Provozované WEBy:   Totem.cz |  Čítárny |  Český film |  Seaplanet |  Humor/Hry/Flash |  Flash CHAT    Chcete svůj WEB? Napište nám 
Zpět na úvodní stranuISSN 1214-3529
Pátek 24.11.
Emílie
Zde se můžeš přihlásit jméno:
heslo:
nové 

 Co se má zobrazovat 

Příspěvky
Kolekce
Autoři
Poznámky
Vyhledat příspěvek
 Seznam všech rubrik
Seznam rubrik
Próza
Poezie
Zpovědi, pocity
Miniatury,blbůstky
Recenze, názory
Překlady
Fotografie
Výtvarno, kresby
Grafika
Comics
Multimédia
Mluvené slovo
Hudba
Film
Divadlo
Co? Kdy? Kde?
Mystika, filosofie
Citáty
Vtipy
Cizojazyčný koutek
Odpadkový koš
Soutěže na Totemu
  

  
 Zajímavé odkazy
 Redakce Totemu
 Seznam Anket 
 Společná tvorba
 

 Tvé další možnosti

 Publikovat nový příspěvek
 Publikovat foto, obrázek
 Publikovat formulářem
 NápovidaNápověda

 Pomůžeme, poradíme

Potřebujete-li radu, napište nám zprávu na redakce.totemu@gmail.com.
   


Psi vino
Kacur
Okamzik

 
 
Vyhledat poznámky podle:
1.Přezdívky: 2.Obsahující slovo:

 
Nejnovější poznámky u příspěvků: 1.strana
 
Typ zobrazení: nejnovější poznámky vlastní poznámky poznámky u vlastních příspěvků
U příspěvku:NEVZPÍNÁM
j.f.julian (Stálý) - 23.11. > budes si muset vystacit s mystitrusem, a ja koukam, ze si nakonec vystacite i beze me, tak zitra v Londyne
U příspěvku:Je to tu zas
Spoukar (Nový) - 23.11. > čtenář> Díky za přečtení. Komentáři nerozumím.
U příspěvku:NEVZPÍNÁM
Čtenář - 23.11. > v Monaku se nechodí do háku, já přijela z Paříže, tam se kunda nelíže, tak jsem se ti přihlásila, abys mě konečně vojel, furt si musím mastit vulvu sama!
U příspěvku:Je to tu zas
Čtenář - 23.11. > jsem slepá a ty víš hovno!
U příspěvku:Betlém
neandrtalec (Stálý) - 23.11. > už se těším
U příspěvku:NEVZPÍNÁM
Čtenář - 23.11. > čtenář> stalkeři pláčou, dobře si s nima vyjebal. julýne, tak ty už si z toho monaka píšeš i sám sobě obhajoby? no ty krávo! tebe ještě povodim za rypáček, dobítku. jsme tu vod poezie vole, jasný?! TOHLE je poezie. a bude.
U příspěvku:Citát
Čtenář - 23.11. > P.V.Ctihodný> Vidíme to velice odlišně. Nemyslím si, že by období do roku 1000 bylo nějak morálnější než jiné a nejtemnější středověk 11. - 13. století vnímám jako temný v pravém slova smyslu, právěže kapku světla vidím až v té renesanci. Nesouhlasím s ideologií křesťanství celkově - nevadí mi Ježíš Kristus, komu by vadil, souhlasím s ideou, že žít se má dobře a správně, bez páchání bezpráví a utiskování druhých, na tom taky není nic, co by člověk nepochopil. Ale potlačování žen, ortodoxní odmítání sexu, odmítání např. homosexuálů, blokování racioánlího rozumu, vědy ... a nedá se vůbec říct, že tohle už je dávno za křesťanstvím. Dodnes se s tím "svatá" církev pere a dodnes se staví zpátečnicky.

Mě třeba fascinuje mýtus o Adamovi a Evě, kde se to tradičně "křesťansky" vysvětluje nějak tak, že had je pokušitel, strom poznání sex, žena hříšnice, která za všechno může a vyhnání z ráje je trest. Přitom ten mýtus je straší než křesťanství a s největší pravděpodobností odráží přechod od lovectví k zemědělství, kdy dost dobře právěže ženy objevily pěstitelství, šlechtění, proto strom poznání, jablko, které si dobré bez šlechtění prostě nevypěstujete a vyhnání z ráje do lopocení by odráželo fakt, že místo "bezstarostného", ale akčního a zábavného lovení zvěře je nutné dělat monotónní práci na poli. Se sexem, nebo hříšností ženy to nemá co dělat. Ale církev se toho non-stop chytá.

Nevím, proč vidíte v renesanci morální úpadek. Došlo k rozvolnění nezdravé upjatosti, nepřátelství k životu a taky se údajně oteplilo, dlouhodobě, asi to mělo vliv. Jinak vývojově to byl skok dopředu. Ale to je vaše vidění, které nejsem schopná sdílet.

To je stejné jako s tím Bohem. Tisíc mnichů, tisíc náboženství. Nikdo nemá tu představu Boha stejnou. Teoreticky se dá dojít k jakémusi jednotnému poli božského bytí, ale představu má každý svou, rozhodně nevěřím na lidskou podobu, spíš už dokážu uvěřit na xrozměrnou inteligenci - každý to má jinak.
U příspěvku:Krajina,-
Li-po (Stálý) - 23.11. > čtenář>  Tohle byl také monotyp, potom překrytý jako lazurou, kvůli "plnosti", hloubce,- jsem rád, že se líbilo,- díky a zdravím,! -- Koláže jsou zase obsahově konkrétnější,-
U příspěvku:změna plánu
Gogin (Stálý) - 23.11. > neandrtalec> ne ne - ten motiv má jiný původ - klíčem k vysvětlení by byl název
U příspěvku:Polykačka ohně
mystikus (Stálý) - 23.11. > oh yeah
U příspěvku:Na kálkách
Čtenář - 23.11. > ale tak totem je vylejvárna, malej studijní materiál některých lidských povah a póz. není na co si stěžovat.

jo ale asi se má mluvit o vobrazu. mně přijde dobrej. obloha míň. ale kdoví, jak dílo vypadá ve skutečnosti. tak to bylo vždycky u podobných webů, prezentuje se neexistující dílo, existující dílo je někde hmatatelně v prostoru, podléhá změnám osvětlení a nejde ho nikdy zprostředkovat ideálně. někdy ta reprodukce vypadá hůř, někdy líp, ale na webu nikdy nemůže být vidět fyzičnost a energie díla. takže lidi který tu publikují se asi cítí natolik izolovaní nebo nedocenění že potřebují i tuhle podivnou možnost sebeprezentace. tak jim to nechte, ten aspoň nepatrnej pocit bezpečí a naděje uvnitř stále více se odcizujícího světa.
U příspěvku:NEVZPÍNÁM
Čtenář - 23.11. > DEBILKO, přestaň zde obzěžovat autory, nebo se ti tvé přání hodně rychle vyplní. Na Totem se už nevracej, blbko, jsme tu pro poezii a nechcem číst tvý feťácký úchylárny!!!
U příspěvku:Pralinky v ozvěnách
mystikus (Stálý) - 23.11. > ♥
U příspěvku:zaprášená
mystikus (Stálý) - 23.11. >
U příspěvku:Ona
mystikus (Stálý) - 23.11. >
U příspěvku:piano
mystikus (Stálý) - 23.11. >
U příspěvku:Z klece ven,-
mystikus (Stálý) - 23.11. >
U příspěvku:Horká hlava,-
mystikus (Stálý) - 23.11. > :))) pobavilo nejvíc, když už vedle nás není Marilyn Monroe some like it hooootovo
U příspěvku:NEVZPÍNÁM
Čtenář - 23.11. > NO TO FAKT NEVZPÍNEJ, NEBO TI TY PRACKY ZPŘERÁŽIM, HOVADO VYHROŽOVACÍ
U příspěvku:Porucha vo vašom prijímači
Čtenář - 23.11. > mystikus> nejsi nejsi, blbě jsem se vyjádřil, soráč megáč. jen se tu chovej jako doposud, to k mejm záměrům stačí. děkuji. Likvidátor Chorobného Světa amater literarury
U příspěvku:Léto s chladnou předsíní, zimu včetně sauny
Čtenář - 23.11. > AHOJ. VÍŠ O TOM, ŽE VŠEMU ROZUMIM? tEDA, ŽE JSEM SE TAK VŽDYCKY CHOVAL? JO, TO VÍŠ. TAK MI VYSVĚTLI TOHLE. VŠICHNI JSTE NA MĚ SRALI, JAKO ZÁKONITĚ NA SEBE SEROU VŠICHNI UŽIVATELÉ PODOBNÝCH SERVERŮ (protože atd.). JEN TADY PŘIBEJVÁ SLEDOVANOST POŘÁD STEJNĚ RYCHLE JAKO U NOVÝCH DĚL!!! PROTOŽE TO ČTEŠ, MUSÍŠ O TOM NĚCO VĚDĚT. NAPÍŠEŠ MI PROČ? Pokud... mohli by jsme bejt i kámoši, chceš?;)
U příspěvku:změna plánu
zochrova (Stálý) - 23.11. > líbí
U příspěvku:bez nazvu
zochrova (Stálý) - 23.11. > líbí
U příspěvku:zemětřesení na Ještědu
zochrova (Stálý) - 23.11. > zajímavé
U příspěvku:Doma,-
zochrova (Stálý) - 23.11. > líbí interesant
U příspěvku:Posmrtný život 5
zochrova (Stálý) - 23.11. > líbí barevně
U příspěvku:Krmení krokodýlů na Nilu
zochrova (Stálý) - 23.11. > líbí
U příspěvku:Jantarová hlava
zochrova (Stálý) - 23.11. > interesant
U příspěvku:Dírky v medu
zochrova (Stálý) - 23.11. > líbí
U příspěvku:Tužka
František Vyrut (Stálý) - 23.11. > Li-po> Díky a zdravím. Franta.
U příspěvku:Tužka
František Vyrut (Stálý) - 23.11. > Smutná blecha> Tyto miniatury zkouším rád. /Vedle limericku./ Díky a zdravím. Franta.
 
1.strana poznámek
 další >>>  
     
    Copyright © 1999-2003 WEB2U.cz, Doslovné ani částečně upravené přebírání příspěvků a informací z tohoto serveru není povoleno bez předchozího písemného svolení vydavatele.

Design by Váš WEB

Addictive Zone Orbital Defender Game
 
free web hit counter