Provozované WEBy:   Totem.cz |  Čítárny |  Český film |  Seaplanet |  Humor/Hry/Flash |  Flash CHAT    Chcete svůj WEB? Napište nám 
Zpět na úvodní stranuISSN 1214-3529
Čtvrtek 20.9.
Oleg
Zde se můžeš přihlásit jméno:
heslo:
nové 

 Co se má zobrazovat 

Příspěvky
Kolekce
Autoři
Poznámky
Vyhledat příspěvek
 Seznam všech rubrik
Seznam rubrik
Próza
Poezie
Zpovědi, pocity
Miniatury,blbůstky
Recenze, názory
Překlady
Fotografie
Výtvarno, kresby
Grafika
Comics
Multimédia
Mluvené slovo
Hudba
Film
Divadlo
Co? Kdy? Kde?
Mystika, filosofie
Citáty
Vtipy
Cizojazyčný koutek
Odpadkový koš
Soutěže na Totemu
  

  
 Zajímavé odkazy
 Redakce Totemu
 Seznam Anket 
 Společná tvorba
 

 Tvé další možnosti

 Publikovat nový příspěvek
 Publikovat foto, obrázek
 Publikovat formulářem
 NápovidaNápověda

 Pomůžeme, poradíme

Potřebujete-li radu, napište nám zprávu na redakce.totemu@volny.cz.
   

 
 
 
Poznámky u příspěvků od vybraného autora : 1.strana
 
Typ zobrazení: nejnovější poznámky vlastní poznámky poznámky u vlastních příspěvků
U příspěvku:Odpolední idyla
Lukáš H. (Občasný) - 27.4.2017 > boval> sorry, přehlédl jsem ve spěchu, už je to opraveno
U příspěvku:Řád
Lukáš H. (Občasný) - 23.4.2017 > P.V.Ctihodný> Třeba, to je spíš symbolické. Každý si tam může dosadit, co potřebuje.
U příspěvku:Řád
Lukáš H. (Občasný) - 23.4.2017 > P.V.Ctihodný> Třeba, to je spíš symbolické. Každý si tam může dosadit, co potřebuje.
U příspěvku:Louka v Krušných horách
Lukáš H. (Občasný) - 31.3.2017 > Lidi neblázněte, já to mám jen tak pro radost a snad se i rád trochu pochlubím. Myslím, že to je celkem normální. Jestli se někomu nelíbí můj obrázek, no bóže, to se snadno může stát. Ale hroutit ani omlouvat se kvůli tomu nebudu. A jestli se aspoň trochu někomu líbí, tak to jsem rád a děkuju :-)
U příspěvku:bašta na hradě Lietava (SR)
Lukáš H. (Občasný) - 24.8.2013 > kranad> Nemám žádné zvláštní výtvarné vzdělání, možná proto je to takové neučesané. Vše je naprosto bezprostřední bez zvláštního záměru. Dělám si tím radost a přiznám se, že mě těší, že se někomu z toho něco líbí. To je asi přirozené. Baví mě hledat minimální hranici zobrazení, čím jednodušší a syrovější, tím lepší ale stále nejsem spokojen.
U příspěvku:bašta na hradě Lietava (SR)
Lukáš H. (Občasný) - 24.8.2013 > čtenář> O jáké? Nerozumím.
U příspěvku:Čáp v letu (u Teplé)
Lukáš H. (Občasný) - 11.1.2012 > objekt v letu se blbě ostří :)
U příspěvku:Buky v Krušných horách-úhel 1994
Lukáš H. (Občasný) - 18.12.2011 > Profesně jsem vlastně archeolog, tohle mám jako koníčka (jeden z mnoha)pro zahnání šedi. Netrvám na obdivu. Píšu a kreslím si pro radost ze života a rád se tu a tam pochlubím jako každej normální člověk. Historii Kadaně samozřejmě znám perfektně, ostatně můj děda doktor Mattauch napsal kdysi Historického průvodce Kadaní, ale ten byl na základě zásahu vyšší moci v celém nákladu rozmetán. Zbylo myslím jen několik autorských výtisků, které má rodina.
U příspěvku:Buky v Krušných horách-úhel 1994
Lukáš H. (Občasný) - 18.12.2011 > borekdog> Ne, ale znám to tam dobře. Na Nechranice jsme ostatně jezdili léta na ryby. Jsem dítě Ohře a Doupovských hor a taky tak trochu Krušných hor. Proto jsou mi všechna ta místa blízká i když musím přiznat, že všude jinde se mi žije líp než v rodném kraji. K mému stylu: Experimentuji, to mě na tom vlastně nejvíc báví. Tady jsem si zkoušel jakou míru minimalismu snese kresba. Nejprve jsem zkusil čáru a její postupné potlačení až na hranici poznání zobrazovaného. Vývojově jsem pak přešel k bodu, jako dalšímu minimálnímu prvku kresby. Hledám ten moment, kdy se z řídké změti teček a čar začíná vyynořovat obraz a jeho obsah.
U příspěvku:Věžka-rekonstrukce
Lukáš H. (Občasný) - 17.10.2011 > PS: To v pozadí je ledabyle skycnutý kostelík Máří Magdalény, aby byl dán přibližný úhlel pozorovatele k hradu a dnešnímu hřbitovu v Druztové. U kostela byl v době existence hradu kněžský dvorec s hospodářstvím, což by bylo také zajímavé téma.
U příspěvku:Věžka-rekonstrukce
Lukáš H. (Občasný) - 17.10.2011 > Neurazil jsem se. Jde o mou interpretaci a myslím, že je celkem střízlivá. Co byl palác etc. bych si netroufl tvrdit. Držel bych se raději termínu obytné prostory. Na nejvyšší skalisko jsem umístil obytnou věž (příjde mi logické, že tam byla už s ohledem na název hradu) jako jádro hradu a kolem (základy) doloženou zástavbu, která navazovala na malé, kompaktní hradní jádro. Archeologicky je to zničené amatéry v 60. letech a tak je tu jistý prostor pro spekulace. Otázlou třeba je zda všechny relikty staveb jsou soudobé. Já bych si i vsadil na postupný vývoj do 15. století s následným přistavováním obytných a skladovacích prostor, tak jak se zvyšovaly nároky majitelů.
U příspěvku:Buben
Lukáš H. (Občasný) - 17.10.2011 > Je to reminiscence na postimpresionismus, ale bez barev :) Vlastně jsem zkoušel, jak se pomocí pouhých monád stejných vlastností, prostým zhušťováním a řídnutím výtváří dvourozměrný obraz skutečnosti.
 
1.strana poznámek
 
     
    Copyright © 1999-2003 WEB2U.cz, Doslovné ani částečně upravené přebírání příspěvků a informací z tohoto serveru není povoleno bez předchozího písemného svolení vydavatele.

Design by Váš WEB

Addictive Zone Orbital Defender Game
 
free web hit counter