováno 28.11.2017 (12:56:20), v časopise 28.11.2017
~ BŘEZOVÉ LISTÍ ~


Ledové ruce a pohled bez úsměvu,
a tolik vrásek v zorničkách...
pláču si, pláču pro úlevu,
pláču jak čokl v uličkách.

Jsem nepřístupný navenek
a lidé se mě straní,
v tramvaji krásných panenek,
však bázeň v očích laní!

~

Smrtka nám chystá velký flám,
svá tajemství mi šeptá,
někdy sám nevím kudykam,
osud se na nic neptá!

~

Bigotní třpyt a rmutný sen,
po jinovatce kloužu,
do minulosti zahleděn
život už jenom dolžu,

snad duši dobře pojistím,
umazanou ji čistím,
kdes ve mně ještě klokotá...
březovým voní listím.


Poznámky k tomuto příspěvku
čtenář adélka - 28.11.2017 > Ty jo. Tak radši zase zpínej.
<reagovat 
Martin (Stálý,Redaktor) - 28.11.2017 > Smutná,ale nádherně napsaná..

do časopisu
Body: 5
Doporučil 
<reagovat 
 j.f. julian (Stálý) - 28.11.2017 > Martin> děkuju ti a jsem rád, že se líbí.
<reagovat 
čtenář Velká Poezie Totemu - 29.11.2017 > frdlat březové listí

není to fikce, je to jen naléhavá potřeba
delicious dikce
existenciální, v podstatě
mi jiná forma nebyla do vínku dána

je to tu zas
moje vysněná Císařovna Sisi
Šulýn z Monaka a slepá Anička
nočná mora -
beznaděj, potom hlína

něco ke kávě -
Emilka, doutník a vulva
listopad

<reagovat 
j.f. julian (Stálý) - 29.11.2017 > závist netalentovaných mě vždy povzbuzuje a vyvolá úsměv na mé staré tváři...
<reagovat 
Čtenář - 29.11.2017 > my se taky smějeme nad tvými výtvory. spokojenost na obou stranách, tak to má být. třeba Duši pojistím, pak ji očistím... to by žádnej blb nenapsal, to fakt ne.
<reagovat 
 čtenář JUST - 29.11.2017 > čtenář> Nevšimla sis, ty obtloustlá uhrovitá krávo, že na tebe autor SERE?
Už jsem ti jednou říkal, VYPAL Z TOTEMU, ty zamindrákovaná štětko!!!
Tak to respektuj, nikdo tu o tvý kecy nestojí.
Co se týče básně, je to skvost a šperk, ale o tom ví slepá kráva hovno...
<reagovat 
čtenář xx - 29.11.2017 > tady je to samá mrdka!!!
báseň ok, krása!!!
<reagovat 
j.f. julian (Stálý) - 29.11.2017 > ty jsi inteligent! ukaž nám svou kvalitní tvorbu, rád se s tebou porovnám! jen kecy, ze?
<reagovat 
j.f. julian (Stálý) - 29.11.2017 > děkuji některým-většině-za podporu, imbecilové ať si řvou, jen jsem nahlédl do komentářů a potvrdil si, že dělám dobře když anonymy nečtu. Neschopové pukají závistí jak ze sledovanosti, tak z básní na které nemají a které je převyšují a přesahují, co jim zbylo? jen fňukat, urážet a kvákat nesmysle! HOVOŘÍ Z NICH MALOST A NESCHOPNOST. DOBŘE JIM TAK, TROTLŮM! PEČOU SE VE VLASTNÍ ŠŤÁVĚ! Není potřeba býti přehnaně skromný-blbec to stejně neocení, a chytrý ví, jak to myslím, a na těch jediných mi záleží, tudíž se tu bavte a já letím do Abu Dhabi sunshine...
<reagovat 
j.f. julian (Stálý) - 29.11.2017 > je to proste a klidne to radoby kritikum a odbornikum na poezii zopaknu! Kazdej trouba si tu hraje na kritika, ale...aby tva slova mela vahu a nebylo to jen žárlivé a závistivé tlachání nepřejícího neschopy, tak... 1-ukaž mi své dílo 2-dej sem odkaz na nejlepsi basen dle tebe od českého autora, samozřejmě rýmované, protože já píšu v rýmu. PAK MŮŽEM PLKAT O POEZII, kdyz to neucinis, tak je jasno, ze ani zadnou neznas a sam nic netvoris a jen krákáš kraviny, protože te me dilo, ktere tak urputne sledujes a nad kterym slintas v tichem obdivu a nenavisti vuči celemu svetu, pro ktery jsi jen hlupak, presahuje, zahanbuje a deklasuje! Snad tu rozvitou vetu zvladnes?! Navic!! mel a mas se moznost dodatecne prihlasit k me VYZVĚ JÁROVI... a utkat se v naprosto rovnem a SLUŠNÉM souboji na poli poezie. VŠE OSTATNÍ JE ZBYTEČNÉ A JAK TU JIŽ NĚKDO UVEDL-NIKDO TI O TO NESTOJÍ-když chceš onanovat, dělej to v soukromí a nelez do mého prostoru. Prostě se přihlaš a dělej si to tam, blbe, nebudeš jediný...
<reagovat 
Čtenář - 28.11.2017 > a jsi v časopisu kámo. to bylo furt mezi anděli, mezi anděli, a skončíš v časopisu... mezi děbily.
<reagovat 
 j.f. julian (Stálý) - 29.11.2017 > čtenář> v tom případě jsi tam rovněž, GRATULUJI
<reagovat 
čtenář chromá andělka - 30.11.2017 > jsi aničko dobrá, jsi. a jak nám to spolu jde. já ti přečtu co je na jinak pro tebe neviditelný obrazovce, ty mi pak skočíš pro špekáčky a teplej advokát s juldou si o nás budou povídat do skonání. škoda že už nás opustila chlupatá andrea. ale mám od sociálky slíbenou ušatou verču, takže bude ještě veselo, BUDE:))).
<reagovat 
čtenář norman bates - 30.11.2017 > paráda. že teda těch ženskejch máš juliáne. a samý unikáty. slepá anička, chromá andělka, chupatá andrea, krpatá sylva, ušatá verča je na cestě... to je úžasný, všechno. děkuji za tento zážitek. snad nás čtenáře-diváky jen může mrzet že to nepřesahuje z virtuálního totemu. to by sis totiž moh založit cirkus a docela slušně by tě to mohlo živit. holky okolo by každá předváděla své umění a uprostřed by básník julián procítěně recitoval své nesmrtelné verše.

<reagovat 
čtenář spravedlivý - 30.11.2017 > tak i já musím zasáhnout, lidi, když vás poezie nebaví nebo se vám autorova poezie nelíbí, proč sem lezete?
Vy musíte být nějací masochisté, jelikož vždy dostanete na prdel, vždy vás Facky převálcuje inteligencí, výrazy, fantazií. Bet toho by nemohl psát tak krásné věci. Já musím souhlasit s 1 čtenářem, že bez jeho komentářů jsou ty vaše k zblití. Ta vaše urputnost je opravdu založena na závisti, že někdo umí psát a je úspěšný, ale taková je celá naše společnost, sohlasím s přihlášenými, že se tu sami ztrapňujete a je mi z vás fakt blbě. Asi jste na drogách...
<reagovat 
j.f. julian (Stálý) - 30.11.2017 > tak pa, kamarádi táborových ohňů, ale i vy,buzny a lesbice, musím dál, nemohu se s anonymy zdržovat, zas za pár týdnů to prolítnu, zatím čtěte, učte se a zuřte!

<reagovat 
 Čtenář - 30.11.2017 > facky> přesně tak! jsme rozzuřený, že ses posral a utekl. ty si fakt julda
<reagovat 
 Čtenář - 30.11.2017 > čtenář> piš nám juldo obhajoby sám sobě, ty jsou nejvtipnější. vždycky a všechny přesáhneš svou vtipností a intelektem, PŘESNĚ TAK:))))))) máme tě rádi. tvoje obdivovatelka zdenka
<reagovat 
 Čtenář - 30.11.2017 > čtenář> "tak i já musim zasáhnout" - - - - - já se z tebe juldo fakt poseru:)))))))
<reagovat 
 Čtenář - 30.11.2017 > čtenář> já já já
<reagovat 
j.f. julian (Stálý) - 30.11.2017 > LIDSKÁ MALOST JE NEKONEČNÁ, možná Trondo že si píšu ty debility od anonymů sám... bylo by hezké si takhle s vámi zašpásovat, nicméně ani bych to neuměl a hlavně jsem přihlášený, já se totiž za sebe ani za své básně nestydím, na rozdíl od...
A ty, cos psal-a že utíkám, ano za skutečným životem, nemám čas na hovada a prolistuj mě a zjistíš, že anonymy nečtu, výjimečně pro pobavení, ale zrovna dnes jsem nic zábavného nenašel...tudíž nešpekuluj a čti poezii, kdyžtak ať ti ji někdo přeloží!

<reagovat 
 Čtenář - 30.11.2017 > facky> Hezký komentář. Dokonce sis ho tentokrát po sobě zvládl i přečíst. Copak, čekáš na důchod a už nemáš ani na ty krabičáky? Zkus vylouhovat březový listí;). Anička
<reagovat 
čtenář slepá anička - 30.11.2017 > plivnu mezi slepice a a tři dny se maj proč mrskat. odvádím holt dobrou práci, jsem skvělá, efektivní...

<reagovat 
 j.f. julian (Stálý) - 30.11.2017 > čtenář> děvenko neopeřená, tohle bych měl říci spíš já!

<reagovat 
 čtenář sylvie - 30.11.2017 > j.f.julian> ale néé, ty si přece básník, néé? co pláče jako čokl v uličkách:))) (verča je už na cestě, máš se na co těšit)
<reagovat 
 čtenář franknštajn - 30.11.2017 > čtenář> existovat spravedlnost magore, tak mi platíš za pocit, že se s tebou baví ASPOŇ NĚJAKÁ ženská. přitom i dítě by poznalo že ani hovno. chápeš? jsem starší než ty a trenýrky nosim dole, ne hlavě jako ty, ty - báásníku:))).
<reagovat 
 j.f. julian (Stálý) - 30.11.2017 > čtenář> oni lidé můžou býti stejně staří, ale to neznamená, že jsou stejně moudří...
<reagovat 
Čtenář - 30.11.2017 > a nechcete si vy chlupatý nemohoucí slepý krpatý a již nefunkční feministky pokecat spíš na Pokecu, co se serete do prostoru básní, neřku-li autora? Vy jste zapomněli-my, debilky!!
<reagovat 
 Čtenář - 30.11.2017 > čtenář> nechceme julýku, nechceme, nás se u tebe líbí
<reagovat 
 Čtenář - 30.11.2017 > čtenář> kuky kuk, julýku
<reagovat 
 j.f. julian (Stálý) - 30.11.2017 > čtenář> Fučíkovi říkali Julek... a to byl velkej prasák, jak známo.
<reagovat 
čtenář slepá kráva - 29.11.2017 > ty jsi náš Karel Gott, všechny tě chceme vošukat, ale žádná tě nedostane, proto jsme tak nasraný, nediv se!
<reagovat 
 j.f. julian (Stálý) - 30.11.2017 > čtenář> to je fuck důvod jako bič, začínám vám rozumět!
<reagovat 
kristýna z nuslí (Občasný) - 30.11.2017 >
Body: 5
Doporučil 
<reagovat 
 j.f. julian (Stálý) - 1.12.2017 > kristýna z nuslí> děkuji ti, j.
<reagovat 
Čtenář - 29.11.2017 > já to tu sleduju už dlouho a nyní jsem dospěl k názoru, že všechny nebo téměř všechny komentáře nepřihlášenýchm je pouze 1 nebo 2 zneuznaní autoři a v tom dávám Juliánovi zapravdu, že jsou jen závistiví ubožáci. Ostuda Totemu! Básně čtu rád, ale ty komentáře už taky nebudu číst, to jsou nemocní idioti!
Tak se přihlašte a publikujte, kdo vám brání?
A ty sprostý komentáře rádoby žen, to už je jen zoufalství, jediná škoda, že Julián už to nekomentuje, protože to bylo opravdu hustý maso a hlavně vtipný, což se o ostatních nedá říct. Chtěl bych vidět jakou maj honičku, když musí sečíst ty dvě čísla!
<reagovat 
 čtenář sylvie - 29.11.2017 > čtenář> já bych do toho netahala zneuznání ani závist. Spíš si myslím, že ti lidi se jen baví, sami pro sebe. Pan autor (nebo pan psavec) je pro ně fackovací panák. Je to nelidské? Nebo lidské? A má to vůbec smysl řešit? Když dá někdo svůj výtvor do veřejného prostoru, je to na jeho riziko. Otázka je, proč zrovna tento autor je tak atraktivní pro vyvolání všelijakých "nekorektních" reakcí. Asi za to může zaprvé jeho nekvalitní tvorba, zadruhé jeho podivně nadpozemské sebevědomí (respektive maskování nesebevědomí) a nadpozemské jednání s lidmi.. Nevím, jestli to myslí skutečně vážně, nebo je to jen stylizace a pak se baví tím, kdo mu to sežral. Mám na mysli - třeba i ta mizerná tvorba je součástí stylizace do mizerně píšícího labilního pána. Třeba dokáže psát úplně jinak a je jiný. Ale to by asi bylo nějaké scifi.
<reagovat 
 j.f. julian (Stálý) - 29.11.2017 > čtenář> SYLVIE, udělal jsem si na tebe chvilku, abych tě tu trochu obnažil, jelikož jsi evidentně nepochopila můj výrok, že KOMENTÁŘ MLUVÍ PŘEDEVŠÍM O SAMOTNÉM KOMENTUJÍCÍM! Přistupme tedy k rozboru tvého hysterického výkřiku. 1-tvůj literární talent je na nule. BEZPOCHYBY! je to zmatené, afektované, hysterické, s cílem ublížit, což hovoří o osobě nevyrovnané, ne příliš vzdělané a inteligentní, patrně hodně kritizované ze všech stran. A naopak, já jsem přesvědčen, že ty jsi zářný příklad zneuznané autorky. Ale to není přece má vina!? Dokonce jsem si jist, že četl-li jsem něco od tebe, rozhodně jsem tě neurážel, to nedělám, asi jsem tě přešel, protože já netalentovaným pomoci prostě nemohu, i když si patrně myslíš, že jsem bůh... 2-slovní spojení n e k v a l i t n í poezie je bohapustý BLÁBOL! Ty ses zřejmě snažila působit fundovaně, že? Větší hovadinu jsem neslyšel a upozorňuju tě, že ani v 5ti promilích nevymyslel. 3-což je pouhé konstatování-jsi v přechodu a prostě to nezvládáš. I o tom je feminismus, ženy jsou prostě rádoby frajerky a pak je utrum, over, zatímco muže NIC nezastaví, samozřejmě až ta mrtvička... dávej pozor na hysteráčky, ať nejsi k tomu všemu co tě už postihlo, ještě krpatá! 4- jestli jsi nesečtělá, neumíš poezii číst, neznáš klasickou poezii, o existenciální ani nemluvě (to není urážka), já ti opět nepomohu. Prostě ti nebylo dáno! 5-když už nejsi chytrá, nejdříve jsem uvažoval, že můžeš býti alespoň krásná, ale ouva, bůh opět neměl smysl pro humor. Máš zkaženou duši, asi jsi feministka, i když si to nepřiznáš, jsi sexuálně neukojená a mstíš se jak mužům, že vždy dají přednost jiné, tak i ženám, které nejsou korpulentní, chlupaté, vousaté, nemají nohu 45 a platfus, jsem si jist, že při tvé j e d n o d u ch o s t i do toho příště zapleteš i malé pinďoury, to je totiž jediná rádoby obrana a fantazie choleriček, ale i tady spláčeš a ponížíš se sama, ale to si nechám napříště. RESUMÉ? ano, a zní-JSI NEKVALITNÍ ČLOVĚK a to kurva parádně sedí, nevyliž pravda?! jfj
<reagovat 
 čtenář sylvie - 29.11.2017 > j.f.julian> Zdá se mi, že vám uniklo, že jsem reagovala na čtenáře, ne na vás. Můj předchozí komentář vás spíš bránil a pokládal otázku, proč u vás přistává tolik nesmyslných "nekorektních" reakcí. A co takové reakce přinášejí lidem, kteří je píšou. Jiný komentář jsem vám nikde nezanechala. Z vaší odpovědi mám pocit, že je to od vás opravdu nějaká stylizace, možná psychologický průzkum, nebo zkrátka jen pokus o provokaci. :) Ale zřejmě si to idealizuju a vy to myslíte opravdu vážně - to je smutné, že se necháváte ovládat zbytečnými emocemi, které nemají racionální základ. Můj komentář neměl záměr ublížit vám ani nikomu jinému - ten váš ovšem takový záměr má, ovšem je to spíš roztomilé než cokoli jiného. Nenazvala jsem vaši práci "nekvalitní poezií", ale "nekvalitní tvorbou". Poezie samozřejmě nemůže být špatná, protože je poezií. Tvorba ale může být dobrá i špatná, a snad každý člověk občas vyprodukuje i špatné dílo. A nakonec je lepší zrealizovat i "horší" nápad než žádný. Je nutné neustrnout. Označení za "nekvalitní tvorbu" nemusíte brát jako nějaké znevažování vaší osoby. Představuje to určité zjednodušení mého náhledu na vaše psaní - jinými slovy bych mohla označit vaši tvorbu za archaickou, křečovitou, patetickou, ale je samozřejmě možné a pochopitelné, že právě taková tvorba je vaším záměrem. Z mého pohledu se takový způsob psaní vzdaluje současnému světu, ale jistě má hodnotu v tom, že je pro vás cennou arteterapií. A jistě je mnoho čtenářů, kterým právě takovéto texty vyhovují, nacházejí si v nich něco důvěrně známého, nechávají se nést náladou, souzní s obsahem i se způsobem vidění a psaní.
Přeju hezké dny.
<reagovat 
 j.f. julian (Stálý) - 29.11.2017 > čtenář> pořád nevím co je ta kvalitní poezie-tvorba? na omluvy je pozdě a vyznívá to stejně jako pozdní výmluvy Nečasové. Nevěrohodně, směšně. Další potvrzení malého rozhledu. Nebudu už opakovat, že současná rádoby moderní poezie se mi hnusí a já miluji poezii klasickou ke které patří sentimentalita, patetičnost archaičnost, ale i kýč ap. S tvym uzkym pohledem na poezii bychom meli skrtnout od Gellnera az po Seiferta kazdeho klasika. Kdo vám natloukl do hlavy, že má být poezie pozitivní ap, to jsou sračky a ty nečtu. Existeciální poezie má tyto markanty vždy a má poezie z trilogie Duše sebevrahů ani jiná být nemůže a nechce. Není to jistě poezie pro hlupáky či pro povrchní lidi, kteří nic neprožili, ale těm určena také není. Prostě jsi vedle, což snad již brzy pochopíš i ty, avšak já o tvůj obdiv nestojím! A víš proč? Protože umím číst i mezi řádky a než někoho pozurážím, tak 5x vážím slova a navic musím si být jist, ze skutecne urazim jen blba, to znamená něco o člověku vědět, a přiznejme si, že ty víš o mně kulový hovno! O poezii tu v pravdě nejde a víme to oba. Tvuj komentar byl osobni, nafrneny, idiotsky a zlý, toť factum. Chtěla si dát facku a dostalas 3! Špatná volba... Na zlé lidi já jsem totiž ras. Jsem zvyklý, že půlce čtenářů se líbí má poezie a půlce ne, avšak mám zkušenost, že když ji slyší narecitovanou obrátí. Ale tys útočila na mě a na mém prostoru a tudíž jsem tě svléci musel, to je riziko veřejného prostoru... Nejhorší jsou ti kritici, kteří si myslí, že maj na něco patent, na to ti povím už jen jediné a doufám, že se víc nepotkáme! (kazda dalsi debata je pro me ztrata casu a z tve kritiky soudim, ze i pro tebe) JEN HLUPÁK NEHLEDÁ CHYBU SÁM U SEBE... (tak hezké jméno a taková trapnost za ním... ach, živote, copak mi ještě přineseš?)
<reagovat 
 čtenář sylvie - 30.11.2017 > j.f.julian> Nevím, proč mi podsouváte nesmysly. Neříkám nic o tom, že poezie má být "pozitivní", ani nechci škrtat klasiky, ani neříkám, že vázané verše jsou passé, ani nemám nic proti existenciálním tématům. Atd. Neustále si jen vymýšlíte, stejně jako si vymýšlíte nějaké pseudosvlékání. Můj komentář nebyl nijak osobní, idiotský samozřejmě byl, protože nemá smysl sem psát cokoli. :) Nebyla to žádná kritika a myslím, že o nějaký podrobnější pohled na vaše výtvory ani nestojíte. Škoda, že vaše soukromá "existenciální dramata" nezpůsobují, že byste se dokázal trochu zamyslet nad svou tvorbou a že by tedy ve vašem psaní byla nějaká naděje na vývoj. No nic, mějte se pokud možno dobře, já se loučím.

<reagovat 
 j.f. julian (Stálý) - 30.11.2017 > čtenář> v to jsem doufal už minule!!! já myslím, že trpíš slovním průjmem, to jsou neuvěřitelný sračky, co říkáš člověku kterého neznáš a neznáš ani jeho 40ti letou tvorbu. Mě recitovali Národní umělci, když ty jsi chcala na panenky, trubko! Víš hovno, tak si to přiznej a vypal. Trochu si o mně něco nastuduj a přijdeš třeba na to, že stojím o inteligentní kritiku, o konstruktivní a konkrétní kritiku, která i zkušeného může někam posunout, ale V ŽÁDNÉM PŔÍPADÉ NESTOJÍM O IDIOTSKOU KRITIKU OD IDIOTŮ, KTERÁ MÁ JEDINÝ ÚĆEL-vyhonit si vlastní ego, srozuměno?! už neodpovídej, už na tebe nemám. Ty jsi stejná trubka jako ti anonymové, ale tam je od prvního slova jasno, s kým mám tu čest, ale ty se tváříš jako bys tomu rozuměla, doma čteš Blesk a mlátíš hlavou do zdi a tady prázdnou slámu, nazdar Tondo!
<reagovat 
 čtenář kristýna z nuslí - 30.11.2017 > facky> dobrý den, zatím jsem od vás četla jen tuto báseň, ale už z ní je mi jasné, že vaše poezie bude plná hlubokého citu a pravdy. naprosto s vámi souzním co se týče sylvie a jiných magorů, tito lidé chtějí jen vypouštět jedovaté sliny a vůbec nemyslí na to, že mluví k člověku a že ten člověk má velké zkušenosti, znalosti, city, fantazii... to je z této básně jasně vidět. měli by se stydět. přeji vám hodně štěstí a ať ještě napíšete spoustu takových krásných básní a jdu si pořádně pročíst vaši poezii.

<reagovat 
 j.f. julian (Stálý) - 30.11.2017 > čtenář> já děkuji, není-li to ovšem další vtípek mých nohsledkyň... jsem rád, když někdo ví o čem píšu a jestli se líbí i forma, o to lépe. Jinak si tu všichni tykáme, a ti slušní zůstávají slušní i tak. Nereaguj na anonymy, jestli mohu radit, věnuj se tomu, co tě oslovuje, básňě, kresby, fota... já kůli nim ztratil glanc, ale už to tu nějak doklepu. POEZII již dávám jinam, respektive těm, kteří o ní stojí. Tady jsem kůli hloupým komentářúm asi 100 básní již vymazal a budou následovat další až zbude jen ta PRO NĚ šitá na míru-? "Jsi zbytečný" . Takže vše dobré a pevné nervy, nadhled a smysl pro humor, ironii, sarkasmus attp. jfj
<reagovat 
 kristýna z nuslí (Občasný) - 1.12.2017 > j.f.julian> já se omlouvám ale asi neumím tykat starším lidem, maminka mě tak vychovala. jinak moc děkuji za vaše hezké rady, pokusím se jich držet, ale takové věci jako ironii sarkasmus atp zatím moc neumím, ale říkají mi že to přijde s věkem.

<reagovat 
ríp (Občasný) - 1.12.2017 > Ahoj Kristínko. Já jsem taky tvůj kamarád, říkají mi advokát, a jsem tady redaktor v utajení. Kdyby si něco potřebovala, hned se na mě obrať. Tedy myslím, kdyby si byla spíš na slipy než na trencle.

Body: 5
Doporučil 
<reagovat 
 kristýna z nuslí (Občasný) - 1.12.2017 > ríp> velmi děkuji za vaše vřelé přijetí pane advokáte. moc se tady ještě neorientuji, ale prý je tady spousta zlých skřítků - nějaký tonda, trotl, vyližpravda a další, co si o tom myslíte? nemám se bát?

<reagovat 
 čtenář bEDŘICH - 1.12.2017 > kristýna z nuslí> TY MANTÁKU, TO SES BRZY USVĚDČIL:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
<reagovat 
 j.f. julian (Stálý) - 1.12.2017 > kristýna z nuslí> jestli to bylo na mě, tak já advokát nejsem, leda ten usurpovaných...
co se týče tykání, směle do toho, jinak to působí jako pěst na oko, a navíc, vypadám jistě mladší než většina zde "mladých", rozdíl je jen v tom, že mám zkušenosti, které hloupým jsou stejně k ničemu...
MNĚ se mají bát jen lidé, chceš-li skřítci, zlí!
<reagovat 
  Zrušit obrázky    Zrušit větvení     Novější>>>

Přidat vlastní poznámku a hodnocení k příspěvku
<jméno   e-mail>

Kontrolní otázka proti SPAMu: Kolik je tři + jedna ? 

  
  Napsat autorovi: j.f. julian (Stálý)  
   


Copyright © 1999-2003 WEB2U.cz, Doslovné ani částečně upravené přebírání příspěvků a informací z tohoto serveru není povoleno bez předchozího písemného svolení vydavatele.

Design by Váš WEB

Addictive Zone Orbital Defender Game
free web hit counter