Provozované WEBy:   Totem.cz |  Čítárny |  Český film |  Seaplanet |  Humor/Hry/Flash |  Flash CHAT    Chcete svůj WEB? Napište nám 
Zpět na úvodní stranuISSN 1214-3529
Čtvrtek 27.6.
Ladislav
Zde se můžeš přihlásit jméno:
heslo:
nové 

 Všechny rubriky 
  Co? Kdy? Kde?
 > Co? Kdy? Kde?
 
    

   
 
 Napsat do fóra o>
   
  

 
<předchozí akce Totem netušil z kolekce Gentleman
Autor: Gentleman (Občasný) - publikováno 26.1.2001 (09:17:59), v časopise 26.1.2001
další akce>
Pohled na Autorské čtení v Jazz Clubu očima autora Gentlemanova deníčku
 
Totem netušil
Na literární večery (spíše podvečery - začínají v pět hodin) autorské tvorby magazínu Totem jsem se chystal už delší dobu. Konají se každou třetí neděli v Jazz Clubu Železná a jak známo, třetích nedělí v měsíci je zatraceně málo. Lednový večer mi však vyšel a byl příjemný. Trojice recitátorů (a bavičů v jedné osobě) předčítala básně autorů přispívajících na web Totemu, k tomu projektor promítal fotky a grafiky jiných autorů Totemu. Přednes, vesměs kultivovaný, i když - a to bylo dobře - civilní a nepatetický doprovázel kytarista a/nebo pianista. Zejména kytarista byl vynikající a mohl by - nečiní-li tak - zahrát i bez recitace.
Kromě básní jsem zhlédl dva komické výstupy, z nichž ten první (rozbor básně) byl příliš estrádový a nemyslím si, že by se do takových neživotných kousků měli protagonisté pouštět. Za to stávková parodie byla znamenitá. Některé recitace byly dvěma zbylými recitátory "animovány" - myslím, že pokud nejde o ironizující díla, odvádí to zbytečně pozornost. Tu konečně lidi trochu znalé češtiny odváděly některé prohřešky jako ženský přechodník namísto mužského: "já prosíc" místo "já prose" - chápu, že "prose" evokuje "prase", ale když on důtklivě "prosíc" asi osmkrát, estetický vjem je v háji.
Tím se dostávám k vlastním básním. Dost jich bylo výborných, aspoň mě oslovily, a to nejsem ctitel poezie. Asi proto, že byly o touze, o citech, o vyznání, hledání - věcech, které mnozí prožíváme. No, to by stačilo. Mistrem zkratky je jistý "cynik" Sadaf - viz třeba báseň Nevěra:
Dám Ti své tělo
duši svou si nechám
milovat se budem rychle
promiň
spěchám...

A také dívky, básnířky, mi ryly do sdce brázdu za brázdou, takže jen to, že jsem odešel dřív, s nesmrtelným Ravelovým Bolerem v podání jazzového tria Francouze J. Loussiera, zakoupeným v místním CD krámku, mě uchránilo od nežádoucí nostalgické melancholie přednášených veršů.
Poslední poznámka: možná by stálo za to, požádat publikum, aby netleskalo po každé básni - než vám stačí doznít v hlavě se všemi pocity, začne se plácat a dojem je brutálně smeten.
Prosím, prosím...

Gentleman


Poznámky k tomuto příspěvku
Dusan (Občasný,Správce) - 27.1.2001 >
Body: 5
<reagovat 
Martin (Stálý,Redaktor) - 26.1.2001 > Objektivní hodnocení ze všech stran, sice jsem to také tak cítil, ale takto bych to asi všeco jasně formulovat, pochytit a na vše si vzpomenout nedokázal.
Body: 5
<reagovat 
pisisvor (Občasný,Redaktor) - 26.1.2001 > Objektivně napsáno - líbí se mi Tvé hodnocení, mnohého jsem si ani nevšimla :)
Body: 5
<reagovat 
SShane (Občasný) - 26.1.2001 >
Body: 5
<reagovat 
SShane (Občasný) - 29.1.2001 > Bezva..mas pravdu a neni co k tomu dodat...prijd casteji :-)
<reagovat 
Mišpule (Občasný) - 30.1.2001 > Dobré postřehy. Sama jsem se nemohla zučastnit, takže díky za zprostředkování...
<reagovat 
Dusan (Občasný,Správce) - 31.1.2001 > Plné postřehů a napsané s citem pro věc :)...Daly by se vytknout občasné přežblepty, ale pokud se neprohlašujeme za profíky, ale nadšece, tak je to ok.
<reagovat 
Marek () - 2.2.2001 > Myslim, ze je to velmi mirne, rekl bych, ze se tomuto cteni dalo i neco vytknout.
Od recenze bych cekal, ze me bude informovati vice.
Body: 1
<reagovat 
Čtenář - 2.2.2001 >
Body: 3
<reagovat 
Martina (Občasný) - 2.2.2001 >
Body: 5
<reagovat 
čtenář Gentleman - 2.2.2001 > Marku, ne zcela ti rozumím: chceš recenzi nebo popis? Kromě toho sis mohl všimnout, že jsem i "něco" vytkl.
Když tomu nebudeme říkat recenze, ale dojmy -protože o nic jiného nejde (recenze musí být objektivní, leč co to jest objektivita? je Mirka Spáčilová objektivní? být recenzent znamená být v jednom šuplíku s ní: chci být v jednom šuplíku s ni? NE!), bude to v pořádku.
Nepíšu záměrně recenze, nejsa k tomu vniřně povolán. Nejsem pak ničím vázán a můžu napsat to, co jsem cítil, proč se mi to a to líbilo a zanechat v článku něco z mých dojmů, které možná naladí podobně vnímající čtenáře na stejnou strunu.
Což takhle napsat svůj názor na ten večer?
Body: 5
<reagovat 
Max () - 2.2.2001 >
Body: 5
<reagovat 
Petr (Občasný,Redaktor) - 8.2.2001 > je to přesně to, co řešíme se Zuzkou pokaždý : do Jazzu chodí něco kolem 50ti lidí ... někdy i víc ... jak naplnit každého z těch diváků??? ... jednomu se líbí tohle jinému zas ne ... někomu se líbilo, jak sme courali během té druhé půle, že to bylo malinko otevřenější a uvolněnější ... někdo mi zas řekl, že ho to rušilo ... fakt je docela složité najít kompromis, co by se asi tak líbilo většině ... jinak Marku, rád si přečtu i Tvé připomínky ...
<reagovat 
Libi () - 11.2.2001 > Cau,napsal jsi to skvele!Ale stejne se mi zda,ze na tech vecerech je dost veci na hranici trapnosti---
Body: 5
<reagovat 
Petr (Občasný,Redaktor) - 13.2.2001 > možná tam je hafo věcí nadoraz ... ale ... buď konkrétnější, co se TI nelíbilo ... je šance, že se to tam příště neobjeví :o)
<reagovat 
Petr (Občasný,Redaktor) - 20.2.2001 > nazev pro unorovy Jazz by mohl byt ... Divaci netusili ;o)))
<reagovat 
  Zrušit obrázky    Zrušit větvení  

Přidat vlastní poznámku a hodnocení k příspěvku
<jméno   e-mail>

Kontrolní otázka proti SPAMu: Kolik je devět + sedm ? 

  
  Napsat autorovi (Občasný)  
 
 
1 2 3 4 5 (6) 7 8 9 10 11 12 13 14 15
 

 


Copyright © 1999-2003 WEB2U.cz, Doslovné ani částečně upravené přebírání příspěvků a informací z tohoto serveru není povoleno bez předchozího písemného svolení vydavatele.

Design by Váš WEB

Addictive Zone Orbital Defender Game
free web hit counter